Chcete mít krásné ruce v každém ročním období? Hýčkejte je!

Chcete mít krásné ruce v každém ročním období? Hýčkejte je! Zdroj: Shutterstock

Ruce bez chybičky. Jak o ně pečovat v zimě?

Vítr a chladný vzduch, horká versus ledová voda, mýdla, saponáty... Nejen tomu všemu musí ruce umět čelit! A k tomu vypadat stále bezchybně.

Ruce drží v rukávu jeden zásadní a bohužel i záludný triumf - bezpečně prozradí váš skutečný věk. A kromě toho také nasazení, s jakým o sebe pečujete. Jsou zkrátka vaší vizitkou. A proto, chcete-li se ukázat v tom nejlepším světle, přistupujte k nim hezky v „rukavičkách“.

Faktem je, že pokožka na rukou nepodléhá tolik podráždění, citlivosti či hormonálním výkyvům, jako se to děje na obličeji. Jenomže vzniku pigmentací a ochabování vzdoruje přibližně stejně těžko. Takže tím, že přelstíte projevy stáří ve tváři, nemáte ještě zdaleka vyhráno! Další zmiňovaná indicie může vaši strategii dočista zhatit.

Děsí vás pouhá myšlenka, že byste ke všem rituálům péče o pleť, vlasy, tělo atp. měla přidat ještě další hodinku manikúry? Můžeme vás uklidnit, že ruce se dokážou odvděčit i za poměrně obyčejné používání krému po každém umytí (nejlépe vlažnou vodou a otřením dosucha, aby nevznikaly záděry). Při jeho výběru je dobré zohlednit aktuální stav pokožky, věkovou kategorii, roční období nebo také míru namáhání.

Pokračování 2 / 4

Protože u bankovní úřednice bude stav věci jistě úplně jiný, než u kadeřnice či floristky. Stejně tak přes zimu potřebují ruce odolávat suchému a ledovému vzduchu, zatímco v létě bývají pro změnu pod palbou slunečních paprsků. No a jestli vám ve třiceti byla na závadu pouze suchost kůže, pak v padesáti už může dojít třeba na pigmentové skvrny...

Začněte tedy rozhodnutím, co je problém No.1 a pokud nebude jediný, mějte k dispozici buďto přípravek s několika účinky v jednom anebo si zajistěte tubiček víc a ty průběžně střídejte.

Pokračování 3 / 4

Jakmile ovšem pocítíte, že by ruce zasloužily ještě větší pozornost, než jim může dopřát krém, nasadťe, ve dvoutýdenních intervalech, teplou olejovou lázeň (cca na 10 min) a po ní ještě peeling. Pokožka se tím změkčí, zbaví šupinek a připraví na další, intenzivní výživu.

Skvěle fungují také nejrůznější zábaly, ať už doma svépomocí (silnější vrstva krému se nechá působit v bavlněných rukavicích po celou noc) nebo ve specializovaném salonu, kde si můžete zvolit například úžasně příjemnou proceduru -parafín, jenž prokrví, změkčí a báječně zjemní přesušenou kůži.

Kladete si otázku, jak si tuto nabytou dokonalost udržet v každodenním provozu? Na domácí práce používejte gumové rukavice, v chladném počasí dbejte na to, aby byly ruce co nejvíc v teple a při pobytu na slunci hlídejte SPF.

Pokračování 4 / 4

Manikúra od A do Z:

1. Máte-li na nehtech zbytky laku, odstraňte je odlakovačem a přejděte k úpravě tvaru kleštičkami nebo pilníkem (pracujte jím v jednom směru, nikoli cik-cak, aby nedošlo k třepení). Povrch nehtu ještě zlehka upravte leštičkou, čímž se vyhladí, a také se zaleští ostré hrany.

2. Pokud se během následné lázně či zábalu dostatečně nezměkčily kůžičky okolo nehtů, naneste na ně speciální krém či olejíček, nechte chvilku působit a poté je zatlačte pomerančovým dřívkem. Vše, co bude přebývat, opatrně odstraňte štipkami (surovým zásahem by mohlo dojít k narušení lůžka a následně zdeformovanému růstu nehtu).

3. Hřbety a drsnější partie na rukou zjemněte peelingem a důkladně do nich vmasírujte výživný krém.

4. Připravte se na lakování, které jednak znásobí estetickou stránku, ale také ochrání nehty vůči vnějším vlivům. Na odmaštěné nehtíky tedy naneste transparentní vrstvu podkladu, který vyhladí, ochrání před zažloutnutím a také vyživí a zpevní.

Pokračujte dvěma vrstvami barvy a vše zafixujte průhledným top coatem. Postupujte vždy ve stejném pořadí prstů, aby vrstvy stihly patřičně zaschnout.

5. Na úplný závěr, po ztuhnutí laku, kápněte na nehtové kůžičky trochu olejíčku.

Článek připravil časopis Moje psychologie.