Kam vyrazit na valentýnskou večeři?

Kam vyrazit na valentýnskou večeři? Zdroj: Instagram @gram_pregue @leaf.rest @thetavernpraha

Redakce doporučuje: Kam v Praze na valentýnskou večeři? Tady je 10 romantických i netradičních tipů

Přemýšlíte, kam vyrazit se svou drahou polovičkou na valentýnské rande? Dali jsme v redakci hlavy dohromady a sestavili pro vás malého redakčního průvodce – od fine dining restaurací přes neformální bistra až po komorní vinné bary. A když nestihnete rezervaci na 14. února, máte alespoň tipy na rande po zbytek roku.

Leaf (Dubečská 8, Praha 10)

Doporučuje Kristýna Dobeš Moučková, editorka Ženy.cz

Pražské Strašnice sice nepatří mezi hlavní foodie čtvrti, i přesto se tu v posledních letech objevují nové zajímavé podniky. Jedním z nich je zážitkový Leaf, který otevřela šéfkuchařka Bára Šimůnková se svým partnerem Michalem Bílkem. Zatímco Bára sbírala zkušenosti v restauracích v Londýně a New Yorku, Michal pracoval v londýnské Restaurant Gordon Ramsay, která se chlubí třemi michelinskými hvězdami. V Leafu si na Valentýna vychutnáte speciální slavnostní menu poskládané ze sezonních a lokálních surovin. Prostředí je útulné, civilní a zvenku velmi nenápadné, což se na příjemné rande ve dvou hodí.

TIP NA VIDEO: Nejkrásnější doplňky na valentýnské rande podle Skandinávek

Video placeholde

Další tipy najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 10

tāst (Šporkova 5, Praha 1)

Doporučuje Ivona Horváth Souralová, redaktorka Ženy.cz

Přiznám se, že s restaurací tāst, která v malebných zákoutích Malé Strany otevřela předloni, ještě nemám zkušenost. Mám ji ale uloženou jako ideální tip pro romantické rande – i vzhledem k procházce v okolí Petřína, která může následovat. tāst se soustředí na moderní pojetí české a evropské kuchyně a i přes turisticky lákavou adresu cílí především na lokální foodies. Menu je příjemně střídmé, vybírat můžete ze čtyř předkrmů, pěti hlavních jídel a dvou dezertů. Pro nás by byl bezesporu první volbou tatarák z fotky níže. Rezervace je možné provést i on-line, byť zrovna na Valentýna už se velmi rychle plní. Lásku lze ale oslavovat jídlem kdykoli, že?

Pokračování 3 / 10

The Tavern (Chopinova 12, Praha 2)

Doporučuje Kateřina Špičáková, redaktorka Ženy.cz

Žižkovská burgrárna sice na první pohled nevypadá jako nejvhodnější místo pro romantickou večeři, já se tam ale vždycky cítím neskutečně pohodlně. Je to malý intimní podnik, kde skvěle vaří (podle mě je to vůbec nejlepší místo v Praze, kam jít na burger), dělají perfektní koktejly a obsluha zákazníky nijak zvlášť neotravuje. To je pro mě definice ideálního místa na valentýnskou schůzku.

Pokračování 4 / 10

Pasta Fresca (Celetná 11, Praha 1)

Doporučuje Dominika Kučinská, social media manager Ženy.cz

Ideální valentýnskou kuchyní je pro mě rozhodně ta italská. Skvěle připravené risotto nebo pasta v kombinaci s kvalitním italským červeným vínem ve mně vyvolává pocity lásky zkrátka nejvíc. Mezi mé nejoblíbenější pražské restaurace specializující se na italskou gastronomii je určitě Pasta Fresca, kterou najdete kousek od Staroměstského náměstí v ulici Celetná. V gotických sklepních prostorech se nachází trattorie působící nezvykle romanticky a útulně. Obsluha zde má navíc skvěle vyvinutý cit pro komunikaci se zákazníky a chová se velmi mile a profesionálně. Pokrmy podávané v Pasta Fresca jsou připravovány s úctou k surovinám a tradicím, takže si zde dáte čerstvě vyrobené bezmasé těstoviny, špagety s mušlemi, ale i steaky z kvalitního masa.

