Než vyrazíte do kina: Znáte nejslavnější kousky módního domu Gucci?

Jestli se letos nějaký módní dům vyhřívá pod světly reflektorů, pak je to bezesporu Gucci. Nejen, že konečně vstupuje do kin dramatický příběh rodiny Klan Gucci s Lady Gaga v hlavní roli, ale současně letos slaví neuvěřitelných sto let od svého založení. Při té příležitosti si pojďme připomenout nejslavnější designy a produkty tohoto italského módního titána. 

Na samostatný článek by vydalo i posledních šest let značky pod vedením návrháře s vizáží bonvivánského Ježíše Alessandra Micheleho. Ten z Gucci učinil lovebrand mladých a vytrvale pracuje na tom, aby jeho mnohdy excentrické nápady pronikaly do popkultury. Ať už skrze ambasadory, mezi nimiž září zejména hudebník Harry Styles a jeho boa (a nově třeba také herec Lee Jung-jae ze seriálu Hra na oliheň), zajímavý casting (Kevin ze Sám doma na molu či modelka s Downovým syndromem v kampani na řasenku? Ano!). Anebo skrze ujeté nápady jako replika hlav modelů na přehlídce v roce 2018 – Jared Leto si tu svou později vzal i na Met Gala.

TIP NA VIDEO: Kdo byl Maurizio Gucci, kterého nechala zavraždit jeho žena?

Loading

Ale jak tohle všechno vlastně kdysi začalo? Znáte historii módního klanu Gucci, který před sto lety položil základní stavební kámen italské parádivé elegance? Pojďte si ještě před premiérou Klanu Gucci připomenout ty nejzásadnější lidi a produkty, po kterých toužíme dodnes.

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>