Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @jordannacobella

Punkový kohout a party vlny: Těchto 7 účesů z 80. let se letos vrací do módy

Spousta laku, objemu, vln a kreací odkazujících k hudební kultuře. Kontroverzní 80. léta mnozí stále vnímají jako éru, která byla natolik odvážná a potrhlá, že z ní dnes není možné čerpat jakoukoliv relevantní inspiraci. Následujících sedm účesů, které byly letos k vidění na nejedné módní přehlídce či v portfoliu slavných vlasových stylistů, vás ale možná přesvědčí o opaku.

Disco vlny

Cher, Julia Roberts, Sarah Jessica Parker nebo Whitney Houston. Všechny tyto ženy uměly v 80. letech nosit obří lokny s řádným sebevědomím a pompou. Letošní podzimní trendy doslova vybízí ke znovuobjevení kouzla jejich velkých kadeří. Jak na ně? Na pomoc si vezměte tenkou kulmu nebo staré dobré natáčky a vlasy natočte do drobných prstýnků. Na závěr stačí hřívu jen lehce prostříknout fixační lakem a můžete vyrazit na party. Anebo kamkoliv jinam – lokny klidně noste i jako oživení jednoduchých outfitů.

TIP NA VIDEO: Jak správně používat suchý šampon?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Krátký mullet

Tato love it or hate it záležitost se drží mezi trendy již několikátou sezónu v řadě. A není se čemu divit: účes ve stylu „vpředu byznys, vzadu party“ lze nosit v nespočtu pojetí. Zatímco jedni volí spíše bohémský wolf cut, který je jako dělaný pro dlouhé kadeře, jiní přichází na chuť krátkým střihům, jež balancují na pomezí looku Davida Bowieho v 70. letech a pozdní punkové éry. Který ze střihů zvolíte vy, je na vás, pokud ale přemýšlíte, jak oživit svůj krátký sestřih, inspirujte se třeba na letošní přehlídce značky Alexander McQueen.

Alexander McQueen jaro/léto 2022
Alexander McQueen jaro/léto 2022 | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Vysoký culík s mašlí

Libujete si ve výrazných doplňcích? Skvělé, v tom případě můžete svou zásobu obohatit o výrazné mašle nebo velké scrunchie gumičky, s nimiž lze během pár minut vytvořit další z typických 80´s účesů, který milovala hlavně zpěvačka Madonna. Stačí začesat vrchní sekce vlasů do vysokého culíku, který před sepnutím ještě lehce natupírujete. Pak už jen zafixujete gumičkou. Zbytek vlasů (zejména ty po stranách obličeje) pak nechte volně rozpuštěný.

Pokračování 4 / 7

Tenké čelenky

Nemáte po ránu moc času na přípravu, zároveň ale nechcete vyjít z domova jen tak s rozpuštěnými vlasy? Lokny stačí ozvláštnit klasickou tenkou čelenkou v jedné barvě – nejlépe poslouží ty v neutrálních odstínech, ale nebojte se sáhnout ani po něčem sytějším. Pro docílení pravého osmdesátkového vibeu si též můžete nechat vlasy přes noc uschnout v copech. Zvlněné lokny pak ráno jen důkladně pročešte kartáčem a účes je hotový.

MaxMara jaro/léto 2022
MaxMara jaro/léto 2022 | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Punkový kohout

Do módy se během letošního roku vrátil punkový, novoromantický i gotický styl. A tak není divu, že se po dlouhé době objevují také moderní pojetí kohoutů, která ocení zejména majitelé kratších vlasů nebo mikáda. Boky se v tomto případě vyčesávají nahoru a hutně gelují, zatímco prostřední sekce se tupíruje a fouká po celé délce. Jako ve většině účesů inspirovaných 80. léty je i v tomto případě nutnépoužít pořádnou dávku laku. Aby kvůli tomu vlasy netrpěly, dodejte jim už během mytí dostatek hydratace a proteinů.

Pokračování 6 / 7

Zvlněná ofina

V posledních dvou letech jsme sledovali velký rozmach natočených záclonkových ofin ve stylu herečky Farrah Fawcett. Jak ale napověděla přehlídka značky Vetements pro první polovinu roku 2023, v následujících měsících se stále častěji budeme setkávat s variantou vycházející z osmdesátek, kdy je ofina sčesaná na jednu stranu, a tam teprve natočená kulmou nebo fénem s kulatým kartáčem.

Vetements jaro/léto 2023
Vetements jaro/léto 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Blow out vlny

Velký objem a vlny jsou vůbec největším poznávacím znamením pravých osmdesátek. Klíčem k dosažení tohoto pompézního looku je správná technika foukání. Vezměte si na pomoc kulatý kartáč se středním až velkým průměrem (čím máte vlasy delší, tím větší kartáč používejte). Vrchní část vlasů pak foukejte směrem dozadu, strany naopak foukejte do vln směrem ven. Po vyfoukání prameny natočte ještě na natáčky a řádně přelakujte. Natáčky sundejte a hřívu pročešte plochým kartáčem do požadovaného tvaru. Vše nakonec ještě jednou zafixujte lakem.