Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @symphanisoto @lilycollins

Nejrychlejší podzimní účesy: Vsaďte na vzhled Francouzek i retro 60. léta

Období, kdy jsme toužili hlavně po tom, aby nám ve vlasech nebylo příliš teplo, je již definitivně pryč. S příchodem podzimu tak nastává doba, kdy můžeme zase začít s kadeřemi experimentovat a různě je propojovat s celkovým stylem našeho outfitu. Přinášíme sedm nápadů na trendy vlasové kreace, které budete mít hotové během pár minut. Který účes vyzkoušíte jako první?

Elegantní messy bun

Bad hair day není žádnou raritou. Drdol ve stylu messy bun vás ale přesně ve dnech vlasové anarchie zachrání. Hřívu nejprve stáhněte do vysokého culíku – když vám nějaké pramínky vypadnou nebo nebudou zcela uhlazené, vůbec nevadí. Z culíku poté zatočením vytvořte volný drdol a zafixujte ho sponkami. Podél obličeje vytáhněte několik pramínků a žehličkou nebo kulmou je natočte do jemných vln. V účesu tak vznikne příjemný kontrast rozcuchaného drdolu a elegantních pramínků rámujících tvář.

TIP NA VIDEO: Jak správně používat suchý šampon?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Mašle à la 60. léta

Ideální účes jako dělaný na romantickou večeři. Klidně jej ale noste i k outfitům vycházejících z formálního pánského šatníku – dodají mu na hravosti. Vlasy z temene hlavy sčešte dozadu, lehce natupírujte hřebenem a vzadu spojte malou gumičkou do culíku. Na gumičku pak stačí už jen připnout sponu nebo větší gumičku s mašlí a je hotovo. Účes bude perfektně vypadat také s objemnější ofinou, která mu dodá retro nádech 60. let.

Pokračování 3 / 7

Parisian chic trochu jinak

Přirozené vlasy s prostříhanou ofinou jsou základní beauty výbavou každé ženy obdivující typický pařížský styl. Účesu propadla i herečka Lily Collins, ale stejně jako její postava Emily Cooper ze seriálu Emily v Paříži dodala ryze francouzskému looku americký prvek. A na rozdíl od některých seriálových fashion kreací to rozhodně nebyl krok vedle. Od Lily proto klidně načerpejte inspiraci a svou hřívu vyfoukejte do objemných vln (nejlépe poslouží slavný Dyson Airwrap), které následně ještě pročešte prsty. Ofinu lehce podtočte, též pročešte a zafixujte lakem. Hotovo!

Pokračování 4 / 7

Retro ohon

Odkaz Brigitte Bardot v tomto účesu ožívá v plné míře. Jak na to? Vrchní část vlasů sčešte dozadu, řádně natupírujte a zafixujte lakem. Pramínky podél obličeje nechte volné. Zbytek vlasů spojte s natupírovanou vrchní částí a zafixujte gumičkou do níže položeného culíku. Vytahané pramínky a ofinu vyfoukejte a nechte volně splývat tak, aby rámovaly obličej. Tento ohon může skvěle posloužit i v případě, kdy vyrážíte přátelům nebo rodině na svatbu.

Pokračování 5 / 7

Vlny z copánků

Tvoření účesů není vaší nejsilnější stránkou, zároveň ale chcete své vlasy nějak oživit? Žádný problém! Pokud máte delší hřívu, stačí si po umytí uplést copy (nejlépe fungují ty francouzské) a jít spát, případně vlasy vyfoukat. Pak už jen copy rozpleťte, prsty kadeře pročešte a je hotovo. Pokud vás ale tlačí čas, stejnou parádu uděláte s trojitou kulmou, která je na copánkový efekt jako dělaná. Jen pozor, abyste se nespálili. Zpočátku je práce s ní trochu složitější.

Pokračování 6 / 7

Bubble cop

Cop, kde tvoříme jednotlivé sekce pomocí gumiček, zažil před pár lety velkou slávu – a teď se opět začal objevovat na sociálních sítích i v influencerských kruzích. Pokud vás tedy nebaví klasické pletení, zkuste tuto extra rychlou bubble obdobu. Vypadá dobře jak na ohonu, tak na dvou copech. Jen si dejte pozor, abyste pramen vlasů gumičkami moc neutahovali, celý výtvor se vám pak může nepěkně kroutit do všech stran.

Pokračování 7 / 7

V hlavní roli šátek

Tato nadčasová podzimní klasika je sice zcela jednoduchá, co do efektu ale pompézní. Stačí si kadeře stáhnout do culíku přesně tak, jak jste zvyklí, a kolem gumičky omotat a na mašli zavázat šátek. Žádná velká věda v tomto účesu není, skvěle ale poslouží jako prvek propojující vlasy s celým outfitem.