Ruce bez chybičky. Jak o ně pečovat v zimě?

Vítr a chladný vzduch, horká versus ledová voda, mýdla, saponáty... Nejen tomu všemu musí ruce umět čelit! A k tomu vypadat stále bezchybně.

Ruce drží v rukávu jeden zásadní a bohužel i záludný triumf - bezpečně prozradí váš skutečný věk. A kromě toho také nasazení, s jakým o sebe pečujete. Jsou zkrátka vaší vizitkou. A proto, chcete-li se ukázat v tom nejlepším světle, přistupujte k nim hezky v „rukavičkách“.

Faktem je, že pokožka na rukou nepodléhá tolik podráždění, citlivosti či hormonálním výkyvům, jako se to děje na obličeji. Jenomže vzniku pigmentací a ochabování vzdoruje přibližně stejně těžko. Takže tím, že přelstíte projevy stáří ve tváři, nemáte ještě zdaleka vyhráno! Další zmiňovaná indicie může vaši strategii dočista zhatit.

Děsí vás pouhá myšlenka, že byste ke všem rituálům péče o pleť, vlasy, tělo atp. měla přidat ještě další hodinku manikúry? Můžeme vás uklidnit, že ruce se dokážou odvděčit i za poměrně obyčejné používání krému po každém umytí (nejlépe vlažnou vodou a otřením dosucha, aby nevznikaly záděry). Při jeho výběru je dobré zohlednit aktuální stav pokožky, věkovou kategorii, roční období nebo také míru namáhání.