Letní pracovní šatník: Vsaďte na pohodlné co-ord sety i lehké obleky

Zdá se, že horké a dusné letní dny nejdou s pracovním dress codem zcela dohromady. Vzdávat své snažení ale nemusíte, poradíme vám, co by vám v byznysovém šatníku nemělo chybět i jaké materiály vybírat.

V době, kdy kanceláře nahradily nekonečné Zoom cally a on-line schůzky, naše pracovní šatníky nepotřebovaly praskat ve švech. Většina z nás si totiž v klidu vystačila s efektním topem a rtěnkou, neboť webkamera vše ostatní nechala skryté. Přestože návrat do kanceláří v posledních měsících přestal být utopií, ale pro mnohé čistou realitou, dopady covidové doby na firemní dress code jsou přeci jen stále znát. A překvapivě ne ve špatném slova smyslu. Formální módu, obdobně jako i jiné sféry, totiž naplno prosytilo pohodlí a důraznakvalitnímateriály. Upnutým kostýmkům a sukním, v nichž se ve chvíli, kdy teploměr překročil 25 °C, nedalo existovat, tak snad definitivně odzvonilo.

TIP NA VIDEO: Smart casual aneb jak se obléci na schůzku i do práce

Na místo toho se o slovo ve velkém začaly hlásit uvolněné vzdušné siluety. Toto léto tedy rozhodně nebude od věci si do kanceláře vzít lehký oversize oblek. Když k němu navíc přidáte obyčejné bílé či černé tílko či krop top, budete mít rázem hotový outfit, se kterým zvládnete většinu denních (a případně i večerních) schůzek.

Obdobně velké oblíbenosti se těší také midi a maxi šaty s balonovými rukávy či co-ord komplety, tedy sety minimálně dvou k sobě ladících kousků. Netradičně, přitom stále dostatečně formálně bude působit například kombinace zapnuté vesty a širokých kalhot. Případně můžete ve stylu influencerky Leonie Hanne zvolit set s mini sukní, který doplníte objemným sakem v zemitém tónu. Bát se ale nemusíte ani barev. I pracovní příležitosti si zaslouží trochu života. Co zkusit třeba smaragdově zelenou či sytě oranžovou?

Z materiálů poté sázejte především na vzdušné lehké látky a tkaniny. Naprostou záchranou v horku se pro vás stane oblečení ze lnu. Skvělou společnost vám budou dělat také košile z popelínu či kousky s příměsí hedvábí a chladivého saténu.

Na slušivé kousky i doplňky do práce se podívejte do naší galerie: