.

. Zdroj: Istock.com

Kayla Itsines: 3měsíční výzva, která respektuje vaše tempo

Na jedné z nejslavnějších trenérek Kayle Itsines vás zaujme, že nemá ráda extrémy. Raději než přísnou dietu vám doporučí pestrou stravu a vyvážený životní styl. Pokud je vám tento přístup sympatický, vyzkoušejte její cvičební program Bikini Body Guide, který vás připraví do plavek. Tuto 3měsíční výzvu totiž sestavila tak, aby si ji mohl cvičit každý podle sebe – svým tempem a podle své kondice.

Než se do toho ale pustíte, podívejte se na Instagram této 26leté Australanky. Kaylu zde sleduje skoro devět a půl milionu lidí a na svém profilu pravidelně zveřejňuje fotografie „před“ a „po“, kterými ji její fanoušci pravidelně zásobí. Fotky vás zaručeně motivují.

Bikini Body Guide: Cvičení, které vás připraví do bikin

Jak začít cvičit? Stáhněte si e-book nazvaný Bikini Body Guide, v němž jsou všechny cviky jednoduše popsané. Pokud se sportem začínáte, nejdříve si v této elektronické knize nalistujte 4týdenní program určený pro začátečníky, který vás na hlavní 3měsíční výzvu připraví.

K tomuto tréninku si přidáte samostatné kardio, a i to si volíte podle svým možností. Můžete si dát kardio s nízkou intenzitou (35 až 45 minut rychlé chůze, na kole nebo krosovém trenažéru) nebo vysoce intenzivní trénink (např. intervalový sprint – 30 sekund sprint, 30 sekund pomalá chůze).

Kayla doporučuje, abyste cvičili 6x týdně (3x posilování + kardio, 3x samotatné kardio). Jak ale zdůrazňuje, je to jen doporučení a trénink byste si měli naplánovat podle své kondice a možností. Protože i cvičení 1 nebo 2x týdně má smysl.

Kayla Itsines a její jídelníček

Pokud jde o jídlo, tahle trenérka vám nebude nic zakazovat. Nedá dopustit na sacharidy, které jsou ideálním zdrojem energie (nejraději má hnědou rýži, celozrnný chléb, quinou a oves). Na jejím blogu najdete spoustu lákavých receptů na slaná i sladká jídla – Kayla se nevyhýbá ani čokoládě!

Níže se podívejte na její jídelníček na jeden den, kterým se můžete inspirovat.

Snídaně Sázené vejce s avokádem a rajčetem 2 plátkytoustu zžitného chleba 1 velké sázené vejce ½ středně velkého rajčete a 25 g avokáda (obojí nakrájené na plátky)

SvačinaSmoothie z jahod a „smetany“ 160 g čerstvých nebo mražených jahod, 250 ml nízkotučného mléka a 150 g nízkotučného jogurtu, 1 lžička vanilkového proteinového prášku

Oběd Wrap s krůtím masem, zeleninou a tzaziky 1 celozrnný wrap 80 g krůtího masa, ½ středně velkého rajčete, ¼ červené cibule (vše nakrájíme na plátky) Hrst salátových lístků 50 g domácích tzatziki

SvačinaZeleninový jogurt s mátou 1 celer nakrájený na plátky, ½ středně velké mrkve (obojí na plátky) 100 g nízkotučného jogurtu smíchaného s 2-3 nakrájenými lístky máty

Večeře Salát s lososem, pomerančem, ořechy a řepou, hnědá rýže 100 g filetů z lososa 1 pomeranč ¼ červené cibule, 1 malý fenykl, 1 středně velká pečená červená řepa (vše na plátky) Hrst salátových lístků 10 g vlašských ořechů 90 g hnědé rýže Dresink: ¼ lžičky dijonské hořčice, 1 lžička vinného červeného octa, nakrájený kopr a pažitka podle chuti

Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.