Test šamponů: Které po létě ozdraví vaše vlasy a dodají jim lesk a objem?

5 min čtení

5 min čtení

Osvědčené značky i méně známé, zato velmi lákavé produkty. Na sklonku léta jsme se v redakci pustili do velkého testování šamponů. Které produkty vlasům dodaly potřebné vitaminy, oživily je a ozdravily? A skutečně platí, že si za kvalitu člověk musí pořádně připlatit? Pojďme se důkladně podívat na šestici produktů, které jsme měli již delší dobu v našem beauty zorném poli.

Hydratační šampon Original & Mineral Hydrate & Conquer pro ochranu barvy

Testovala Kateřina H., editorka Ženy.cz

S australskou značkou Original & Mineral jsem přišla do kontaktu náhodou, ale mezi mé domácí stálice se řadí čím dál tím víc jejich produktů. Před více než dvaceti lety ji založila Jose Bryce Smith na popud kolegy, který trpěl kontaktní dermatitidou. Cílem bylo vytvořit vlasovou péči bez zbytečně dráždivých chemických složek navíc. V šamponech, kondicionérech a stylingových přípravcích O&M tak nenajdete žádné sulfáty ani triclosan, jen přírodní složení nabušené výtažky ze zdraví vlasů prospěšných australských rostlin.

TIP NA VIDEO: Jak správně používat suchý šampon?

V rámci redakčního testování jsem zkoušela jejich hydratační šampon, který obsahuje extrakt z tasmánské mořské řasy. Je určen barveným vlasům, kterým má dodat potřebnou vláhu, a zároveň chrání jejich sytost a lesk. Slibuje také zlepšení struktury vlasu. Šampon jsem používala zhruba dva měsíce na silně odbarvené a tónované vlasy a musím říct, že hříva po pravidelném mytí byla skutečně lesklejší, výrazně uhlazenější a lehčí, po mytí nadýchaná. Nečistoty i maz šampon z vlasů odstraňuje bez problémů a má příjemně nenápadnou vůni. Pokud fandíte přírodní kosmetice, tohle je určitě správná volba.

Hydratační šampon Hydrate & Conquer, Original & Mineral, info o ceně v obchodech

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>