...

... Zdroj: iStock.com

Hádky přes internet: Výhoda, nebo zabiják vztahu? Odpovídá Honza Vojtko

Výzkumy a možná i naše zkušenost hovoří jasně: Stále častěji se hádáme přes internet. Mobily a messengery jsou hned po ruce, rychlé, navíc nám dovolují formulovat i věci, které bychom face to face říkali s obtížemi. Je to ale výhoda? Máme řešit vyhrocené situace přes telefon? Co na to terapeut Honza Vojtko?

Vztahy, a nejenom ty partnerské, se odehrávají u většiny z nás i na chytrých telefonech. Umíme přes ně říct téměř vše – od „miluji tě“ až po „nemá to cenu“. Někdy je jednodušší se přes telefon i pohádat, je to rychle venku a člověk může ventilovat i nepříjemné emoce.

Má ale cenu hádat se po telefonu? Odpověď přináší párový terapeut, lektor a kouč Honza Vojtko.

Honza Vojtko tu pro vás bude i dál! Postupně probereme nevěru, seznamovací hry, jak poznat opravdový vztah, proč je těžké říct „miluji tě“ nebo proč se váš partner bojí závazků. A spoustu dalšího. Každý všední den následující dva měsíce sledujte Vztahy Honzy Vojtka a najděte odpověď na to, co vás nejvíce zajímá. Zítra na téma: Hádáme se. Znamená to, že náš vztah nemá cenu?

Terapie sdílením jako seriál

Esemesky a vztahy jsou také hlavním námětem seriálu Terapie sdílením. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů a objevily se na Instagramu Terapie sdílením. Zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale ukazují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích chytrých telefonů.