Pre-fall šaty: První módní ochutnávka ze zbrusu nové sezóny

1 min čtení

1 min čtení

Z prázdnin zbývá už jen několik týdnů, což v módě znamená jediné: letní kolekce uvolňují prostor pro takzvané pre-fall. Ještě nejde o klasický podzim, ale rukávy se postupně prodlužují a barvy ubírají na intenzitě. Pojďte se s námi podívat na první šaty, které v kolekcích předznamenávají novou sezónu. 

Ačkoliv z Instagramu to vypadá, že všichni nosí jen bikiny a Y2K styl, obchody se pomalu připravují na novou sezónu, ve které toho z rozjásané módy přelomu milénia příliš nezbude. Naopak – s podzimem přijde jakýsi návrat k serióznosti, což indikují i současné pre-fall kolekce.

TIP NA VIDEO: Na které kousky v šatníku nedají dopustit Skandinávky?

Že se ve druhé polovině léta střídají sezóny, bezpečně indikují i vzory na látkách. Ten květinový se mění podobně jako čerstvá kytice ve váze – tmavne i bledne zároveň. Přibývá kostek, abstraktních zvířecích vzorů a také se letos ještě potkáme s retro geometrickými vzory ve stylu 70. let.

Také barvy hrají typicky podzimními tóny. Zelená se mění ve smaragdovou, objevují se tóny královsky modré, z oranžové se postupně stává rezavě hnědá nebo zlatá, avšak stále se objevují i chladnější pastelové odstíny, jako třeba růžová nebo bledě modrá.

Chanel pre-fall 2022

Co se týče střihů, zde se žádná revoluce nekoná. Těšte se na oblíbené midi délky, klasické košilové šaty, romantické hranaté výstřihy i nabírané rukávy. Postupně se budou vracet i úplety, avšak zatím ještě nejsou plně zahalující.

Obecně platí, že pre-fall kolekce nejsou posly výraznějších nových trendů – spíše návratem k tomu, co známe z předchozích sezón. Na druhou stranu se pre-fall šaty od podzimních zas až tak neliší. Co si teď koupíte, pohodlně unosíte i v příštích měsících. Rozdíl je v tom, že nyní si k nim ještě můžeme obout pantofle, zatímco v září třeba mokasíny.