Věk nerozhoduje: 6 trendů, které unosíte v každém věku

„Věk je jen číslo“ je ve společnosti už trochu ohraná a vyprázdněná fráze. Ve světě módy by se naopak ale měla opakovat častěji, než tomu bylo doteď. I přes neustálé rozšiřování možností v oblékání i zahrnování dosud opomíjených skupin žen do celého módního průmyslu stále mezi nespočtem lidí existují předsudky, že různé trendy se hodí pouze pro vybrané typy žen – většinou pro vysoké, štíhlé a hlavně také mladé. Není ale trochu nesmyslné, aby svobodu v oblékání mohly mít ženy jen do určitého věku?

V západních i severských zemích rok co rok můžeme sledovat, jak na vlně módy a stylovosti jedou ženy všech věkových kategorií. V Česku ale stále převládá názor, že se žena musí řídit nepsanými pravidly a oblékat se podle svého věku. Co to ale reálně znamená? Móda má být v první řadě o vyjádření sebe samé a svých preferencí. Ne nadarmo se říká, že náš styl za nás promlouvá ve chvílích, když zrovna mlčíme. Proč by se tedy po pokoření určité věkové hranice měly ženy náhle začít hlídat v tom, zda jejich oblečení nebude náhodou moc výrazné, odvážné a – nedejbože – moc mladistvé?

TIP NA VIDEO: Co patří do pilířů dámského šatníku?

Faktem zůstává, že spousta těchto stereotypů a představ, jak by se ženy po padesátce měly či neměly oblékat, je často dost zkostnatělá a zbytečná. Proč by například dámy ve vyšším věku nemohly nosit tenisky? Proč by si nemohly vzít šaty v sytě oranžové, když se jim líbí a shodou okolností jde zrovna o barvu i střih roku?

Pojďte se podívat na šestici trendů i mikrotrendů, které během letošního roku rezonovaly světem módy i sociálních sítí. Na pomoc jsme si vzaly také trojici vlivných stylových žen, jež na svých instagramových účtech dennodenně dokazují, že móda a věk jdou spolu ruku v ruce za jakýchkoliv okolností. A možná vás Grece Ghanem, TamuMcPherson a MetteSorrig přesvědčí, že trendy oblečení, pestré barvy i vzory jde skutečně nosit, ať už je vám 25 nebo 65. A že věk by nikdy neměl být něčím, co vám bude bránit dělat to, co chcete a po čem toužíte.

Košilové šaty

Na úvod začneme zlehka. Košilové šaty jsou natolik univerzálním kouskem, že skutečně sluším ženám v jakémkoliv věku. A je velmi příjemné sledovat, že i české ulice jsou stále plnější žen, které je umí nosit. Sázkou na jistotu vždy bude midi délka a neutrální barvy, stejně tak se ale nemusíte bát sáhnout třeba po denimovéverzi či kousku se zvířecímvzorem. Stačí přihodit pohodlné sandálky a slaměnou tašku a máte hotovo.

Loading
Loading
Loading

Článek pokračuje na další straně >>>