Valentýn podle Pařížanek

Valentýn podle Pařížanek

Body, Petite Mendigote, 94 eur, petitemendigote.com
Kabelka, Rouje, 230 eur, rouje.com
Kalhoty, Rouje, 150 eur, rouje.com
Kozačky, Sézane, 385 eur, sezane.com
Mary Jane boty, Matisse, 3950 Kč, lisasaysgah.com
30
Fotogalerie

Jak se na Valentýna oblékají stylové Francouzky? Inspirovat se můžete těmito 8 outfity

Blíží se svátek zamilovaných a vás možná čeká romantická večeře, procházka nebo kulturní akce. Jestli si lámete hlavu, co na sebe, můžete se inspirovat Francouzkami, které vynikají v mixování sexy kousků se základy šatníku. Výsledek bývá nenucený, ale nechybí mu ani potřebný frivolní náboj. Na jaké outfity nedají dopustit?

Dáma v červeném

Červená barva se aktuálně vyhřívá na piedestalu trendů a svátky jako Vánoce či Valentýn jí jdou doslova naproti. Jestli ji milujete, pak není co řešit. Investice do rudých šatů nebude marná a rozhodně je letos využijete naplno. V případě Valentýna to navíc s červenou můžete klidně přehnat. Červené punčocháče pod mini šaty dodají šedesátkový retro vibe, na což konkrétně Francouzky hodně slyší. Motiv růže na šatech či v podobě chokeru zase podtrhne smyslný náboj.

TIP NA VIDEO: Jak si vytvořit jednoduchý drdol?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 8

Nahá záda

Nic nepůsobí tak svůdně a intimně jako nahá záda, která bývají překvapením outfitu a pro partnera impulzem k něžnému pohlazení. Krásně vyniknou zejména ve spojení s černými úpletovými šaty či topy, které dodávají přitažlivý ostrý kontrast. V případě topu s nahými zády pak klidně můžete vsadit na spojení s ležérními džíny, které dodají pověstnou nenucenost. Jak vidno, Francouzky přidávají ještě doplňky ve stylu touch of red. Stejně tak rudé nehty nebo klasické kruhy do uší jsou vítaným akcentem.

Pokračování 3 / 8

Svůdné malé černé

Malé černé jsou francouzskou klasikou, však je také do módy uvedla Coco Chanel, která tak ženy vysvobodila ze složitých večerních oděvů. V případě valentýnského rande jde však upjatost stranou a nastupují odhalené paže i mini délky. Do módy se rovněž vracejí jednoduché transparentní černé punčocháče, které evokují devadesátkový minimalismus. Co se týče bot, i zde vítězí 90s klasika – kozačky pod kolena. Trendy alternativou jsou slingback lodičky, které koketně prodlužují nohy.

Pokračování 4 / 8

Transparentní top a černé kalhoty

Tohle je trend pro odvážnější, nicméně v neformální společenské módě přijímaný a pro valentýnské rande rozhodně vhodný – třeba si v něm troufnete alespoň do kina. Transparentní černý top s viditelnou podprsenkou můžete schovat i pod sako nebo zvolit hustější krajku. Jak vidno, Francouzky tento kousek kombinují s elegantními černými kalhotami, které outfitu dodávají serióznější náboj, a tím vyvažují zdánlivě prvoplánovou svůdnost. Mírné líčení a přirozené vlasy jsou rovněž plus.

Pokračování 5 / 8

Mini a kozačky

Trend „mizející sukně“ si zamilovaly i Pařížanky, byť ho zpracovávají se svým pověstným příklonem k vintage módě. Namísto transparentních kousků tak v tomto případě volí mini sukně nebo šortky, které ve své době nosily třeba Jane Birkin nebo Françoise Hardy. Opět nechybí transparentní černé punčocháče a elegantní kozačky pod kolena (alternativou mohou být roztomilé Mary Jane). Volba svršků závisí na druhu rande – černé sako uplatníte na večeři, huňatý rolák při procházce.

Pokračování 6 / 8

Romantický top

Jestli si na Valentýna ráda dopřejete i trochu expresivnější outfit, můžete po vzoru Francouzek sáhnout po korzetu nebo topu s hranatým či srdcovým výstřihem, jenž evokuje romantiku ve stylu seriálu Bridgerton. Ke slovu tentokrát přicházejí i zajímavé materiály – samet či satén jsou ideální odpovědí, když chcete něco slavnostnějšího, ale stále zůstat nohama na zemi. To ctí i Francouzky, proto už romantický top nijak nekomplikují a nosí ho k obligátním džínům či černým kalhotám.

Pokračování 7 / 8

Slip dress

Pařížanky si devadesátkové slip dress zamilovaly pro jejich přirozenou svůdnost a vintage náboj, jelikož původní inspirace pochází už ze 30. let. V zimě samozřejmě bývají výzvou, protože jsou z chladivého hedvábí či saténu a nosí se na holé tělo. Nicméně klidně si přes ně můžete vzít sako či kardigan a navrch vlněný kabát nebo kožíšek. Slip dres snesou i transparentní punčocháče, které ještě více podtrhnou jejich prádlovou estetiku. Anebo je můžete vnímat jako inspiraci pro krásnou novou košilku na spaní.

Pokračování 8 / 8

Sexy punčocháče

Někdy stačí málo, abyste vytvořila efektní outfit. To platí zejména o aktuálním trendu výrazných punčocháčů, které mohou stát jen pár stovek, a přitom dokážou vykouzlit zbrusu nový look (anebo přinejmenším pocit, že máte na sobě něco speciálního). Také Francouzky si zamilovaly aktuální trend červených punčocháčů, mnohem častěji ale sahají i po výrazných krajkových, třeba s motivem květů. Ty pak pro ještě lepší efekt doplňují slingback lodičkami, zatímco outfit balancují svrchníky v pánském stylu.

Kde sehnat romantické kousky na Valentýna? Podívejte se do galerie v úvodu článku.