Už se v nich vidíte? Nejkrásnější maxi a „midaxi“ šaty na dovolenou k moři

Jediná kritéria pro výběr následujících šatů byla délka nejméně do půli lýtek. A také abyste si dokázala představit, že v nich třeba večeříte v romantické restauraci na skalním útesu a posloucháte přitom šplouchání mořských vln.

Výraz „midaxi“ v titulku vás možná překvapil. Jde o spojení slov midi a maxi – tedy šaty, které délkou spadají přesně mezi tyto dvě škatulky. Zároveň ale můžeme od těchto kategorií odhlédnout a bavit se prostě o perfektních šatech na léto. Respektive na dovolenou, kde se chceme oblékat trochu jinak. Odvážněji. Barevněji. Uvolněněji i víc sexy. Chceme, aby nám to slušelo na fotkách i u večerního drinku. Chceme se cítit jako královny, proto ty dlouhé šaty. Jak by měly vypadat?

Tip na video: Jaké letní boty by vám neměly chybět?

Co se týče trendů, z těch letošních jsou výrazně zastoupené především různé prostřihy na bocích, pod ňadry či na zádech. Stále letí balonové rukávy, odhalená ramena, ale dohání je také klasická tenká ramínka, popřípadě halter střih. Z hlediska barev a vzorů se střetávají dvě tendence – buď jsou vysloveně výrazné, až oči přecházejí, anebo letí spíše zemité, přírodní tóny, které jako by byly inspirovány vyprahlejší krajinou jihu. Letním vzorům pak vévodí velké květy, exotické listy a plody, časté jsou ale i různé folklorní či orientální motivy, jako je například kašmírový. Stále populární jsou i vzory připomínající modrotisk anebo, chcete-li, modré střechy na ostrově Santorini. A nezapomínejme, že maxi nebo midaxi šaty mohou být i z přiléhavého úpletu!

Loading
Loading

Fotogalerie: Nejkrásnější maxi a midaxi šaty na dovolenou z aktuálních kolekcí