Lady Gaga tráví karanténu na gauči se svými psími kamarády

Lady Gaga tráví karanténu na gauči se svými psími kamarády Zdroj: Profimedia.cz

Celebrity v karanténě: Čím si krátí čas? Nejlepší a nejhumornější posty z Instagramu!

Podobně jako smrt, koronavirus si nevybírá. Ani slavní a bohatí tak nejsou chráněni před infekcí, která se šíří celým světem. V tuto chvíli jsme tak všichni na jedné lodi, zavření doma a odkázáni na plnění nejnutnějších potřeb. Současně stojíme před výzvou, jak si i za těchto extrémních podmínek zachovat nadhled, chladnou hlavu, důstojný život a pevné nervy. Někdo apeluje na ohleduplnost, někdo tento čas využívá k ušlechtilým domácím činnostem a někdo prostě s humorem sobě vlastním přiznává, že doma zarůstá mechem! Podívejte se s námi, jak této nebývalé výzvě čelí některé známé osobnosti a čím inspirují ostatní.

Tom Hanks

Oblíbený americký herec byl jedním z prvních slavných lidí, kteří se nakazili nemocí Covid-19. Konkrétně v Austrálii při natáčení biografie Elvise Presleyho. Společně s Hanksem byla pozitivně testována i jeho manželka Rita Wilson, takže pár se uchýlil do izolace společně. Společně také uklidňují fanoušky, že se jim daří dobře, příznaky jsou i po týdnu však stejné – žádná horečka, zato únava. „Po složení vypraného prádla a umytí nádobí následuje už jen šlofík na gauči,“ nastínil herec na Instagramu svou denní rutinu a připojil fotku svého milovaného psacího stroje značky, jak ironické, Corona.

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 12

Chiara Ferragni

Italská blogerka a superhvězda mezi influencerkami (na Instagramu ji sleduje 18 milionů lidí) má rozhodně ke koronaviru co říct, protože žije v Miláně, který je považován za jedno z evropských epicenter. V dobrovolné izolaci je tak s rodinou – manželem Fedezem, jejich synem Leonem a také s tchánem – už více než tři týdny, z toho dva týdny dodržují přísnou karanténu.

Chiarra a zpěvák Fedez tento čas využili tím nejlepším možným způsobem: Uspořádali sbírku na podporu italských nemocnic, při které se vybraly skoro čtyři miliony eur. Blogerka svou vlivnou platformu rovněž využívá k osvětě o tom, proč je karanténa tak nutná, a současně se snaží uklidnit vystresované fanoušky. Z balkónu své luxusní rezidence občas natáčí podobná videa, jako to, které nedávno obletělo svět – kde Italové zpívají a vyjadřují si podporu.

Pokračování 3 / 12

Heidi Klum

Modelka Heidi Klum před týdnem fanouškům přiznala, že je nemocná, má teplotu, a tak se pro jistotu nechala testovat na koronavirus. Výsledky však zatím nezveřejnila. Také její manžel, německý hudebník Tom Kaulitz, se z turné vrátil s příznaky nemoci, takže se pár rozhodl izolovat a Heidi posílala dojemné video, jak spolu komunikují jen přes sklo. Heidi ve Stories prozradila, že po týdnu v posteli už se cítí znatelně lépe. A kromě toho, že pravidelně vyjadřovala podporu lékařům, kteří bojují v nemocnicích, odlehčovala svůj feed i humornými kousky. Jako třeba tímto s toaletním papírem:

Pokračování 4 / 12

Coco Rocha

Řada celebrit karanténu využila i k tomu, že se konečně seznámily s TikTokem, sociální sítí, která rozhodně není pro staré. Jednou z nich je i modelka a dvojnásobná máma Coco Rocha, jež ve svém domácím vězení v New Yorku natočila humorné video (a současně svou pozvánku na TikTok) o tom, co prožívají matky během karantény. Tady ho máte:

Pokračování 5 / 12

Alexa Chung

Módní ikona a moderátorka Alexa Chung (aktuálně ji můžete vidět na Netflixu v show Next In Fashion) nese karanténu asi jako my všichni. Na Instagram vyvěsila fotku, kde pózuje před výlohou se svými kamarádkami a připojila komentář: „Druhý den dobrovolné karantény. Ráda bych sem dala aktuální fotku, ale už mi narostl plnovous.“

Pokračování 6 / 12

Milla Jovovich

Herečka Milla Jovovich nedávno porodila třetí dceru, k tomu má doma už předškolačku Dashiel a dvanáctiletou Ever, takže se jí zavřené školy citelně dotýkají. „Šestý nebo sedmý den karantény. Nebo je to šedesátý či sedmdesátý? Od té doby, co začalo tohle bláznovství, nám tu nepřetržitě pršelo, takže jsme jen zoufale čekali, až budeme moci jít na vzduch užít si pár slunečních paprsků. Udělali jsme si rodinný výlet na naši zahradu, abychom sklidili naši domácí úrodu. Současně je to skvělá příležitost, jak děti něco praktického naučit.“

Pokračování 7 / 12

Celeste Barber

Australská komička, kterou na Instagramu sleduje skoro sedm milionů fanoušků pro to, jak paroduje fotky celebrit, ve Stories zveřejnila rodinný režim dne (inspirovala se přitom zpěvačkou Pink). „Takže teď je 12:40 a máme se věnovat domácím pracím, jako je mytí stolů a nádobí...“ komentuje na videu Celeste, zatímco prochází bytem, aby ukázala realitu – její dva synové totiž místo bohulibých úkolů dělají to, co většina dětí v této nesnadné době: Dřepí u tabletů.

Celeste Barber fanouškům ukazuje režim dne inspirovaný Pink
Celeste Barber fanouškům ukazuje režim dne inspirovaný Pink | Zdroj: Instagram @celestebarber

Pokračování 8 / 12

Sharon Stone

Jestli si někdo z vás říká, že by měl karanténu využít, aby se vrátil ke studiu cizího jazyka, přečetl stoh knih, naučil se péct chleba, tak takoví hrdinové jsou i mezi celebritami. Například Sharon Stone vytáhla svou sadu na malování, kterou dostala od kamaráda k narozeninám, a fanouškům se pochlubila svým obrazem (klikněte na šipku).

Pokračování 9 / 12

Leandra Medine

Co dělají v karanténě módní influencerky, když nesmí fotit street style? Jejich frustraci dokonale a s humorem sobě vlastním vystihla Leandra Cohen (dříve Medine), zakladatelka online magazínu Man Repeller. Ta se zvěčnila ve své oblíbené poloze #onelegselfie a představila nový hashtag #goingnowherebutfuckitimgettingdressed – tedy #nikamnejdualese*unatochciseobleknout. Protože některé outfity zkrátka vypadají lépe bez bot, že?

Pokračování 10 / 12

Nikol Štíbrová

Návodů na domácí cvičení v karanténě se v posledních dnech vyrojila kvanta, ten nejgeniálnější ovšem poskytla Nikol Štíbrová. Kdo si ťukal na hlavu, proč ve videu kape jar na kuchyňskou dlažbu, musel po pár sekundách uznat, že tento provizorní běžecký pás ve stylu Přemka Podlahy má opravdu něco do sebe!

Pokračování 11 / 12

Zorka Hejdová

A originální tip přináší i moderátorka Zorka Hejdová. Ta ve Stories vyhlásila soutěž o nejdivnější činnost prováděnou v karanténě, protože svůj nechtěně nabytý čas využila k... odžmolkování svetrů. Může to sice znít jako ironie, ale je to skvělá věc. Obzvlášť v době, kdy na nákupy nových věcí nemáme ani pomyšlení.

...
... | Zdroj: Instagram @zorkahejdova

Pokračování 12 / 12

Bára Šťastná

Autorka Bára Šťastná by sebe samu určitě neoznačila jako celebritu ani v českém měřítku, ale kdo čte její knihy a Šťastný blog, tak ví. Bára má totiž cit pro uchopení a popsání všednodenních pocitů trapnosti, které zažíváme takřka všichni, aniž bychom si to uvědomovali. A tohle je její postřeh ke karanténě: „Už týden jsem se nemalovala. Intervaly mezi mytím vlasů a používáním mezizubních kartáčků se prodlužují. Intervaly mezi postáváním u ledničky se naopak zkracují. Když to takhle půjde dál, za měsíc přestanu mluvit lidskou řečí a budu vydávat jenom skřeky.“ Poznáváte se? My ano!