Gastro trend: Udělejte si doma barevnou a zdravou poke bowl! | Ženy.cz
 


Gastro trend: Udělejte si doma barevnou a zdravou poke bowl!

1. prosince 2018 • 06:00
Gastro trend: Udělejte si doma barevnou a zdravou poke bowl!
Miska s lososem a tuňákem • Foto: Johana Střížková

Poke bowl jsou sympatické misky naplněné rýží, syrovými rybami, zeleninou, bylinkami a ovocem. Tohle havajské jídlo si oblíbili nejen surfaři, ale i všichni milovníci syrových či marinovaných ryb. Poke misky totiž působí jako dekonstruované sushi, připravíte je za chvíli, jsou zábavné, barevné a fotogenické. Dá se jim snadno propadnout. 

MISKA S LOSOSEM

1 porce 

150 g ČERSTVÉHO LOSOSA pokrájejte na tenké plátky a naložte do marinády ze 2 LŽIC SÓJOVÉ OMÁČKY a 1 LŽÍCE SEZAMOVÉHO OLEJE. Nechte odpočívat v ledničce asi 3 hodiny nebo přes noc. 3–4 KUMQUATY dobře omyjte, pokrájejte na tenká kolečka a krátce nasucho opečte na pánvi, ovoce pustí šťávu a lehce zkaramelizuje. Nasekejte 1 JARNÍ CIBULKU, 1/2 AVOKÁDA nakrájejte na plátky, 1/4 SALÁTOVÉ OKURKY pokrájejte na kolečka. Do misky dejte 1 ŠÁLEK UVAŘENÉ SUSHI RÝŽE a naskládejte na ni všechny připravené suroviny. Vše zasypte asi 1 LŽÍCÍ ČERNÉHO SEZAMU. 

Miska s lososemMiska s lososemAutor: Johana Střížková


MISKA S LOSOSEM A TUŇÁKEM

1 porce 

Asi 80 g ČERSTVÉHO LOSOSA a 80 g ČERSTVÉHO TUŇÁKA pokrájejte na kostičky o hraně 1 cm. Rybu promíchejte se 2 LŽÍCEMI SÓJOVÉ OMÁČKY, 1 LŽÍCÍ MIRINU a 1 LŽÍCÍ SEZAMOVÉHO OLEJE. Nechte alespoň 3 hodiny odpočívat v ledničce. 1/2 MANGA pokrájejte na kostičky, 1/2 AVOKÁDA na plátky, 1/2 SALÁTOVÉ OKURKY na drobné kostičky. Do misky dejte 1 ŠÁLEK UVAŘENÉ SUSHI RÝŽE a na ni naskládejte připravené ingredience. Přidejte výhonky ŘEDKVIČEK a vše zasypte SEZAMEM.

Miska s lososem a tuňákemMiska s lososem a tuňákemAutor: Johana Střížková

PIKANTNÍ MISKA S TUŇÁKEM

1 porce 

150 G ČERSTVÉHO TUŇÁKA nakrájejte na tenké plátky a naložte do marinády ze 2 LŽIC SÓJOVÉ OMÁČKY, 1 LŽÍCE SEZAMOVÉHO OLEJE a 1 PODRCENÉHO STROUŽKU ČESNEKU. Nechte odpočívat v ledničce asi 3 hodiny nebo přes noc. 1 MALOU ČERVENOU CIBULI pokrájejte na tenká kolečka, zalijte 1 LŽÍCÍ OLIVOVÉHO OLEJE a 1/2 LŽÍCÍ VINNÉHO OCTA. Nechte marinovat asi 1 hodinu. 3 ŘEDKVIČKY pokrájejte na kolečka, 1/2 AVOKÁDA na plátky. Z 1/4 GRANÁTOVÉHO JABLKA vyloupejte zrnka. Do misky dejte 1 ŠÁLEK VAŘENÉ SUSHI RÝŽE, na ni naskládejte všechny připravené ingredience, přidejte LISTY PERILY, VÝHONKY ŘEDKVIČEK a posypte ČERNÝM SEZAMEM. 

Pikantní miska s tuňákemPikantní miska s tuňákemAutor: Johana Střížková

Další skvělé recepty najdete v aktuálním prosincovém vydání magazínu F.O.O.D., které si můžete koupit i přes SMS!

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

FOOD1811W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: FOOD1811W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 49 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje Czech News Center, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz.

Food titulka

Autor: Darina Křivánková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy