A je zpět! Praktický kousek, který teď unosíte na holé tělo a v září přes košili

Pletená nebo úpletová vesta je jedním z nejuniverzálnějších kousků, které nám dala současná móda. Bez přehánění se totiž dá nosit po celý rok, možná s výjimkou několika tropických dnů. Ale teď v srpnu, kdy se začínáme probouzet do chladných rán, se opět hlásí o slovo.

Pletené vesty jsou další důkaz, že hranice mezi módou pro mladé a „pro staré“ neexistují. Zatímco dřív jsme je vnímali jen jako součást oděvu našich prarodičů, případně školních uniforem, v roce 2020 povýšily na základ šatníku, který na Instagramu oslavují všechny stylové minimalistky.

TIP NA VIDEO: Bez jakých módních kousků se neobejdou stylové Skandinávky?

Vděčit za to můžeme současným skandinávským značkám, které dokážou už takřka z jakéhokoliv praktického i outdoorového kousku vytvořit žhavé zboží, a to jednoduše tím, že je stylisté kombinují s líbivými protiklady. Pletená vesta a květované šaty? Dříve nemyslitelné, dnes důkaz o tom, že víte, co se nosí.

Loading

Pletené a úpletové vesty ale nejsou jen módním zpestřením instagramového feedu. Jsou také skvělým přechodovým kouskem mezi dvěma obdobími. Na jaře jsme psali o tom, že v létě je budete moci nosit na holé tělo. Jako všechno, co původně pochází z pánského šatníku, působí i vesty v ženském šatníku nenuceně, ale současně dokážou svým způsobem vyvolat sexy napětí.

Nyní už se však pomalu blíží čas, kdy můžete začít pomýšlet na vrstvení s oblíbenou košilí, tričkem nebo klidně i přes zmíněné šaty. Pletené vesty mají v neposlední řadě i tu výhodu, že se vejdou pod sako nebo kabát, ať mají jakkoli úzké rukávy.

Loading
Loading

Fotogalerie: Vyberte si pletenou vestu z aktuálních kolekcí