Kulturní tip: Chcete pořešit dárky včas? Vyrazte na Dyzajn Market

Jestli milujete atmosféru trhů, nenechte si ujít podzimní Dyzajn Market. Koná se 30. a 31. 10. na pražském Výstavišti a sejde se zde více než sto padesát prodejců. Ke stánkům s módou, doplňky, dekorem do bytu, pokojovkami a knihami se pro atmosféru přidá i street food, káva a sladké dobroty s nádechem Vánoc.

Šikovní výrobci z Fleru i oblíbené malé značky, které spojuje udržitelný přístup – to je ve zkratce Dyzajn Market, který se tradičně odehrává buď na náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla), nebo na Výstavišti. Ten nadcházející, který proběhne 30. a 31. října, si pro své konání vybral Holešovice. Otevírací doba je oba dva dny stejná, od 10 do 18 hodin, a vstup je zdarma. Veškeré potřebné informace najdete na dyzajnmarket.com.

A na co se konkrétně můžete těšit? Z módního hlediska si zde na své přijdou zejména vyznavačky pohodlného alternativního stylu, mikinových a žerzejových šatů, originální sportovní módy a rukodělných šperků. Maminky malých dětí pak ocení nabídku praktického, ale současně barevného dětského oblečení a dřevěných, látkových nebo korkových hraček. K vděčným a univerzálním dárkům tradičně patří vonné svíčky – ani o ty nebude nouze. Nemá ale smysl vyjmenovávat vše, proto jsme pro vás vybrali pět zastávek, které podle nás stojí za to.

5 stánků, které na Dyzajn Marketu neminout. >>>