Test podzimních parfémů: Na které nové i osvědčené vůně letos vsadit?

Chladnější počasí si žádá obměnu nejen šatníku, ale také zásob parfémů. Ovocné a lehké květinové vůně postupně nahrazují těžší, dřevitější a kořeněnější tóny, které umí navodit tu správnou podzimní atmosféru. Naše redakce se proto pustila do velkého testování parfémových novinek i osvědčených značek. Které vůně stojí za vyzkoušení a které naopak pohořely?

Une Nuit Nomade: Bohemian Soul

Testovala Kateřina, editorka Ženy.cz

Parfémovaná voda Bohemian Soul značky Une Nuit Nomade je součástí řady, která se v překladu jmenuje Jedné noci v Montauku. Je zároveň odkazem na slavný dokument o kalifornských surfařích Endless Summer z roku 1966, který dal vzniknout komunitě takzvaných Gypset – to je zase pojem, který se zrodil spojením slov gypsy a jet-setter. Jakýmsi domovem této bohémské skupiny dobrodruhů se stal právě Montauk. I vůně Bohemian Soul má evokovat nevázaný život plný cestování jen s batůžkem a nejasným cílem. Ve mně ale vzbuzuje úplně opačné pocity.

Bohemian Soul má v základu pižmo a santalové dřevo, v srdci myrhu, kosatec a guajakové dřevo a v hlavě vermut a kadidlo. Kadidlo je zdaleka nejvýraznějším tónem této vůně. Nehlásím se k žádnému náboženství, ale právě kadidlo a vlastně i myrhu mám spojené především s obřady katolické církve, která pro mě představuje přesný opak bohémství. Nic z toho ovšem neznamená, že by to byla špatná vůně, právě naopak. Parfémy s kadidlem osobně řadím mezi těžké vůně, nosím je jen v zimních měsících, zejména pak v adventním čase, kdy každoročně propadám svátečnímu kouzlu a atmosféře. Dosud jsem ale nenašla žádnou kadidlovou vůni, která by mi plně vyhovovala.

TIP NA VIDEO: Proč si vybíráme partnery, kteří nám voní?

Ve vůních, které jsem zkoušela, bylo kadidlo buď příliš agresivní, nebo naopak prakticky nezaznamenatelné, v jednom případě dokonce jakoby zatuchlé. V Bohemian Soul je kadidlo perfektní a voní nádherně. Bohužel ale parfemovaná voda velmi rychle vyčichne; jakmile odezní intenzivní kadidlová hlava, ve vůni už nezbývá nic dalšího výrazného nebo zajímavého. Co se týče dávkování, běžně si vůni stříknu třikrát, tady jsem to zkusila čtyřikrát a zdálo se mi to málo, šest už ale bylo zase moc. Věčná škoda, že Bohemian Soul nevydrží víc; pak by totiž tahle voňavka byla žhavým adeptem na stálici v mé toaletní skříňce.

Článek pokračuje na další straně. >>>