Dostihy Royal Ascot: Přehlídka těch nejkrásnějších klobouků!

Prestižní dostihy v britském Ascotu jsou každoročně přehlídkou nejzajímavějších klobouků. Jaký zvolily královna Alžběta II. a Meghan, vévodkyně ze Sussexu?

Prestižní dostihy založené v roce 1711 královnou Annou mají dlouholetou tradici, ale také velmi přísný dresscode. Pánové musí na závodiště Ascot v anglickém Berkshire přijít v černém nebo šedém fraku s motýlkem, v černých botách a nutností je také cylindr. Dámy musí na jednu z nejprestižnějších sportovních událostí roku dorazit v šatech nebo sukni minimálně ke kolenům. Podmínkou je také klobouk. A právě proto se dostihy každoročně proměňují v soukromou přehlídku těch nejoriginálnějších klobouků a fascinátorů.

Přehlídka klobouků na prestižních dostizích Royal Ascot

Prestiž dostihů Ascot každoročně přiláká několik set návštěvníků včetně členů britské královské rodiny. Nechyběla tak ani královna Alžběta II. Loňské dostihy potěšila svou přítomností i vévodkyně Kate s princem Williamem, letos je vystřídali novomanželé Harry a Meghan. Nechyběl ani princ Charles s manželkou Camillou.

Královna Alžběta II. na prestižních dostizích Royal Ascot

Kromě členů britské královské rodiny se na prestižní dostihy přijeli podívat i některé známé osobnosti jako třeba herečka Helen Mirren, která okouzlila v květovaných šatech a pudrově růžovém kloboučku.

Herečka Helen Mirren na prestižních dostizích Royal Ascot

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu dorazili na dostihy Royal Ascot přesně měsíc po jejich velkolepé svatbě. A tak možná i trochu na počest módnímu domu Givenchy, který se postaral i o její svatební šaty, oblékla Meghan krémové propínací šaty stejné značky. Ty doplnila černobílým kloboukem, černým psaníčkem a lodičkami. Na svém "dostihovém debutu" tak Meghan obstála. Vylepšila si tedy reputaci po nepříliš zdařilé volbě outfitu na svatbu neteře princezny Diany Celie McCorquodale.

Na nejoriginálnější klobouky z Royal Ascot se podívejte do galerie: