Alberta Ferretti

Alberta Ferretti Zdroj: Profimedia.cz

Tod's
Fendi
Celine
Molly Goddard
Louis Vuitton
15
Fotogalerie

Jakou sukni si koupíte na podzim? Poletí granny chic i midaxi délka

Následující výčet přehlídkových trendů není ani tak průvodcem, co si máte koupit, jako spíše inspirací, kterou můžete pojmout po svém. Jedna věc jsou totiž vize návrhářů a jiná vaše vlastní očekávání a vkus. Průsečík mezi obojím ale určitě snadno najdete.

Granny chic

Sukně s červenou flanelovou kostkou sama o sobě nemusí být „granny chic“, nicméně podzimní styling příliš prostoru pro jiné interpretace nenabízí. U Diora byl k vidění šátek na hlavě, značka Coach, která celou svou letošní kolekci pojala eklekticky, ji zase spárovala s vlněnými legínami, ponožkami a kardiganem s kočičkami. Vy se však nemusíte obávat, i s černým rolákem a kozačkami bude fantastická.

Tip na video: Jaké doplňky budou v kurzu na podzim?

Video placeholde

Dior
Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Coach
Coach | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Kůže

Kůže je z pohledu podzimních trendů takřka věčná, byla tu loni, předloni a bude tu i letos (a nejspíš i příští rok). Pouzdrové sukně patří ke klasice, o které nemusíte dlouze přemýšlet, jejich letošní zpracování je navíc designově strohé a takřka inspirované pracovním oděvem (všimněte si jednoduché kovové přezky). Na druhou stranu takový kousek ponechává velký prostor pro dotvoření outfitu dle potřeby – rozhodně nemusí zůstat jen u minimalismu.

Ulla Johnson
Ulla Johnson | Zdroj: Profimedia.cz

Tod's
Tod's | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Pletené co-ords

Co-ords neboli sety topu a sukně ovládly léto a na podzim se opět přihlásí o slovo –⁠ v příznačně pletené podobě. Kim Jones z módního domu Fendi poněkud okatě navázal na předchozí nápady Simona Porte Jacquemuse, ale budiž mu to odpuštěno. Tohle bude totiž trend, který stejně brzy pronikne až do módních řetězců. A má své výhody, které snadno uhádnete. Ano, dva kousky, ale tolik možných kombinací!

Fendi
Fendi | Zdroj: Profimedia.cz

Balmain
Balmain | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Boho chic

Poutavé barvy a vzory, které připomínají spíše potisk na šátcích – to jsou zavinovací sukně, které byly k vidění u návrhářek s tradiční slabostí pro bohémský styl, Isabel Marant a Ully Johnson. Podobá se i styling; barevně v souladu, s výrazným páskem a kozačkami, stále v duchu štíhlých 70. let. V neposlední řadě střih parea evokuje módní vzpomínku na léto, což leckdo ocení.

Isabel Marant
Isabel Marant | Zdroj: Profimedia.cz

Ulla Johnson
Ulla Johnson | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Midaxi

Vévodkyně Kate by při pohledu na tyto outfity musela poskočit radostí. Skládané sukně, které dosahují až ke kotníkům, takže jsou spíš midaxi než midi či maxi, jsou i její tajnou módní zbraní. Jejich předností je nesporná elegance, ladnost a samozřejmě také fakt, že opticky prodlužují a zeštíhlují postavu. U Alberty Ferretti byl k vidění nekompromisní lady look, švýcarská značka Akris přidává mladistvější doplňky a také to funguje.

Alberta Ferretti
Alberta Ferretti | Zdroj: Profimedia.cz

Akris
Akris | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Metalické odlesky

Metalické odlesky za bílého dne? Pokud to situace dovolí, možná budeme na podzim dohánět vše, co jsme za rok 2020 nestihli. Začínají přece nové roaring 20s, jak se nazývala éra po první světové válce, kdy metropole nebývale ožily kulturou, uměním a hlavně zábavou. Anthony Vaccarello (Saint Laurent) demonstruje radost na příjemné hranici kýče, zatímco Hedi Slimane (Celine) se svým stylingem à la Zara přesvědčuje, že tohle můžeme nosit všichni a vždycky.

Saint Laurent
Saint Laurent | Zdroj: Profimedia.cz

Celine
Celine | Zdroj: Archiv Celine

Pokračování 7 / 7

Nadýchaný tyl

Carrie Bradshaw, jsi to ty? Seriálová postava, která do popkultury pronikla tanečkem v tylové sukni, aby svůj osud v 6. sérii zakončila v náručí pana Božského opět v tylové sukni, k nám promlouvá i z aktuálních přehlídek. Jak Nicolas Ghesquière (Louis Vuitton), tak Molly Goddard se však rozhodli pro kontrastnější párování s retro sportovními svršky. Takhle nějak by asi vypadala Carrie během après-ski v Aspenu.

Louis Vuitton
Louis Vuitton | Zdroj: Profimedia.cz

Molly Goddard
Molly Goddard | Zdroj: Profimedia.cz

Doporučujeme

Načíst další články