Nechcete spát sama? Pozor, tyhle věci vás spolehlivě připraví o vztah

Má mě rád... Nemá mě rád... Někdy je doutník prostě jenom doutník, říkal Sigmund Freud a vám by radil, abyste přestala svůj vztah řešit a začala ho víc prožívat.

Letiště, na přistávací ploše pečlivě namalovaná elegantní čtyřicátnice netrpělivě vyhlíží muže, který se má každou chvíli objevit ve dveřích letadla. Neviděla manžela skoro rok a půl, ale vyměňovali si po celou dobu války dopisy, které by se daly popsat jako milostné. Když konečně zahlédla jeho tvář, Daphne du Maurier se udělalo mdlo.

Za manželem se objevila jeho mladičká sekretářka v uniformě. Psal o ní, ale nikdy ani slovem nezmínil, jak je krásná. Zatímco slečna zářila jak hollywoodská filmová hvězda, pořád ještě hezká spisovatelka si najednou připadala stará, směšná.

Její manžel byl zmatený. Nikdy nepochopil, proč si jeho žádoucí krásná žena drží odstup. Snažil se prolomit ledy, ale marně. Manželé se jen roky trápili a nakonec začali žít každý svým životem.

Slavná spisovatelka si nedovedla vůbec představit, že mezi kráskou a jejím manželem nic neproběhlo, že ji v ložnici nebude srovnávat s mnohem mladší ženou.

Oba se ukrutně těšili na toho druhého, oba byli nachystaní po válce pokračovat ve svých životních příbězích spolu. Klasický příklad naprosto zbytečného, a v tomto případě tragického nedorozumění mezi ženou a mužem.