Pro milovnice chladnějšího léta: Kde seženete první sukně s nádechem podzimu?

1 min čtení

1 min čtení

Letošnímu pre-fall období jde počasí vysloveně na ruku. Kdo minulý týden opět vytáhl oblíbenou koženou bundu, ten se možná s chutí podívá i na sukně, které ohlašují příchod nové sezóny. Ještě to není vyloženě podzim, ale malý posun už je znát. Jaké sukně v pre-fall kolekcích najdeme?

Co mají letošní pre-fall sukně společného? Na první pohled je patrný odklon od průsvitných materiálů a bohémských střihů, které provázely letní sezónu. Sukním dominují střízlivé a nadčasové siluety a převažuje pouzdrový střih. Vrací se kárované i zvířecí vzory (spoiler alert: zejména tartan a leopard budou patřit k hlavním trendům podzimu), větší prostor dostávají ale také základní barvy, jako je černá, khaki nebo béžová, a postupně opět nabírá na významu denim či satén. Příchod nové sezóny oznamuje též styling: sukně doprovázejí pleteniny, kožené bundy a nezřídka také ponožky v botách.

TIP NA VIDEO: Jaké základní kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Loading
Loading

Pre-fall je samozřejmě marketingový nástroj, vychází ovšem z reálných emocí. Každý módní tvůrce ho pojímá po svém: někdo jako extenzi letní kolekce, jiný jako ochutnávku podzimních trendů. Záměr je ale vždy stejný – zaplnit pocit prázdnoty, který nás přepadá uprostřed dlouhého léta (v zimě tuto funkci plní resort kolekce, které nás přenášejí do dalekých exotických krajin). Jestli už nyní toužebně vyhlížíte dny, kdy budete moci nosit oblíbenou koženou bundu na denní bázi, jste rozhodně pre-fall typ. A my vás teď inspirujeme, jakou si k bundě vybrat sukni.