Pro milovnice chladnějšího léta: První sukně s nádechem podzimu

1 min čtení

1 min čtení

Srpen je z módního hlediska ambivalentním obdobím. Na jednu stranu pokračují slevy, které nás podněcují vykupovat poslední letní kousky, na druhou stranu značky a návrháři avizují střídání ročních období takzvanými pre-fall kolekcemi. Jestli patříte k lidem, kteří od 1. srpna nedočkavě vyhlížejí chladnější dny, pak bude následující módní výběr přesně pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na sukně z pre-fall kolekcí, které postupně zaplavují e-shopy.

Co mají letošní pre-fall sukně společného? Na první pohled je patrný návrat k tlumeným a základním odstínům. Žádná podzimní deprese, jen barvy a vzory, ze kterých nebolí oči – jako když sluncem zalité fotografie projedete VSCO filtrem, který imituje analog. Vracejí se kostkované a drobné zvířecí vzory, větší prostor dostávají základní odstíny a také postupně opět nabírají na významu denim s kůží. Příchod nové sezony oznamuje i styling: sukně doprovázejí pleteniny, kožené bundy a nezřídka i kozačky.

TIP NA VIDEO: Jaké základní kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Tod's

Balmain

Alexander McQueen

Giambattista Valli

Sportmax

Pre-fall je samozřejmě marketingový nástroj, vychází ovšem z reálných emocí. Každý módní tvůrce ho pojímá po svém: někdo jako extenzi letní kolekce, jiný jako ochutnávku podzimních trendů. Záměr je ale vždy stejný – zaplnit pocit prázdnoty, který nás přepadá uprostřed dlouhého léta (v zimě tuto funkci plní resort kolekce, které nás odnášejí do dalekých exotických krajin). Jestli už nyní toužebně vyhlížíte dny, kdy budete moci nosit oblíbenou koženou bundu, jste rozhodně pre-fall typ. A my vás teď inspirujeme, jakou si k té bundě vybrat sukni.