Vše, co musíte vědět o svatbě Meghan a prince Harryho!

Další královská svatba se kvapem blíží! Princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markle si své ano řeknou už za měsíc a půl. Kdo upeče svatební dort a kdo uváže pro Meghan svatební kytici? 

Datum a místo svatby

Meghan a Harry si řeknou "ano" 19. května přesně ve 12 hodin. O hodinu později pojedou novomanželé v královském kočáře z windsorské kaple svatého Jiří, kde se koná obřad, přes hrad Windsor, dále po ulici Castle Hill až do centra Windsoru a po Long Wall zase zpět na hrad. Díky této okružní jízdě budou moci nasát atmosféru královské svatby i kolemjdoucí. V kapli svatého Jiří, kterou si vybrali, se ženil například princ Edward. Také tu slavili svůj sňatek princ Charles s Camillou.

Kate a William se vzali ve Westminsterském opatství a celý obřad byl vysílán v televizi. Svatba Meghan a Harryho bude v tomto ohledu skromnější. Princ Harry prohlásil, že jejich obřad rozhodně proběhne bez kamer.

Oddávající

Kate a Williama oddával arcibiskup Rowan Williams. Meghan a Harry si vybrali arcibiskupa Justina Welbyho, který budoucím manželům otevřeně fandí. Nazval je dokonce vzorem pro celý národ a jejich vzájemnou lásku označil jako zjevnou a upřímnou.

Jediným problémem, který stál zamilovanému páru v cestě k oltáři, byl donedávna fakt, že Meghan nebyla členkou anglikánské církve. Proto se Meghan nechala pokřtít přímo od arcibiskupa, který je bude oddávat. Obřad podle všeho proběhl v Kensingtonském paláci.

Svatební šaty

Meghanin blízký přítel francouzský návrhář Roland Mouret po jejich zasnoubení naznačil, že by to mohl být právě on, kdo pro ni navrhne svatební šaty. Později v jednom rozhovoru však řekl, že se k tomuto tématu nebude veřejně vyjadřovat. Jedno je jisté, stejně jako Kate Middleton před svatbou po zásnubách s Williamem bude i Meghan zaplavena návrhy od těch nejlepších designérů z celého světa. Možná by si sama nejraději vybrala některého z amerických návrhářů na počest své vlasti, ale podle královských pravidel by měla spíše podporovat britské designéry.

Jedna z Meghaniných nejlepších kamarádek Jessica Mulroney je svatební stylistka a návrhářka v jednom, a tak je dost pravděpodobné, že budou při výběru těch pravých svatebních šatů spolupracovat.

Návrh svatebních šatů zatím zůstává tajemstvím, ale podle všeho budou svým střihem trochu odvážnější, než měla Kate. Je sice starší, ale počítá se s tím, že sáhne po něčem modernějším. Přeci jen Meghan ráda vystupuje z řady a občas porušuje pravidla. Možná i proto je u veřejnosti stále oblíbenější.

Svatební dort

Královský svatební dort připraví americká cukrářka Claire Ptak, majitelka cukrárny Violet Cakes v Londýně. A jaký bude? Dort bude především obsahovat svěží jarní chutě. Bude pokrytý máslovým krémem, ozdobený živými květy a chutnat bude po citronu a bezu. Cukrářka je specifická tím, že při výrobě dortů používá sezónní a především organické suroviny.

Nevěsta se navíc s Claire zná, protože před třemi roky s ní dělala rozhovor pro svůj blog. Ten však těsně před zásnubami zrušila.

Svatební kytice

Meghanina svatební kytice bude téměř jistě obsahovat myrtu, která je pro britské nevěsty typická. Ve svatební kytici ji měla už královna Viktorie, která se v roce 1840 provdala za prince Alberta.

Kytici pro nevěstu navrhne a uváže britská floristka Philippa Craddock.

Seznam hostů

Kromě nejvýznamnějších členů britské královské rodiny nebude samozřejmě chybět ani rodina nevěsty. Meghan je americká herečka, a tak se na svatbu dostane i mnoho známých tváří, jako jsou třeba její kamarádky Pryanka Chopra nebo Serena Williams.Princ Harry zase pozval své dvě bývalé přítelkyně, se kterými má i po rozchodu skvělý přátelský vztah, nebo zpěvačku Ellie Goulding, která zpívala na svatebním večírku Kate a Williama. Na svatebních oslavách Meghan a Harryho zase podle všeho vystoupí skupina Spice Girls.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!