Elegantně i po francouzsku: 45 nápadů na valentýnskou manikúru

Ať už je váš názor na svátek zamilovaných jakýkoliv, jde rozhodně o vhodnou příležitost pro novou manikúru. A nemusíte hned volit nehty osázené nespočtem srdíček. Máme pro vás několik nápadů, jimiž budete moct oslavit vztah se svou polovičkou, lásku k sobě samé, ale třeba i novou single životní etapu.

Ruku na srdce, svatý Valentýn se často točí kolem dost kýčovitých záležitostí –⁠ červené růže, čokoláda, drahá večeře, vyznání lásky jako z červené knihovny nebo béčkové romantické komedie. Nabízí se tedy samo i své nehty vyzdobit kupou srdíček, které světu dají jasný vzkaz, že jste právě v sedmém nebi. A rozhodně na tom není nic špatného!

TIP NA VIDEO: Naučte se, jak si doma správně upravit gelové nehty

Není ale od věci si připomenout, že i valentýnská manikúra se dá vytvořit minimalisticky a bez ohraných klišé. A ve výsledku ji můžete vynést klidně na rande sama se sebou nebo se svojí nejlepší kamarádkou. Valentýn, stejně jako nehtový design, může totiž mít nespočet podob –⁠ od těch maximalistických a přehnaných přes duhové a jednoduché až po zcela temné.

Loading
Loading

A jakou trendy úpravu nehtů tedy pro svátek lásky případně zvolit? Po vzoru loňských trendů i letos stále na plné čáře boduje hlavně barevná francouzská manikúra (v tomto případě hlavně ta s červenými konci), kterou případně doplňuje ještě další drobné zdobení a motivy. Stejně tak ale letí i abstraktní linky a geometrické vzory, případně kombinace lesklého, matného a metalického laku.

Loading
Loading

Pokud ovšem toužíte po něčem netradičnějším a nekonvenčnějším, zvolte kombinaci sytě červeného laku s růžovým či fuchsiovým (postačí i jen tenká linka, která rozbije barevnou plochu). Perfektně vypadá také barevný gradient, kdy je každý nehet nalakovaný o odstín tmavší barvou než ten předešlý. Takový design klidně můžete nosit i poté, co bude Valentýn už dávno pryč, nebo i v případě, kdy se tomuto svátku obloukem vyhýbáte.

Nápady na tradiční i zcela nekonvenční valentýnskou manikúru najdete v galerii: