Na party i svatbu: 40 nejlepších koktejlových šatů z aktuálních kolekcí

Podzim opět vypadá nejistě, pojďte si tedy užít společenského života, dokud to jde. V šatníku by vám proto neměly chybět takové šaty, které unosíte jak na zahradní slavnosti, tak třeba na svatbu nebo jakoukoliv další letní oslavu. Poradíme vám, kde sehnat ty nejlepší kousky, které rozhodně po konci sezóny nemusí skončit v propadlišti módních dějin ani vaší skříně.

Pandemie nás naučila, že je potřeba si užívat každého dne. Proto toto léto mnozí z nás neodmítají jediné pozvání na akci a diáře se nám plní rychlostí blesku. S tím přímou úměrou logicky roste také poptávka po nových party šatech. Jak vybrat ty nejlepší? Koktejlové modely jsou dlouhodobě spjaté s mini délkou, jak ale mnozí již vědí, rok 2021 fandí především šatům v midi či midaxi délce. S myšlenkou čím kratší, tím lepší tedy letos moc neuspějete.

TIP NA VIDEO: Šaty pětkrát jinak, které lichotí ženám všech velikostí

Jedním z nejoblíbenějších šatových modelů jsou takzvané babydoll dress ve stylu irské návrhářky Simone Rochy – jsou volně střižené a často také obohacené o efektní balonové rukávy, zdobení a límečky. Dávku inspirace pro roztomilé šaty lze ale hledat i u značky Miu Miu, jejíž letní kolekce je plná jemných pastelových barev a třpytu. Ze siluety s výraznými rameny a rukávy vycházela při tvorbě jarní a letní kolekce také Isabel Marant, šatům ale přidala na rokenrolovému puncu, když je doplnila o výrazné řasení přes celý trup. Skutečnou party náladu plnou třpytek (ano, není na škodu je nosit i mimo období vánočních večírků) dále přinesla také Balenciaga, která například v porovnání s umírněnými neutrálními modely od Jacquemuse se spoustou trendy šňůrek působí až intergalakticky.

Zapátrat ale stejně tak můžete na zahraničních e-shopech i v tradičních módních řetězcích. Nepřeberné množství nádherných šatů, které se vám budou hodit jak na oslavy, tak i třeba do práce, najdete u značek Rixo, KitriStudio nebo u snové OlivieRubin, která před pár týdny představila nádhernou kolekci duhových modelů. Pokud ale vzory a nekonvenční barevné přechody pro vás nejsou to pravé, spoustu parády uděláte také s minimalistickými úpletovými či saténovými slip šaty, které dotvoříte pomocí zlatých doplňků.

Ty nejkrásnější party šaty i info, kde je sehnat, najdete v naší galerii: