.

. Zdroj: Istock.com

Sex spaluje kalorie víc, než si myslíte

Je vědecky prokázáno, že pravidelný sex je pro hubnutí mnohem efektivnější, než kdybyste drželi dietu. Je samozřejmě potřeba, abyste při sexu vynaložili nějaké úsilí a pohyb. Chcete zhubnout? Chopte se při milování iniciativy a spojte příjemné s užitečným.

Milování pro lepší tělo a psychiku

Sex je pravděpodobně nejpříjemnější činností, u níž se dá zhubnout. Je jasné, že čím intenzivněji se při sexu pohybujete, tím více kalorií spálíte. Při komplikovanějších polohách zapojíte mnohem více svalových skupin a rychlejší tempo nastartuje váš metabolismus. Sexem podporujete své zdraví, předcházíte depresím a prodlužujete si život. Nejste se svým milostným životem spokojeni? Je možné, že budete hledat náhražku právě v jídle a kila půjdou o to rychleji nahoru.

Kolik energie spotřebujete při sexu?

Jednou souloží v průměru zhubnete 20 gramů. Stejné množství váhy ztratíte při milostné předehře. Pokud uděláte partnerovi předehru na svižnou hudbu, budete se smyslně vlnit do rytmu a předvedete mu i sexy striptýz, procvičíte si tělo, protáhnete a prohřejete svaly a budete dokonale připravena na náročnější sexuální polohy. Spálíte tím 500 kilojoulů.

Líbání nejenže odbourává stres a snižuje vysoký krevní tlak, ale také vám zajistí spálení až 100 kJ za minutu, když budete hodně vášniví. Samotné milování vás může stát 1000 až 1500 kJ. Buďte aktivní, měňte polohy, pohybujte se nahoru a dolů a střídejte to s krouživými pohyby. Pro maximální efekt prodlužte délku milování. Čím déle potrvá, tím více kalorií spálíte.

Sexuální polohy pro hubnutí i posilování

Při jakých polohách spálíte nejvíce kalorií?

Vestoje

Německý výzkum prokázal zajímavou skutečnost: Pokud budete souložit dva týdny pouze vestoje, můžete zhubnout dokonce 3 až 5 kilogramů. Zapojujete totiž více svalů než při jiných polohách.

Most

Tato poloha je o něco náročnější. Lehněte si na zem na záda s rukama podél těla a zvedněte pánev do mostu. Partner do vás vstoupí vkleče.

Nepřímý pohled

Partner se posadí na okraj postele a vy si zády k němu obkročmo nasedněte. Ruce volně položte na kolena a jezděte po něm nahoru a dolů. Posilujete zejména hýždě, stehna a ruce.

Pluh

Tato náročná poloha vám posílí zádové svalstvo a paže. Klekněte si na zem a rukama se zapřete o postel. Partner vás nadzvedne za nohy a přidrží si vás.

Svíčka

Lehněte si na záda, rukama se zapřete do podložky, partner si klekne před vás. Poté udělejte svíčku, zvedněte natažené nohy, hýždě a záda a nohama se opřete o ramena partnera.

Podívejte se i na další sexuální polohy, při kterých se spalují kalorie.

Podpořte vášeň přírodními afrodiziaky

Aby byla soulož vášnivá a trvala co nejdéle, zkuste si předtím připravit lehkou romantickou večeři nebo svačinku a poznejte účinky přírodních stimulantů.

Meloun – citrulin přítomný v melounu se zázračně přeměňuje na arginin, který je známý pro své pozitivní účinky na uvolňování cév stejně jako Viagra. Zkuste své polovičce připravit třeba melounový salát.

Červené maso – vyvolává tvorbu oxidu dusnatého v krvi, čímž se zvyšuje průtok krve do pohlavních orgánů.

Ryby – tučné ryby zvyšují produkci dopaminu (hormonu vzrušení) v mozku a obsahují arginin.

Jahody – jsou plné zinku, který zvyšuje sexuální výkonnost a ovlivňuje hladinu testosteronu.

Ústřice – jako jahody obsahují vysoké množství zinku, který je důležitý pro chuť na sex.

Kaviár – vůně a chuť kaviáru má ty účinky, že dokáže u většiny lidí navodit chuť na milování. Takže ideální večeře pro dva jsou třeba zapečené ústřice.

Chřest – ze zeleniny je to právě chřest, který nejvíce zvyšuje sexuální žádostivost.

Celer a petržel – je v nich přítomen apiol, který zlepšuje prokrvení. Najdeme v nich hořčík, důležitý pro vzrušení muže.

Koření – zejména kardamom, skořice, vanilka, šafrán, zázvor, chilli a muškátový oříšek mají afrodiziakální účinky.

Alkohol – v malém množství odbourává zábrany, stres a uvolňuje celou mysl a tělo.