Kayla Itsines: 3měsíční výzva, která respektuje vaše tempo

17. dubna 2018 • 09:13
• Foto: Istock.com

Na jedné z nejslavnějších trenérek Kayle Itsines vás zaujme, že nemá ráda extrémy. Raději než přísnou dietu vám doporučí pestrou stravu a vyvážený životní styl. Pokud je vám tento přístup sympatický, vyzkoušejte její cvičební program Bikini Body Guide, který vás připraví do plavek. Tuto 3měsíční výzvu totiž sestavila tak, aby si ji mohl cvičit každý podle sebe – svým tempem a podle své kondice.

Než se do toho ale pustíte, podívejte se na Instagram této 26leté Australanky. Kaylu zde sleduje skoro devět a půl milionu lidí a na svém profilu pravidelně zveřejňuje fotografie „před“ a „po“, kterými ji její fanoušci pravidelně zásobí. Fotky vás zaručeně motivují.

Bikini Body Guide: Cvičení, které vás připraví do bikin

Jak začít cvičit? Stáhněte si e-book nazvaný Bikini Body Guide, v němž jsou všechny cviky jednoduše popsané. Pokud se sportem začínáte, nejdříve si v této elektronické knize nalistujte 4týdenní program určený pro začátečníky, který vás na hlavní 3měsíční výzvu připraví. 

Základem programu Bikini Body Guide je půlhodinový trénink, který je kombinací posilování a kardia, a obsahuje vždy 2 série po 4 cvicích. Každou z těchto sérií absolvujete 2x, pokaždé po dobu 7 minut. Sérii si tedy cvičíte svým vlastním tempem, pořád dokola, dokud sedmiminutový limit nevyprší. Pauzu (30 až 90 sekund) máte jen mezi sériemi.

K tomuto tréninku si přidáte samostatné kardio, a i to si volíte podle svým možností. Můžete si dát kardio s nízkou intenzitou (35 až 45 minut rychlé chůze, na kole nebo krosovém trenažéru) nebo vysoce intenzivní trénink (např. intervalový sprint – 30 sekund sprint, 30 sekund pomalá chůze).

Kayla doporučuje, abyste cvičili 6x týdně (3x posilování + kardio, 3x samotatné kardio). Jak ale zdůrazňuje, je to jen doporučení a trénink byste si měli naplánovat podle své kondice a možností. Protože i cvičení 1 nebo 2x týdně má smysl.

Kayla Itsines a její jídelníček

Pokud jde o jídlo, tahle trenérka vám nebude nic zakazovat. Nedá dopustit na sacharidy, které jsou ideálním zdrojem energie (nejraději má hnědou rýži, celozrnný chléb, quinou a oves). Na jejím blogu najdete spoustu lákavých receptů na slaná i sladká jídla – Kayla se nevyhýbá ani čokoládě!

Níže se podívejte na její jídelníček na jeden den, kterým se můžete inspirovat.

Snídaně
Sázené vejce s avokádem a rajčetem
2 plátky toustu z žitného chleba
1 velké sázené vejce
½ středně velkého rajčete a 25 g avokáda (obojí nakrájené na plátky)

Svačina
Smoothie z jahod a „smetany“
160 g čerstvých nebo mražených jahod, 250 ml nízkotučného mléka a 150 g nízkotučného jogurtu, 1 lžička vanilkového proteinového prášku

Oběd
Wrap s krůtím masem, zeleninou a tzaziky
1 celozrnný wrap
80 g krůtího masa, ½ středně velkého rajčete, ¼ červené cibule (vše nakrájíme na plátky)
Hrst salátových lístků
50 g domácích tzatziki

Svačina
Zeleninový jogurt s mátou
1 celer nakrájený na plátky, ½ středně velké mrkve (obojí na plátky)
100 g nízkotučného jogurtu smíchaného s 2-3 nakrájenými lístky máty

Večeře
Salát s lososem, pomerančem, ořechy a řepou, hnědá rýže

100 g filetů z lososa
1 pomeranč
¼ červené cibule, 1 malý fenykl, 1 středně velká pečená červená řepa (vše na plátky)
Hrst salátových lístků
10 g vlašských ořechů
90 g hnědé rýže
Dresink: ¼ lžičky dijonské hořčice, 1 lžička vinného červeného octa, nakrájený kopr a pažitka podle chuti

Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.

Autor: Eva Tajanovská
Jdi na homepage Zpět na začátek