Dyzajn Market se koná tento víkend 30.-31. října na pražském Výstavišti.

Dyzajn Market se koná tento víkend 30.-31. října na pražském Výstavišti. Zdroj: Dyzajnmarket.com

Kulturní tip: Chcete pořešit dárky včas? Vyrazte na Dyzajn Market

Jestli milujete atmosféru trhů, nenechte si ujít podzimní Dyzajn Market. Koná se 30. a 31. 10. na pražském Výstavišti a sejde se zde více než sto padesát prodejců. Ke stánkům s módou, doplňky, dekorem do bytu, pokojovkami a knihami se pro atmosféru přidá i street food, káva a sladké dobroty s nádechem Vánoc.

Šikovní výrobci z Fleru i oblíbené malé značky, které spojuje udržitelný přístup – to je ve zkratce Dyzajn Market, který se tradičně odehrává buď na náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla), nebo na Výstavišti. Ten nadcházející, který proběhne 30. a 31. října, si pro své konání vybral Holešovice. Otevírací doba je oba dva dny stejná, od 10 do 18 hodin, a vstup je zdarma. Veškeré potřebné informace najdete na dyzajnmarket.com.

A na co se konkrétně můžete těšit? Z módního hlediska si zde na své přijdou zejména vyznavačky pohodlného alternativního stylu, mikinových a žerzejových šatů, originální sportovní módy a rukodělných šperků. Maminky malých dětí pak ocení nabídku praktického, ale současně barevného dětského oblečení a dřevěných, látkových nebo korkových hraček. K vděčným a univerzálním dárkům tradičně patří vonné svíčky – ani o ty nebude nouze. Nemá ale smysl vyjmenovávat vše, proto jsme pro vás vybrali pět zastávek, které podle nás stojí za to.

5 stánků, které na Dyzajn Marketu neminout. >>>

Pokračování 2 / 6

Klub.co

Lada Rudovská začala plést, aby odbourala stres u nemocničního lůžka svého syna. Ten je dnes v pořádku, ale u pletení už Lada zůstala. Jestli oceníte krásnou čepici, čelenku nebo nákrčník z peruánské vlny, hledejte na Dyzajn Marketu Klub.co. Nejspíš u něj bude chumel lidí a nejspíš také nebudete vědět, kterou z mnoha barevných variant si vybrat. Kromě hotových výrobků si zde můžete koupit i vlnu nebo kreativní box, který vás naučí kouzlit s jehlicemi.

Pokračování 3 / 6

Perfumed Prague

Kde je v Praze designový market, tam nemůže chybět Perfumed Prague. Vonné studio, za nímž stojí mezinárodní pár Olga a Borys. Parfemářství studovali ve Francii a dnes nabízejí kvalitní alternativu vyhlášeným zahraničním svíčkám nebo pokojovým vůním. I když jejich produkty znáte, určitě se zde zastavte, v poslední době totiž nabízejí i zajímavé nové kolekce. A nezapomeňte s sebou vzít sklenice z vyhořelých svíček, tady je berou zpět.

Pokračování 4 / 6

ePipí

Také patříte k lidem, kteří milují nejrůznější sešity, notesy, diáře a plánovače a v papírnictví mohou strávit celé hodiny? Pak se určitě zastavte u stánku ePipí. Také za tímto projektem stojí pár – Adéla a Jakub, kteří se po sedmi letech vztahu rozhodli i pro společný byznys. Mezi jejich produkty, které vynikají půvabnými ilustracemi od Adély, aktuálně najdete vánoční balicí papíry, diáře na příští rok anebo také vychytávku pro rodinný čas: předtištěnou podobu hry Země, město.

Pokračování 5 / 6

Cyril Hančl Pottery & Sculptures

Cyril Hančl se vedle keramiky už čtyřicet let věnuje sochařství a na jeho hrnčířských designech je to znát. Minimalismus, čisté linie a jednoduchost, která vede ke klidu – to jsou hlavní atributy jeho práce. Každý jednotlivý kus je přitom unikát, který vzniká na hrnčířském kruhu. Cyrila Hančla ke keramice přivedl v roce 1990 nedostatek nádobí na pití čaje. Vedle čajového servisu u něj koupíte také vázy, mísy na ovoce nebo květníky (za pozornost stojí zejména jeho nohaté designy).

Pokračování 6 / 6

Hanuljak Knives

Dva bratři se zálibou v jízdě na skateboardu, jeden vystudovaný umělecký truhlář a druhý pro změnu umělecký kovář – to jsou Kamil a Michal Hanuljakovi, kteří se jednoho dne rozhodli si jen tak pro zábavu vyrobit nůž z damaškové oceli. Dnes mají vlastní dílnu, kde vyrábějí damaškové nože pro všechny, kteří milují vaření, včetně profesionálních kuchařů. Jejich nože vynikají také cool barevnými rukojeťmi, které vznikají upcyklací ze starých skateboardů.