To Do list zábavy na léto s přáteli. 18 aktivit, které určitě zvládněte

1. července 2021 • 06:00
 • Konečně léto a konečně se opět rozeběhl váš společenský život. S přáteli jste se letos viděli poskrovnu, o to víc si s nimi letní čas užijte. Co podniknout? Co si užít a jak ještě víc zjistit, že s přáteli je život fajn?

  To Do list pracovních povinností si píšete téměř denně, takže jste profík. Odrážky máte, teď jen vyměňte slovní zásobu. Poradu za kávu v nové kavárně a fotbalový trénink syna za nákupy s kamarádkou. Psát si ho můžete pro vícero přátel najednou a nebo si s kamarádkou domluvte, ať napíše, co by s vámi ráda v létě podnikla, a vy to udělejte taky. Pak své návrhy spojte a vytvořte jeden letní To Do list aktivit s vaší BFF či partou přátel. Nejen, že si užijete spoustu zábavy, ale také posílíte přátelství, posunete ho hlouběji a zas se o sobě něco nového dozvíte.

  TIP NA VIDEO: Umíchejte si letní drinky

  Dělejte to dobrovolně

  Dávání člověka více obohacuje než přijímání. A zejména pokud to dělá dobrovolně. Existuje tolik míst, kde vaši pomoc ocení. Psí útulky, pomoc po katastrofě na Moravě, dětská centra, sociální pomoc, všude ocení vaši upřimnou pomoc. Přihlaste se s kamarádkou. Nejenže to bude mít smysl, ale užijete si spoustu zábavy. Z tohoto cíle se může stát každoměsíční aktivita. 

 • Vydejte se na piknik

  S nejlepší kamarádkou nebo rovnou s partou přátel. Kam se vydat? Do parku, na pláž, do skal, ukrytého místo v lese, zkrátka kamkoliv vás zavede vaše představivost. Nezapomeňte si s sebou vzít své oblíbené občerstvení a několik jednoduchých her. Vytvořte si play list hudebního doprovodu, srolujte barevnou deku a vše schovejte do stylového piknikového koše, který zažívá velkou oblibu. Určitě se vám tam vejde i pár dekorací, abyste si místo stylově dozdobili.

 • Sledujte televizní seriál 

  Ne vždy bude počasí na koupání nebo výlety. Proto je tu varianta se spoustou zábavy ve společnosti filmu. Přineste vše, co máte rády, nalakujte si nehty, připravte si spoustu dobrot a pusťte si seriál z mládí nebo ten úplně nový, po kterém bažíte. Jedna kamarádka je málo? Pozvěte jich hned více a udělejte si filmový či seriálový večer. Komentujte, hodnoťte, vzpomínejte, zkuste si zadabovat a vzdychejte nad krásou hlavních hrdinů. 

 • Společně prozkoumejte nové město

  Čas, na který rozhodně nezapomenete. Buď si vyberte město, ve kterém jste ještě nikdy nebyli, nebo zavřete oči a nad mapou Čech či světa zabodněte prst někam. Kam vás osud nasměruje, uvidíte záhy. Co asi přinese zajímavého zapadlá vesnička Sovín? Prozkoumejte místo, pořiďte si spoustu fotek, otestujte tamější restaurace a nechte se unášet dobrodružstvím.

 • Udělejte si Mani-Pedi

  Obzvláště pokud se blíží nějaká speciální příležitost. Ozdobení nehtů je skvělým způsobem, jak si užít společný čas a přitom nechat profesionála na vašich rukou vytvořit nádherné nehtové umění. Ukázat světu, jak blízko jste si s vaší BFF. Vyberte si barvu nebo design, které budete obě rády nosit, a po dokončení samozřejmě vše vyfoťte a postněte vaši skvělou mani-pedis na Instagram. 

  Zaměřeno na manikúru a pedikúru! Co je v kurzu? VIDEO Videohub

 • Společně pečte, smažte, vařte

   Ať už si najdete nějaký on-line recept, který vylepšíte, nebo se vrhnete do vašeho nejoblíbenějšího jídla, vaření bude zábava. Chcete-li to pojmout profesionálně a něco se naučit, přihlaste se na kurz vaření – pečení makronek, přípravy sushi, míchání drinků, správné přípravy steaku. Vařte ve dvou, ale i s celou bandou přátel. Jídlo spojuje. Můžete si dát i soutěž ve vaření. Kdo zvítězí? Holky, nebo kluci? A pak to všechno snězte.

  Limetkový koláč podle Olgy VIDEO O. Vančurová, Tartaletka

 • Najděte své oblíbené místo na brunch

  Pro léto jsou typické dlouhé a pozdní snídaně, které se blíží až k poledni. Takže ideální brunch. Dejte si úkol objevit pro něj nepřekonatelné místo. Na louce nebo i v nové restauraci. Stále zkoušejte různá místa, dokud nenajdete to, které si všichni zamilujete.

