Bříza dorůstá až do výšky 25 metrů.

Bříza dorůstá až do výšky 25 metrů. Zdroj: Shutterstock.com

Vyberte si strom a zjistěte, jaké jsou vaše silné stránky

Každý strom má svou velikost, konstituci, prostředí a životní cyklus. A každý má také svou symboliku. Také máte některé stromy raději než jiné? Vyberte si jeden z následujícího seznamu a zjistěte, co říká o vaší povaze a duši. Bude to borovice, bříza, dub, javor, vrba, lípa, třešeň, líska, jedle, nebo kaštan? 

Borovice

...
... | Zdroj: iStock.com

Posiluje duševní rovnováhu, přináší štěstí a nazývá se „Matkou moudrosti“. Blahodárně působí při kašli, rýmě a dýchacích potížích. Pokud se vám líbí borovice, jste zodpovědná osoba, která má smysl pro spravedlnost. Nesnášíte přetvářku a intriky. Máte přirozenou autoritu a lidé vám důvěřují.

Pokračování 2 / 10

Bříza

Bříza dorůstá až do výšky 25 metrů.
Bříza dorůstá až do výšky 25 metrů. | Zdroj: Shutterstock.com

Zažehnává chmury, povzbuzuje dobrou náladu, dodává optimismus – proto se hodí pro melancholiky. Je stromem světla a štěstí. Milovníci bříz jsou zábavní a okouzlující. Nezkazí žádnou legraci a přátelé je vyhledávají pro jejich pozitivní energii, která z nich vyvěrá.

Pokračování 3 / 10

Dub

...
... | Zdroj: iStock.com

Je symbolem síly, dlouhověkosti, ochrany. Pomáhá nám, abychom byli sami sebou, abychom se dokázali postavit na vlastní nohy a přestali se bát. Je stromem zdraví a síly, podporuje přímo myšlení. Lidé, kteří mají rádi dub, jsou pevní ve svých názorech. Když je někdo zklame, jen těžko mu dají novou šanci. Věří v poctivou práci a své názory nemění.

Pokračování 4 / 10

Javor

...
... | Zdroj: iStock.com

Tiší emoce, zklidňuje, léčí nespavost, je stromem hledání víry a duchovní pravdy. Líbí se vám javor? Pak jste hodně přemýšlivý typ, nemáte rádi nedořešené věci a při diskusích postupujete systematicky. Umíte skvěle analyzovat všechna pro a proti, za což si vás všichni cení.

Pokračování 5 / 10

Vrba

Vrba
Vrba | Zdroj: Shutterstock.com

Působí příznivě na zažívací ústrojí, zejména tlusté střevo. Vrba je bezbřehá láska, tolerantní, osvobozující, moudrá i inspirující, pomáhá odpouštět, ochraňuje před zlými vlivy a dává naději a víru. Milovníci vrby mají velmi citlivou povahu, hodně přemýšlí a dokážou se vcítit do lidí kolem sebe. Velmi často se rozhodují intuicí, nikoli rozumem.

Pokračování 6 / 10

Lípa

Lípa pod Ticholovcem
Lípa pod Ticholovcem | Zdroj: Petr Francán

Stimuluje srdeční činnost, posiluje horní cesty dýchací, žaludek a střeva. Podporuje pohyblivost a pružnost těla, má omlazující účinky. Je stromem lásky, symbolizuje něžnost a jemnost, zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovni. Milujete lípu? Jste laskavý člověk, který rád vychází s druhými. Máte hodně přátel, kteří se na vás často obracejí. Věříte v dobro, i když ostatní už dávno věřit přestali. Pro vás je ideální takové zaměstnání, kde nasloucháte lidem a pečujete o ně.

Pokračování 7 / 10

Třešeň

Třešeň
Třešeň | Zdroj: iStock

Má nejsilnější energii v době květu, působí příznivě na pohlavní orgány a proti únavě, má omlazující účinky na obličej. Lidé mající v oblibě třešeň jsou šťastní a vyrovnaní. Jsou obvykle spokojeni s tím, co mají, ale mívají i realistické cíle do budoucna. Mají pro ostatní pochopení, ale nelžou. Ví totiž, že co člověka nezabije, to ho posílí.

Pokračování 8 / 10

Líska

Líska
Líska | Zdroj: iStock

Chrání před negativními energiemi, je stromem mystiků a mágů, znalci s ní umí nalézat poklady i prameny vody. Milovníci lísky jsou kreativní a zajímaví, velmi jedineční. Rádi poznávají nové lidi, místa a věci. Milují dobrodružství, mají hodně zájmů, ale vždy si najdou něco nového, co by ještě prozkoumali...

Pokračování 9 / 10

Jedle

...
... | Zdroj: iStock.com

Uklidňuje, stimuluje obranyschopnost, zlepšuje oběh krve a má afrodiziakální účinky. Lidé, kterým se líbí jedle, se snaží pořád zlepšovat a zdokonalovat. Nemají malé cíle, na sebe mají velké nároky a stejně nároční jsou i na druhé. Možná s nimi není lehké vyjít, ale na druhou stranu mají pro ostatní pochopení.

Pokračování 10 / 10

Kaštan

...
... | Zdroj: iStock.com

Kaštan dodává klid, pohodu a vyrovnanost, povzbuzuje schopnost ovlivňovat další lidi a příznivě působí na vlasy. Lidé kaštanu jsou věční a nenapravitelní bojovníci, mají silně zakořeněný smysl pro spravedlnost a jsou schopni za věc nekompromisně bojovat. Nejsou ale impulzivní nebo snadno ovlivnitelní, mají přesné racionální uvažování a každý jejich krok je dobře promyšlený.

Doporučujeme

Načíst další články