Video placeholde

Konečně víme jméno! Kate a William mají syna Louise

Konečně jsme se dočkali! Čtyři dny tajil královský palác jméno dalšího potomka vévodkyně Kate a prince Williama. Bookmakeři tipovali jména Philip, James, Albert, Arthur (Charlesovo a Williamovo prostřední jméno) a nutno říct, že tentokrát se vůbec netrefili. Celé jméno novorozeného prince sice zní Louis Arthur Charles, veřejnosti bude ale známý jako Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge.

Vévodkyně Kate přivedla na svět svého třetího potomka v pondělí v 11:01 hodin a princ William byl přítomen u porodu. Ještě ten den Kate opustila porodnici a svým outfitem všem opět vyrazila dech, jako ostatně po dvou předchozích porodech. I tentokrát se ukázala v šatech návrhářky Jenny Packham, tentokrát ovšem byly červené. I touto barvou vzdala hold matce svého manžela princezně Dianě. Od stejné návrhářky měla šaty i v den, kdy ukázala princeznu Charlotte, která se narodila 2. května 2015, a prince George, jenž přišel na svět 22. července 2013.

Vybrané jméno pro chlapečka bylo nejdříve sděleno nejbližší rodině a teprve po několika dnech se oznamuje veřejnosti. Jméno starších dětí bylo oznámeno po dvou dnech, s Louisem si Kate a William dávali trochu více načas. Ale je to pokrok – u Williama se čekalo týden a u jeho otce Charlese dokonce měsíc.

7. výročí svatby Kate a Williama
7. výročí svatby Kate a Williama | Zdroj: Instagram.com

Královský pár s princeznou Charlotte v roce 2015
Královský pár s princeznou Charlotte v roce 2015 | Zdroj: Profimedia.cz

Královský pár s princem Georgem v roce 2013
Královský pár s princem Georgem v roce 2013 | Zdroj: Profimedia.cz

Vévodkyně Kate opět rodila v londýnské soukromé nemocnici St. Mary, kde přišly na svět i její první dvě děti, princ George a princezna Charlotte (a také princové William a Harry). Porod George trval deset a půl hodiny, zatímco Charlotte přišla na svět už po dvou a půl hodinách. Královský porod má přísná pravidla, po staletí u něj musel být například přítomen svědek. V roce 1926, když se narodila královna, to byl ministr vnitra. Dnes královnu o narození svého třetího dítěte informoval speciální linkou přímo její vnuk princ William.

Původně se přitom spekulovalo, že si Kate přeje porodit třetí dítě doma. Termín porodu ani pohlaví dítěte nebyly dopředu známy. Princ William v březnu před novináři pronesl, že porod může přijít každým dnem. Že se blíží termín porodu, nakonec prozradily bariéry před vchodem Lindo Wing, které se zde objevily v pondělí 9. dubna a měly zde být až do 30. dubna.

Mimochodem, jeden den hospitalizace v nejluxusnějším pokoji křídla Lindo Wing vyjde na sedm a půl tisíce liber, v přepočtu tedy asi na dvě stě tisíc korun. Součástí balíčku je péče těch nejlepších porodníků světa, ale také masáže, čerstvé delikatesy, šampaňské pro novopečené tatínky či poporodní čaj o páté pro maminky. Zkrátka porodnice, kde se ale cítíte více jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Zatímco byla Kate v porodnici, vyšel ze dveří úplně jiný pár s novorozenětem. Okamžitě si vysloužil pozornost médií.
Zatímco byla Kate v porodnici, vyšel ze dveří úplně jiný pár s novorozenětem. Okamžitě si vysloužil pozornost médií. | Zdroj: Reuters/ČTK

Vévodkyně Kate si nyní dopřeje pár týdnů klidu s miminkem, už 19. května ji ale čeká další velká událost královské rodiny: svatba prince Harryho a jeho snoubenky Meghan Markle.

Doporučujeme

Načíst další články