Video placeholde

4 tipy, kterými princ Harry a Meghan mohou inspirovat váš vztah

První oficiální video, ve kterém se Meghan Markle a princ Harry oficiálně představují jako zasnoubený pár, obletělo v posledních hodinách svět a šťastný pár bude ještě dlouho rozechvívat emoce a symbolizovat příběh velké lásky.

Pokud se ale podíváme na jejich vztah trochu realističtěji a přestaneme v něm hledat jen příběh velké pohádkové lásky, můžeme si všimnout několika momentů, které stojí za povšimnutí a možná i za inspiraci.

Nezavrhujte slepé rande

Meghan a Harry v interview prozradili, že se seznámili na rande, které pro ně zorganizovala společná kamarádka. Chodit na slepé rande ve věku Tindru a dalších aplikací asi někomu může připadat dost out, královský pár je ale jasným důvodem, proč byste to měli zkusit.

Možná na takovém rande neodsoudíte toho druhého za maličkosti a dáte mu víc šanci, než když máte sraz jen tak s někým z internetu. Možná si uvědomujete, že toho asi máte víc společného, než se na první pohled může zdát – když si to přátelé myslí. Možná nechcete urazit kamarádku, která rande zorganizovala tím, že přestanete mít zájem po prvním nejapném vtipu. Anebo víte, že můžete být uvolněný, protože ten druhý už toho spoustu ví. Ať je to, jak je to, tento způsob seznamování evidentně není mrtvý!

Vykašlete se na své představy o ideálním protějšku!

Meghan je 36, Harrymu 33. Oba pravděpodobně vyrůstali v celospolečenské představě, že muž má být ve vztahu starší než žena. A pravděpodobně byli ochotni se včas této představy vzdát. Je fajn vědět, co chcete. Ale je dobré být přípraven na to, že něco bude muset pravděpodobně stranou. Buďte připraveni se nějakých představ vzdát.

Nechte si na začátku čas jen pro sebe

Princi Harrymu a Meghan Markle trvalo podle jejich slov měsíce, než se objevili společně na veřejnosti. Pochopitelně u ostře sledovaného prince jsou k tomu ještě další a podstatnější důvody, jak ale vysvětluje newyorský psychiatr Stephen Snyder, autor populárně naučných knih o vztazích, je to dobré pro každý vztah. „Je to těžké, protože lidskou přirozeností je vykřičet do světa, že máte partnera a že jste na něj pyšní.“

Ale bez dohledu přátel a veřejnosti máte šanci partnera opravdu poznat a vybudovat si s ním pouto, které stojí opravdu na tom, co cítíte jen vy dva. A nikoliv na tom, že vaše matka se vás každý týden zeptá, kdy bude babičkou, kamarádky zase, jestli už byste se k sobě měli stěhovat a podobně.

Vztahy na dlouhou vzdálenost mohou fungovat

Na začátku jejich vztahu je doslova dělil oceán. V lidské přirozenosti je v prvotní fázi zamilovanosti chtít vidět toho druhého co nejčastěji a díky tomu se většina vztahů také rozvíjí. Je ale vidět, že každodenní kontakt není pro rozvoj vztahu naprostou nezbytností. Takže pokud vám srdce nebo chemie říká, že tenhle by za to stál, ale rozum se brání logickým argumentem „co by sis s ním počala, když bude teď půl roku na Špicberkách“, vzpomeňte si na Harryho a Meghan a udělejte to jako oni. Naplánujte si návštěvy a užijte si je naplno. Využijte všechny dostupné komunikační prostředky a kdo ví, za pár let z toho třeba budou zásnuby.

Doporučujeme

Načíst další články