Pokračování 5 / 10

GRAM (Záhřebská 23/25, Praha 2)

Doporučuje Kristýna Dobeš Moučková, editorka Ženy.cz

Nový vinohradský hot spot mám v merku už delší dobu a právě v období Valentýna (kdo říká, že lásku můžeme slavit jen 14. února?) se sem chystám na brunch. Ano, čtete správně – brunch. Rande si totiž nemusíte dávat jen večer, a tak se nemohu dočkat, že sem zavítáme právě na dopolední hody. V GRAMu o víkendu najdete speciální brunchové menu, v němž nechybí třeba ani vydatná full english breakfast, několik variací na vajíčka nebo steak sandwich. Stejně tak sem ale můžete zajít třeba na kávu a něco sladkého na zub. Večer se pak dle prozatímních ohlasů vyplatí vyzkoušet jejich variaci na českou svíčkovou Chateaubriand nebo kuře na paprice se špeclemi. Skvělým bonusem při hodování pak pro vás rozhodně bude prostor, který v pražských gastro poměrech patří mezi raritu.

Pokračování 6 / 10

Čestr (Legerova 75, Praha 1)

Doporučuje Kristýna Dobeš Moučková, editorka Ženy.cz

Mekka všech milovníků steaků je naprostá klasika, do které se s manželem pravidelně vracíme, a vždy odcházíme nadšení a řádně přejedení. Pokud s tímto podnikem spadajícím do rodiny Ambiente nemáte zkušenost, dejte si při své první návštěvě jejich tříchodové menu, které vám představí klíčové sekce nabídky – předkrmy, pečená masa a steaky. Hodování začněte ideálně tatarákem se sušeným žloutkem – popravdě, nikdy jsem nejedla lepší. Za vyzkoušení stojí také masa ze sauny spárovaná s vynikající bramborovou kaší. Menu pak zakončete jedním z nabízených steaků a nezapomeňte si k němu objednat hranolky a legendární perigordskou omáčku s lanýži, kvůli které je jednoduše nutné se do Čestru pravidelně vracet.

Pokračování 7 / 10

Dian (Vyskočilova 4, Praha 4)

Doporučuje Ivona Horváth Souralová, redaktorka Ženy.cz

Váhala jsem mezi několika moderními asijskými restauracemi – vedle Dianu rádi chodíme také do Sansho a QQ Asian Kitchen, které jsou stejně super, pokud chcete jíst v centru. Nakonec jsem zvolila Dian, kam jsme s manželem v poslední době pokaždé zavítali, když jsme měli dceru u babičky. Vždycky si zde dáváme naprosto dokonalé bao buns se smaženým kuřetem a naposledy jsme k tomu měli napůl mořského vlka v rajčatové chilli omáčce s rýžovými nudlemi. Dian je zkrátka srdcovka, která se i vzhledem ke vzdálenější adrese jen tak neomrzí.

Pokračování 8 / 10

Ansambl Bistro (Krymská 2, Praha 10)

Doporučuje Kateřina Špičáková, redaktorka Ženy.cz

Tento vršovický podnik mě láká už dlouho. Mladý tým nadšených kuchařů vaří moderní česko-francouzskou kuchyni, což v praxi znamená hodně zajímavý výběr, v němž najdete lanýže a gruyère vedle klasického vývaru a lokší. Na Valentýna navíc chystají speciální menu – nejraději bych z něj ochutnala všechno, takže to je ideální příležitost bistro konečně navštívit. Jídlo doplňuje nabídka pivních speciálů a naturálních vín, což jsou moje nejoblíbenější druhy alkoholu. Případně pak schůzka může pokračovat drinkem v Café Baru Pilotů, který je doslova za rohem.

Pokračování 9 / 10

Café Savoy (Vítězná 5, Praha 5)

Doporučuje Dominika Kučinská, social media manager Ženy.cz

Café Savoy pravděpodobně nemusím dlouze představovat, ale v tomto výběru má zaslouženě své místo. Nádherné prostředí kavárny, která se na večer promění v klidnou a luxusní restauraci, je na Valentýna jako dělané. Zarezervujte si zde valentýnské tříchodové menu, jehož vrcholem se letos stane slavný beef wellington s lanýžovou bramborovou kaší. K hodování si též můžete objednat vinné párování. V Café Savoy nabízejí 14. února termíny od 17:00 do 19:30. Rezervace je nutná na webu savoydomu.cz.

Pokračování 10 / 10

ZEM Prague (Senovážné náměstí 32, Praha 1)

Doporučuje Kristýna Dobeš Moučková, editorka Ženy.cz

Výčet podniků by nebyl úplný bez zmínky o slavné restauraci ukryté v hotelu Andaz – ZEM Prague. Na Valentýna si pro vás kuchaři v čele s Richardem Bielikem připravili speciální menu, které kombinuje – jak je už pro ZEM typické – avantgardní gastronomii s nádechem japonské Izakaji. Rezervaci rande 14. února si můžete udělat na webu zemprague.cz od 18:00 do 23:00. Stejně tak sem ale můžete zavítat o víkendu na jejich vyhlášený brunch.