Křtiny prince Louise: Jak to slušelo Kate, Meghan a Pippě a proč chyběla Alžběta?

10. července 2018 • 10:47
Křtiny prince Louise • Foto: profimedia.cz

Pětičlenná rodina William, Kate, George, Charlotte a Louise se společně poprvé objevila na veřejnosti, a to k příležitosti křtin nejmladšího člena královské rodiny. Na křest byla pozvaná celá královská rodina a nejbližší přátelé, ale královna Alžběta II. s manželem Philipem se nezúčastnili. Proč?

Křtiny jedenáctitýdenního prince Louise proběhly v pondělí odpoledne v královské kapli Svatojakubského paláce (zde byl pokřtěn i jeho bratr George) a konaly se podle tradic, na které královská rodina dbá. Křtilo se vodou z posvátné řeky Jordán a princ Louis byl oblečený v ručně šité replice šatů (stejně jako tehdy jeho sourozenci), ve kterých v roce 1841 křtila královna Victorie svou nejstarší dceru. Křtu se ujal arcibiskup z Canterbury Justin Welby, který v květnu oddal prince Harryho a Meghan. 

Malý Louis měl celkem šest kmotrů, z nichž ani jeden nebyl zástupcem královské rodiny. Prostřední dcera Charlotte měla na křtinách v roce 2015 o jednoho kmotra méně. Prvorozený George měl kmotrů hned sedm.

Kvůli pracovním povinnostem na křtinách chyběla královna Alžběta II. i její manžel vévoda Philip. Britská panovnice se totiž ve stejný den vracela z Norfolku a obřad by nestihla. 

Vévodkyně Kate doslova zářila štěstím a v krémových šatech s nabíranými rukávy od Alexandera McQueena vypadala perfektně. Ostatně, je to sázka na jistotu. Stejný módní dům se postaral o její šaty na předchozí dva křty a dokonce i o ty svatební. Šaty doplnila stejnobarevnou čelenkou z dílny Jane Taylor a krémovými lodičkami Jimmy Choo.

Vévodkyně Kate na křtu prince George, princezny Charlotte a prince Louise (zleva) Vévodkyně Kate na křtu prince George, princezny Charlotte a prince Louise (zleva) Autor: profimedia.cz

Pozornost budila i vévodkyně ze Sussexu. Meghan tentokrát přenechala krémovou barvu své švagrové a vsadila na nevšední olivově zelený odstín. Decentní šaty s lodičkovým výstřihem Ralph Lauren a lehce balónovými rukávy barevně sladila s lodičkami Manolo Blahnik, kloboukem značky Stephen Jones, psaníčkem i rukavičkami. 

Na křtinách nechyběli ani vévoda a vévodkyně ze Sussexu (Harry a Meghan) Na křtinách nechyběli ani vévoda a vévodkyně ze Sussexu (Harry a Meghan) Autor: profimedia.cz

Sestra vévodkyně Kate Pippa se oblékla do bleděmodré. Pod volnějšími propínacími šaty s plisováním se jí lehce rýsovalo těhotenské bříško. Outfit ještě doplnila o barevně sladěný fascinátor, psaníčko a lodičky s páskem kolem kotníku. 

Mezi pozvanými byla samozřejmě i sestra Kate Pippa, která dorazila s manželem Jamesem Matthewsem Mezi pozvanými byla samozřejmě i sestra Kate Pippa, která dorazila s manželem Jamesem Matthewsem Autor: profimedia.cz

Bratři William a Harry zvolili tmavě modré dokonale padnoucí obleky, bílé košile a černé polobotky. Své oblečení odlišili kravatou. Ta Williamova byla podstatně tmavší, vzorek ovšem stejný. 

Fotogalerie

7 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy