Video placeholde

To Do list zábavy na léto s přáteli. 18 aktivit, které určitě zvládněte

Konečně léto a konečně se opět rozeběhl váš společenský život. S přáteli jste se letos viděli poskrovnu, o to víc si s nimi letní čas užijte. Co podniknout? Co si užít a jak ještě víc zjistit, že s přáteli je život fajn?

To Do list pracovních povinností si píšete téměř denně, takže jste profík. Odrážky máte, teď jen vyměňte slovní zásobu. Poradu za kávu v nové kavárně a fotbalový trénink syna za nákupy s kamarádkou. Psát si ho můžete pro vícero přátel najednou a nebo si s kamarádkou domluvte, ať napíše, co by s vámi ráda v létě podnikla, a vy to udělejte taky. Pak své návrhy spojte a vytvořte jeden letní To Do list aktivit s vaší BFF či partou přátel. Nejen, že si užijete spoustu zábavy, ale také posílíte přátelství, posunete ho hlouběji a zas se o sobě něco nového dozvíte.

TIP NA VIDEO: Umíchejte si letní drinky

Dělejte to dobrovolně

Dávání člověka více obohacuje než přijímání. A zejména pokud to dělá dobrovolně. Existuje tolik míst, kde vaši pomoc ocení. Psí útulky, pomoc po katastrofě na Moravě, dětská centra, sociální pomoc, všude ocení vaši upřimnou pomoc. Přihlaste se s kamarádkou. Nejenže to bude mít smysl, ale užijete si spoustu zábavy. Z tohoto cíle se může stát každoměsíční aktivita.

Pokračování 2 / 18

Vydejte se na piknik

S nejlepší kamarádkou nebo rovnou s partou přátel. Kam se vydat? Do parku, na pláž, do skal, ukrytého místo v lese, zkrátka kamkoliv vás zavede vaše představivost. Nezapomeňte si s sebou vzít své oblíbené občerstvení a několik jednoduchých her. Vytvořte si play list hudebního doprovodu, srolujte barevnou deku a vše schovejte do stylového piknikového koše, který zažívá velkou oblibu. Určitě se vám tam vejde i pár dekorací, abyste si místo stylově dozdobili.

Pokračování 3 / 18

Sledujte televizní seriál

Ne vždy bude počasí na koupání nebo výlety. Proto je tu varianta se spoustou zábavy ve společnosti filmu. Přineste vše, co máte rády, nalakujte si nehty, připravte si spoustu dobrot a pusťte si seriál z mládí nebo ten úplně nový, po kterém bažíte. Jedna kamarádka je málo? Pozvěte jich hned více a udělejte si filmový či seriálový večer. Komentujte, hodnoťte, vzpomínejte, zkuste si zadabovat a vzdychejte nad krásou hlavních hrdinů.

Pokračování 4 / 18

Společně prozkoumejte nové město

Čas, na který rozhodně nezapomenete. Buď si vyberte město, ve kterém jste ještě nikdy nebyli, nebo zavřete oči a nad mapou Čech či světa zabodněte prst někam. Kam vás osud nasměruje, uvidíte záhy. Co asi přinese zajímavého zapadlá vesnička Sovín? Prozkoumejte místo, pořiďte si spoustu fotek, otestujte tamější restaurace a nechte se unášet dobrodružstvím.

Pokračování 5 / 18

Udělejte si Mani-Pedi

Obzvláště pokud se blíží nějaká speciální příležitost. Ozdobení nehtů je skvělým způsobem, jak si užít společný čas a přitom nechat profesionála na vašich rukou vytvořit nádherné nehtové umění. Ukázat světu, jak blízko jste si s vaší BFF. Vyberte si barvu nebo design, které budete obě rády nosit, a po dokončení samozřejmě vše vyfoťte a postněte vaši skvělou mani-pedis na Instagram.

Video placeholde

Pokračování 6 / 18

Společně pečte, smažte, vařte

Ať už si najdete nějaký on-line recept, který vylepšíte, nebo se vrhnete do vašeho nejoblíbenějšího jídla, vaření bude zábava. Chcete-li to pojmout profesionálně a něco se naučit, přihlaste se na kurz vaření – pečení makronek, přípravy sushi, míchání drinků, správné přípravy steaku. Vařte ve dvou, ale i s celou bandou přátel. Jídlo spojuje. Můžete si dát i soutěž ve vaření. Kdo zvítězí? Holky, nebo kluci? A pak to všechno snězte.

Video placeholde

Pokračování 7 / 18

Najděte své oblíbené místo na brunch

Pro léto jsou typické dlouhé a pozdní snídaně, které se blíží až k poledni. Takže ideální brunch. Dejte si úkol objevit pro něj nepřekonatelné místo. Na louce nebo i v nové restauraci. Stále zkoušejte různá místa, dokud nenajdete to, které si všichni zamilujete.

Pokračování 8 / 18

Vydejte se kempovat

Kempování je opravdu omlazující, svobodné a hravé. Trávit nějaký čas v přírodě mimo technologie a stres každodenního života, opékat si buřty, jíst langoše u stánku a možná najít skrytý rybník, kde se můžete ochladit, je jeden z nejlepších časů, které spolu strávíte!

Pokračování 9 / 18

Napište si navzájem dopisy a otevřete je později

Psaní dopisu vašemu budoucímu já je již známé, ale co kdybyste napsali dopis budoucí verzi své BFF? Uvnitř dopisu se můžete podělit o to, proč je pro vás důležitá a vaše naděje na vaše přátelství v budoucnu. Pište plány, které s ní máte, v čem ji podpoříte a co byste nejraději, aby bylo za vámi. Najděte místo, kde dopisy schováte a kde se za dva roky například potkáte.

Pokračování 10 / 18

Uspořádejte večeři

Další zábavný způsob, jak strávit večer, aniž byste šli ven, je pořádání večeře! Ať už to bude jen s jedním přítelem nebo s partou kamarádů. Kdo má velkou zahradu? Postavte jeden velký hodovní stůl. Nanoste na něj všechny dobroty a jen dlouze jezte, popíjejte a povídejte.

Pokračování 11 / 18

Pomáhejte si navzájem s proměnou v bytě

Plánujete designové změny v bytě? Ráda byste novou ložnici či krásně vyzdobila terasu? Přizvěte na proměnu kamarádku. Bude to vaše společná práce, navzájem se obohatíte a pak se budete kochat ze společného výsledku.

Pokračování 12 / 18

Kupte si šperky přátelství

Že jste právě takovou věc dělaly v době studia na střední? A proč byste nemohly i teď. Dát najevo spojení, možnost pomoci a propojení můžete i v dospělosti. Jen jste trochu vyrostly, ale po přátelství toužíte stejně. Líbí se vám podobné šperky? Najděte si společný náramek, přívěsek, brož a hrdě je noste. Vždy si vzpomenete, že je tu někdo pro vás. Vaše spřízněná duše.

Pokračování 13 / 18

Uspořádejte večer deskových her

Jistě je to něco, co jste v minulosti rádi dělali, ale starosti, nabitý pracovní týden a koronavirus to zasekly. Léto je čas, kdy si večer deskových her s přáteli můžete zase užít. Dejte si noční maraton a hrajte Activity a Scrabble až do rána.

Pokračování 14 / 18

Zkuste něco nového – čelte svému strachu

Bojíte se něčeho, ale zároveň byste to tak chtěli vyzkoušet? Jděte za dobrodružstvím s přáteli. Ať je to zdolání ferraty, potápění se nebo jen vyrazit na nudapláž. Život je příliš krátký na to, abyste odsouvali prožívání nových věcí jen kvůli strachu nebo úzkosti. Jedním z nejlepších způsobů, jak překonat strach, je mít po svém boku někoho zvláštního, aby vás povzbudil a podpořil, když čelíte strachu. Vydejte se na vrchol hory, horskou dráhu nebo ochutnejte tu nejpálivější chilli papričku.

Pokračování 15 / 18

Den umění a řemesla

Buď je zajděte obdivovat do galerií a muzeí, nebo se do nich pusťte sami. Co si zkusit něco společně vyřezat, vysochat, ušít, namalovat? Vytvořit pavučinu snů, domácí mýdlo, ušít si sukně nebo zkusit paličkovat. A pak se se svým výtvorem hrdě chlubte před zbytkem party.

Video placeholde

Pokračování 16 / 18

Vyrazte do autokina

Pokud hledáte jedinečnou a levnou zábavu na večer, co takhle jet do kina? V dnešní době se obliba autokin zvyšuje a určitě nějaké v blízkém okolí najdete. Bude to legrace. Obstarejte si jídlo, sklopte sedačky a sledujte.

Pokračování 17 / 18

Vytvořte si nástěnky všech svých snů a cílů

Vyndejte staré časopisy, nůžky a lepidlo, abyste si mohli vytvořit koláž ze všech věcí, které chcete v budoucnu dělat. Může to souviset s čímkoli, od dovolené, kterou si chcete vzít, přes jídlo, nové aktivity, které chcete vyzkoušet, nový šatník, podobu ideálního muže a domu až po ten největší životní sen.

Nebojte se naučit něco nového
Nebojte se naučit něco nového | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 18 / 18

Zúčastněte se (hudebního) festivalu

Ve Spojených státech každoročně se svými přáteli navštěvuje venkovní koncerty 40 až 50 milionů lidí a v Čechách až polovina národa. Kdo nemá skvělou vzpomínku na koncert s přáteli? Vzpomínáte na ni jistě dodnes. A tak si vytvořte další. Tančete do rána, společně zpívejte, hledejte v noci stan, lamentujte nad kocovinou, oblékněte se stylově a bohémsky, seďte na trávníku a dívejte se večer na hvězdy.

Tip: Už ode dneška do 5. července se v Nové Rabyni ve Slapech v kempu MOLO koná hudební akce k zahájení letní sezony. Čeká na vás hudební program s taneční hudbou, o kterou se postarají DJs, ve středu se zde pro změnu koná Den s youtubery. K tomu slunce, voda, drinky, co víc si přát?