Mimořádná péče: Dejte šanci maskám na obličej, vlasy i nohy!

Masky sice nepatří na seznam každodenních rituálů, ale ve chvílích, kdy pleť či vlasy ztrácejí svůj obvyklý šarm, jsou jejich účinky naprosto klíčové. 

Pro odpočatou a prozářenou pokožku, hebké ruce a nadýchané lesklé vlasy si nemusíte vyškrtávat víkend v diáři a vyrazit kvůli tomu do wellness hotelu. Totéž získáte i po pár minutách (nebo noci) u sebe doma. Jedna z hlavních výhod používání masek tkví právě v tom, že za nimi nikam nemusíte… A další, ještě lákavější je, že dodávají efekty na počkání.

Přidejte si!

Kladete si otázku, co vůbec maska nabízí? Proč například nestačí pravidelně používaný krém či kondicionér na vlasy? Věc se má tak, že účinnost každodenní péče je nepochybně přínosná a důležitá, ale občasný nášup koncentrovaných látek se pochopitelně hodí. Ve spojení s několikaminutovým relaxem navíc přináší mnohem zřetelnější výsledný efekt. Jedná se vlastně o určitou formu lokálního hloubkového ošetření, které má vaše běžné snažení posílit a zvýraznit.

Jinými slovy, pokud řešíte nedostatečnou hydrataci pleti s pomocí krému, díky masce ji daleko snáze doženete. Jestliže vás trápí křehkost a lámavost vlasů, vhodně zvolená maska vás k vysněnému výsledku nejenom spolehlivě dovede, ale taky v mnohem kratším čase. A nejinak je tomu v případě rozpraskaných rtů, přesušených rukou nebo zdrsnělých plosek nohou.

Casting může začít!

Masky jsou sice určené pro každého, což je jejich další devízou, ale je jasné, že bez správného výběru z ohromné škály druhů se to neobejde. Určující je samozřejmě typ pokožky či vlasů a konkrétní „problém“, který aktuálně řešíte. Přičemž zrovna u obličeje je možné přípravky podle potřeby kombinovat. To znamená například na mastnější T-zónu použít čistící masku stahující póry a na tváře pak třeba detoxikační nebo zpevňující.

Zůstaneme-li ještě chvíli u obličeje, pak vám jistě neuniklo, že kromě krémových, jílových, olejových, gelových či sloupávacích textur se aktuálně hodně zviditelňují i tzv. látkové masky. Ty jsou většinou z jemného plátýnka napuštěného účinnými ingrediencemi, které k tváři lehce přilnou a nechají se určenou dobu působit. Oproti klasice mají tu výhodu, že se velice snadno používají a nenadělají zbytečný nepořádek. Jsou také hygienicky balené, ale na druhou stranu pouze na jedno použití. Tudíž se jimi v případě delší kúry musíte zásobit.

Dalším nepřehlédnutelným trendem jsou aktuálně masky na noc - doba pro jejich působení je jasně vymezená a nahrává tak účinkování vleže.

Na programu

Někdo dokáže „maskování“ zařadit na seznam rituálů snadno, někdo se musí k tomuto kroku nutit a všelijak si ho připomínat. Doporučujeme si proto zvolit svůj ’beauty day‘ (třeba neděli), ve kterém si na sebe pravidelně vyšetříte více času a zvládnete třeba i manikúru či úpravu obočí. Ostatně, co se týká četnosti používání masek, ta se obvykle drží jednou až dvakrát do týdne. Kratší intervaly můžete určitě zkusit, nicméně ničemu nepomůžete! Pokožka i vlasy si vezmou jen nezbytné množství živin a víc prostě nepřijmou.

Podle druhu masky a také partie, na kterou je určená, se buď nastavte na relax anebo například ve sprše, s péčí na vlasech, využijte čas na depilaci. Vždy začínejte očištěním dané lokality, aby se účinné látky jaksepatří vstřebaly. Při nanášení si zároveň dejte pozor, abyste masku neaplikovala do nežádoucích míst – u pleti do kontury vlasů, u kadeří ke kořínkům atp. – a hmotou zbytečně nešetřete. Nechte působit doporučenou dobu a poté opět smyjte (sloupněte, stáhněte) a dokončete klasickou péčí či stylingem.

Tipy na masky najdete v galerii:

Článek vyšel v prosincovém vydání magazínu Moje psychologie!