 • Vydejte se kempovat

  Kempování je opravdu omlazující, svobodné a hravé. Trávit nějaký čas v přírodě mimo technologie a stres každodenního života, opékat si buřty, jíst langoše u stánku a možná najít skrytý rybník, kde se můžete ochladit, je jeden z nejlepších časů, které spolu strávíte!

 • Napište si navzájem dopisy a otevřete je později

  Psaní dopisu vašemu budoucímu já je již známé, ale co kdybyste napsali dopis budoucí verzi své BFF? Uvnitř dopisu se můžete podělit o to, proč je pro vás důležitá a vaše naděje na vaše přátelství v budoucnu. Pište plány, které s ní máte, v čem ji podpoříte a co byste nejraději, aby bylo za vámi. Najděte místo, kde dopisy schováte a kde se za dva roky například potkáte. 

 • Uspořádejte večeři

  Další zábavný způsob, jak strávit večer, aniž byste šli ven, je pořádání večeře!  Ať už to bude jen s jedním přítelem nebo s partou kamarádů. Kdo má velkou zahradu? Postavte jeden velký hodovní stůl. Nanoste na něj všechny dobroty a jen dlouze jezte, popíjejte a povídejte.

 • Pomáhejte si navzájem s proměnou v bytě

  Plánujete designové změny v bytě? Ráda byste novou ložnici či krásně vyzdobila terasu? Přizvěte na proměnu kamarádku. Bude to vaše společná práce, navzájem se obohatíte a pak se budete kochat ze společného výsledku.

 • Kupte si šperky přátelství

  Že jste právě takovou věc dělaly v době studia na střední? A proč byste nemohly i teď. Dát najevo spojení, možnost pomoci a propojení můžete i v dospělosti. Jen jste trochu vyrostly, ale po přátelství toužíte stejně. Líbí se vám podobné šperky? Najděte si společný náramek, přívěsek, brož a hrdě je noste. Vždy si vzpomenete, že je tu někdo pro vás. Vaše spřízněná duše.

 • Uspořádejte večer deskových her

  Jistě je to něco, co jste v minulosti rádi dělali, ale starosti, nabitý pracovní týden a koronavirus to zasekly. Léto je čas, kdy si večer deskových her s přáteli můžete zase užít. Dejte si noční maraton a hrajte Activity a Scrabble až do rána. 

 • Zkuste něco nového – čelte svému strachu

  Bojíte se něčeho, ale zároveň byste to tak chtěli vyzkoušet? Jděte za dobrodružstvím s přáteli. Ať je to zdolání ferraty, potápění se nebo jen vyrazit na nudapláž. Život je příliš krátký na to, abyste odsouvali prožívání nových věcí jen kvůli strachu nebo úzkosti. Jedním z nejlepších způsobů, jak překonat strach, je mít po svém boku někoho zvláštního, aby vás povzbudil a podpořil, když čelíte strachu. Vydejte se na vrchol hory, horskou dráhu nebo ochutnejte tu nejpálivější chilli papričku.

 • Den umění a řemesla

  Buď je zajděte obdivovat do galerií a muzeí, nebo se do nich pusťte sami. Co si zkusit něco společně vyřezat, vysochat, ušít, namalovat? Vytvořit pavučinu snů, domácí mýdlo, ušít si sukně nebo zkusit paličkovat.  A pak se se svým výtvorem hrdě chlubte před zbytkem party.

  Jak vyrobit náhrdelník z těstovin? VIDEO Youtube.com

 • Vyrazte do autokina

  Pokud hledáte jedinečnou a levnou zábavu na večer, co takhle jet do kina? V dnešní době se obliba autokin zvyšuje a určitě nějaké v blízkém okolí najdete. Bude to legrace. Obstarejte si jídlo, sklopte sedačky a sledujte.

 • Vytvořte si nástěnky všech svých snů a cílů

  Vyndejte staré časopisy, nůžky a lepidlo, abyste si mohli vytvořit koláž ze všech věcí, které chcete v budoucnu dělat. Může to souviset s čímkoli, od dovolené, kterou si chcete vzít, přes jídlo, nové aktivity, které chcete vyzkoušet, nový šatník, podobu ideálního muže a domu až po ten největší životní sen.

  Nebojte se naučit se něco nového Nebojte se naučit se něco nového Autor: Shutterstock

 • Zúčastněte se (hudebního) festivalu

  Ve Spojených státech každoročně se svými přáteli navštěvuje venkovní koncerty 40 až 50 milionů lidí a v Čechách až polovina národa. Kdo nemá skvělou vzpomínku na koncert s přáteli? Vzpomínáte na ni jistě dodnes. A tak si vytvořte další. Tančete do rána, společně zpívejte, hledejte v noci stan, lamentujte nad kocovinou, oblékněte se stylově a bohémsky, seďte na trávníku a dívejte se večer na hvězdy.

  Tip: Už ode dneška do 5. července se v Nové Rabyni ve Slapech v kempu MOLO koná hudební akce k zahájení letní sezony. Čeká na vás hudební program s taneční hudbou, o kterou se postarají DJs, ve středu se zde pro změnu koná Den s youtubery. K tomu slunce, voda, drinky, co víc si přát?

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy