Vyberte si strom a zjistěte, jaké jsou vaše silné stránky

20. října 2019 • 06:00
 • Vyberte si strom a zjistěte, jaké jsou vaše silné stránky

  Každý strom má svou velikost, konstituci, prostředí a životní cyklus. A každý má také svou symboliku. Také máte některé stromy raději než jiné? Vyberte si jeden z následujícího seznamu a zjistěte, co říká o vaší povaze a duši. Bude to borovice, bříza, dub, javor, vrba, lípa, třešeň, líska, jedle, nebo kaštan?

   

  Borovice

  Autor: iStock.com
  Posiluje duševní rovnováhu, přináší štěstí a nazývá se „Matkou moudrosti“. Blahodárně působí při kašli, rýmě a dýchacích potížích. Pokud se vám líbí borovice, jste zodpovědná osoba, která má smysl pro spravedlnost. Nesnášíte přetvářku a intriky. Máte přirozenou autoritu a lidé vám důvěřují.

 • Bříza

  Autor: Shutterstock.com
  Zažehnává chmury, povzbuzuje dobrou náladu, dodává optimismus – proto se hodí pro melancholiky. Je stromem světla a štěstí. Milovníci bříz jsou zábavní a okouzlující. Nezkazí žádnou legraci a přátelé je vyhledávají pro jejich pozitivní energii, která z nich vyvěrá.

   

 • Dub

   

  Autor: iStock.com

  Je symbolem síly, dlouhověkosti, ochrany. Pomáhá nám, abychom byli sami sebou, abychom se dokázali postavit na vlastní nohy a přestali se bát. Je stromem zdraví a síly, podporuje přímo myšlení. Lidé, kteří mají rádi dub, jsou pevní ve svých názorech. Když je někdo zklame, jen těžko mu dají novou šanci. Věří v poctivou práci a své názory nemění.

 • Javor

  Autor: iStock.com
  Tiší emoce, zklidňuje, léčí nespavost, je stromem hledání víry a duchovní pravdy. Líbí se vám javor? Pak jste hodně přemýšlivý typ, nemáte rádi nedořešené věci a při diskusích postupujete systematicky. Umíte skvěle analyzovat všechna pro a proti, za což si vás všichni cení.

 • Vrba

  Autor: Shutterstock.com
  Působí příznivě na zažívací ústrojí, zejména tlusté střevo. Vrba je bezbřehá láska, tolerantní, osvobozující, moudrá i inspirující, pomáhá odpouštět, ochraňuje před zlými vlivy a dává naději a víru. Milovníci vrby mají velmi citlivou povahu, hodně přemýšlí a dokážou se vcítit do lidí kolem sebe. Velmi často se rozhodují intuicí, nikoli rozumem.

 • Lípa

  Autor: Petr Francán
  Stimuluje srdeční činnost, posiluje horní cesty dýchací, žaludek a střeva. Podporuje pohyblivost a pružnost těla, má omlazující účinky. Je stromem lásky, symbolizuje něžnost a jemnost, zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovni. Milujete lípu? Jste laskavý člověk, který rád vychází s druhými. Máte hodně přátel, kteří se na vás často obracejí. Věříte v dobro, i když ostatní už dávno věřit přestali. Pro vás je ideální takové zaměstnání, kde nasloucháte lidem a pečujete o ně.

 • Třešeň

  Autor: iStock
  Má nejsilnější energii v době květu, působí příznivě na pohlavní orgány a proti únavě, má omlazující účinky na obličej. Lidé mající v oblibě třešeň jsou šťastní a vyrovnaní. Jsou obvykle spokojeni s tím, co mají, ale mívají i realistické cíle do budoucna. Mají pro ostatní pochopení, ale nelžou. Ví totiž, že co člověka nezabije, to ho posílí.

 • Líska

  Autor: iStock
  Chrání před negativními energiemi, je stromem mystiků a mágů, znalci s ní umí nalézat poklady i prameny vody. Milovníci lísky jsou kreativní a zajímaví, velmi jedineční. Rádi poznávají nové lidi, místa a věci. Milují dobrodružství, mají hodně zájmů, ale vždy si najdou něco nového, co by ještě prozkoumali...

   

 • Jedle

  Autor: iStock.com
  Uklidňuje, stimuluje obranyschopnost, zlepšuje oběh krve a má afrodiziakální účinky. Lidé, kterým se líbí jedle, se snaží pořád zlepšovat a zdokonalovat. Nemají malé cíle, na sebe mají velké nároky a stejně nároční jsou i na druhé. Možná s nimi není lehké vyjít, ale na druhou stranu mají pro ostatní pochopení.

 • Kaštan

  Autor: iStock.com
  Kaštan dodává klid, pohodu a vyrovnanost, povzbuzuje schopnost ovlivňovat další lidi a příznivě působí na vlasy. Lidé kaštanu jsou věční a nenapravitelní bojovníci, mají silně zakořeněný smysl pro spravedlnost a jsou schopni za věc nekompromisně bojovat. Nejsou ale impulzivní nebo snadno ovlivnitelní, mají přesné racionální uvažování a každý jejich krok je dobře promyšlený.

Autor: aši
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy