Na party i svatbu: 40 nejlepších koktejlových šatů z aktuálních kolekcí

10. července 2021 • 06:00
Street style • Foto: Profimedia.cz

Podzim opět vypadá nejistě, pojďte si tedy užít společenského života, dokud to jde. V šatníku by vám proto neměly chybět takové šaty, které unosíte jak na zahradní slavnosti, tak třeba na svatbu nebo jakoukoliv další letní oslavu. Poradíme vám, kde sehnat ty nejlepší kousky, které rozhodně po konci sezóny nemusí skončit v propadlišti módních dějin ani vaší skříně.

Pandemie nás naučila, že je potřeba si užívat každého dne. Proto toto léto mnozí z nás neodmítají jediné pozvání na akci a diáře se nám plní rychlostí blesku. S tím přímou úměrou logicky roste také poptávka po nových party šatech. Jak vybrat ty nejlepší? Koktejlové modely jsou dlouhodobě spjaté s mini délkou, jak ale mnozí již vědí, rok 2021 fandí především šatům v midi či midaxi délce. S myšlenkou čím kratší, tím lepší tedy letos moc neuspějete.

TIP NA VIDEO: Šaty pětkrát jinak, které lichotí ženám všech velikostí
Souboj velikostí S vs. XL: Šaty pětkrát jinak, které lichotí boubelkám i štíhlým ženám VIDEO BPŽ/Petr Němeček

Jedním z nejoblíbenějších šatových modelů jsou takzvané babydoll dress ve stylu irské návrhářky Simone Rochy – jsou volně střižené a často také obohacené o efektní balonové rukávy, zdobení a límečky. Dávku inspirace pro roztomilé šaty lze ale hledat i u značky Miu Miu, jejíž letní kolekce je plná jemných pastelových barev a třpytu. Ze siluety s výraznými rameny a rukávy vycházela při tvorbě jarní a letní kolekce také Isabel Marant, šatům ale přidala na rokenrolovému puncu, když je doplnila o výrazné řasení přes celý trup. Skutečnou party náladu plnou třpytek (ano, není na škodu je nosit i mimo období vánočních večírků) dále přinesla také Balenciaga, která například v porovnání s umírněnými neutrálními modely od Jacquemuse se spoustou trendy šňůrek působí až intergalakticky.

Miu Miu jaro/léto 2021 Miu Miu jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Miu Miu jaro/léto 2021 Miu Miu jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Simone Rocha jaro/léto 2021 Simone Rocha jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Isabel Marant jaro/léto 2021 Isabel Marant jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Zapátrat ale stejně tak můžete na zahraničních e-shopech i v tradičních módních řetězcích. Nepřeberné množství nádherných šatů, které se vám budou hodit jak na oslavy, tak i třeba do práce, najdete u značek Rixo, Kitri Studio nebo u snové Olivie Rubin, která před pár týdny představila nádhernou kolekci duhových modelů.  Pokud ale vzory a nekonvenční barevné přechody pro vás nejsou to pravé, spoustu parády uděláte také s minimalistickými úpletovými či saténovými slip šaty, které dotvoříte pomocí zlatých doplňků.

Jacquemus jaro/léto 2021 Jacquemus jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Jacquemus jaro/léto 2021 Jacquemus jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Balenciaga jaro/léto 2021 Balenciaga jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Ty nejkrásnější party šaty i info, kde je sehnat, najdete v naší galerii:

Fotogalerie

40 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy