Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Tekutá Rtěnka, Fenty Beauty, 680 Kč, sephora.cz
Tekutá rtěnka s matným efektem Rouge Allure Ink, Chanel, 1120 Kč
Tekutá rtěnka Lip Maestro, Giorgio Armani, 1060 Kč, douglas.cz
Dlouhotrvající dvoufázová barva a lesk na rty, Dermacol, 180 Kč
Tekuté líčidlo na tváře a rty Benetint, Benefit, 590 Kč, sephora.cz
27
Fotogalerie

Valentýnské make-up trendy: Vsadíte na trendy barvu roku, nebo na nadčasovou klasiku?

Pokud jste otevřela tento článek, nejspíš hledáte inspiraci, jak se nalíčit na valentýnské rande. Pravdou ale je, že následující trendy oceníte i v případě, že vyrážíte s kamarádkou do kina nebo s přáteli na skleničku. Který typ make-upu si vyberete?

Dotek růžové

Valentýn a růžová? Klišé? Už dlouho ne! Tohle monochromatické líčení v typické barvě svátku zamilovaných bude působit velmi současně a netypicky. Růžovou naneste na oči, rty i tváře. Budete nezapomenutelná!

TIP NA VIDEO: Jak správně používat olej do vlasů?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Efektivní klasika

Tradiční tenká černá linka v kombinaci s červenou rtěnkou nebude na Valentýna nikdy šlápnutím vedle. Není náhoda, že se tohle líčení každoročně objevuje na červených kobercích po celém světě. Je tradiční a sluší všem. Pokud byste se přece jen chtěla nechat unést a trochu zaexperimentovat, veďte linku spodním víčkem místo horního. To naopak nechte nalíčené jen tělovými stíny. Na večer aplikujte rtěnku v kombinaci s konturovací tužkou – zajistí, že se vám při večeři nerozpije a jako bonus rty ještě víc zvýrazní.

Pokračování 3 / 6

Ohnivý pohled

Stejně jako růžová i červená je barvou valentýnských oslav. Tento ohnivý look zcela jistě vytvoří vysoké napětí. A i když to vypadá, že je jeho provedení pracné, není tomu tak a hravě jej zvládnete. Budou vám na něj stačit stíny v červené barvě a stíny se zlatými odlesky, které vytvoří efekt zapadajícího slunce. Klíčový je zde štětec určený na blending, tedy na rozmazání a smíchání očních stínů. Líčení můžete zakončit černou linkou podél horních řas. A nezapomeňte samozřejmě na řasenku!

Pokračování 4 / 6

Růžové tváře a meruňkové oči

S tímto lookem budete vypadat doslova jako valentýnská laskonka. Pokud toužíte po opravdu romantickém vzhledu, tohle je líčení přesně pro vás. Zasněný make-up tvořený růžovými tvářemi a broskvovými stíny bude slušet všem majitelkám modrých i hnědých očí. Pokud máte trochu snědší či opálenou pleť, vyzkoušejte teplou mandarinkovou nebo měděnou barvu na víčka a zkombinujte ji se studenou tvářenkou v malinovém odstínu.

Pokračování 5 / 6

Nečekaná kombinace

Co se stane, když spojíte kouřové líčení a mokrý vzhled? Něco neskutečně cool a sexy. Povzneste klasické smokyeyes na vyšší úroveň a aplikujte na ně ještě lesk. Můžete použít eye gloss určený přímo pro tento typ líčení, ale vystačíte si bohatě i s klasickým průhledným leskem na rty, který opatrně vklepete prstem na oční víčko. Na rty použijte průhledný nebo tělově zabarvený lesk a nechte vaše oči, ať ve hře svádění hrají první housle.

Pokračování 6 / 6

Nic než rtěnka

Líčení rtů ve spojitosti s romantickou večeří a vášnivými polibky nemusí být oxymóron. Červená rtěnka k sexy podmanivému líčení neodmyslitelně patří a naštěstí se jí v dnešní době už vzdávat nemusíte ani v případě, že se chystáte spořádat pětichodové menu a následně promilovat noc. Volte produkty, které nezklamou vaši důvěru a opravdu vydrží. Vhodné budou spíš matné rtěnky, které mají všeobecně vyšší výdrž než jejich hydratační příbuzenstvo. Suché a čisté rty orámujte konturovací tužkou a vyplňte (ideálně) tekutou barvou na rty, kterou necháte řádně zaschnout. Oči ponechte nenalíčené.

Produkty potřebné pro vytvoření valentýnských looků najdete v galerii v úvodu článku.