Čím obdarovat své blízké na Valentýna? Máme 30 tipů na dárky pro něj i pro ni

2 min čtení

2 min čtení

Valentýn je v České republice stále neukotveným svátkem, byť jeho obliba stále stoupá. Pokud patříte mezi ty, kteří se nechali svátkem zamilovaných strhnout, určitě už přemýšlíte nad tím, čím své milované obdarujete. Máme pro vás 30 tipů na krásné dárky, ať se chystáte potěšit partnera, partnerku, kamarádku či maminku.

Vybrat vhodný valentýnský dárek může být těžké, zvlášť pokud si je dáváte i s kamarádkami nebo rodinou. Najít něco, co se bude zaručeně líbit, aniž byste perfektně znali vkus obdarovávaného, ale přece jen jde. Kamarádku, partnera či partnerku jistě potěší dobře zvolený kvalitní parfém. Zkuste se poohlédnout v prodejnách s niche vůněmi, které jsou také často unisexové. Skvělý výběr nabízí například pražský butik Myskino nebo Beloved.

TIP NA VIDEO: Kde se vzala tradice svatého Valentýna?

Pokud si netroufáte na koupi objemného flakonu, můžete se porozhlédnout po dnes velmi oblíbených discover setech, které se často prodávají v krásném balení a obsahují výběr více vůní od dané značky. Nejenže se jedná o praktický dárek, kterým zvýšíte šanci, že se s parfémem trefíte do černého, ale také budete vědět, který z nich u obdarovaného člověka vyhrál na plné čáře. To vám pak usnadní výběr dárku například na Vánoce.

Krásným dárkem pro kamarádku či maminku mohou být také vonné svíčky či aromadifuzéry. Značky Nicolaï, Meadows nebo Pigmentarium nabízejí produkty, které nejen opojně voní, ale navíc plní i dekorační funkci v interiéru. Například Meadows svíčky zasazené do broušeného skla můžete po dohoření vyčistit a používat jako svícny pro čajové svíčky. Chcete něčím voňavým obdarovat partnera? Vsaďte na vykuřovadlo s afrodiziakálními účinky značky Purnama, které vám pomůže navodit atmosféru po slavnostní valentýnské večeři.

Partnerku můžete též potěšit novinkou od značky Replica s příhodným názvem On A Date, která slibuje vzkříšení pocitů zamilovanosti. Najdete v ní vonné esence, jako je například černý rybíz, divoká růže, smyslné pačuli a pižmo. Krásným i praktickým dárkem může být též sada pro péči o intimní ženské partie od značky LIP Intimate nebo Lady Suite. Ty nabízejí lubrikační gel s probiotiky nebo hydratační olej, který pomůže při pocitech suchosti a podráždění po holení a při narušené mikroflóře. Dámy, které o sebe rády pečují, určitě ocení i přírodní balzám na rty české značky OSTĒ s vůní a chutí prosecca. Pokud o své partnerce víte, že je vyloženě beauty nadšenec, zvažte koupi hedvábného polštáře značky Lejaan. Účinky hedvábí na pleť a vlasy jsou prý téměř zázračné, navíc tento materiál dodá ložnici nádech luxusu.