Krása

Krása Zdroj: istock.com

Kalendář krásy: Co dělat denně a co stačí jednou měsíčně?

Máte pocit, že péčí o svůj zevnějšek ztrácíte spoustu času? Vpusťte do svých rituálů pravidelnost a dost ho ušetříte. Poradíme vám, jak často různé kosmetické procedury provádět.

Pokračování 2 / 5

Je třeba dělat denně

Odličování

Krémy, séra a peelingy vám nebudou k odličování nic platné, pokud se nebudete večer správně odličovat. Skvělé jsou pro tento účel odličovací oleje, které se hodí pro každý typ pleti včetně té mastné (ale nezapomeňte je nakonec z pleti stáhnout tonikem, pleťovou nebo micelární vodou). Způsob použití je jen na vás. Buď můžete olej nanést na navlhčené vatové tampony a stírat s nimi líčení z tváře tak dlouho, dokud se na tamponcích budou objevovat nečistoty, nebo ho jednoduše naneste do navlhčených dlaní a „umyjte“ si s ním obličej. Nemusíte se bát použít ho na odlíčení očí, a to platí včetně oleje voděodolného.

Čištění pleti Stejně jako si ráno i večer vyčistíte zuby, tak byste měla pečovat i o pleť. Večer ji důkladně odličte a zbavte nečistot, které se na ní nahromadí za celý den, a ráno z ní tamponkem stáhněte noční mastnotu. Hydratace Její čas nastává po každém čištění, minimálně v podobě denního a nočního krému. Pokud se pomalu blížíte ke čtyřicítce, máte nejvyšší čas začít denně používat také pleťové sérum.

Krása
Krása | Zdroj: istock.com

Pokračování 3 / 5

Provádějte jednou týdně

Peeling Jeden večer v týdnu, ideálně o víkendu, si rezervujte na malé domácí lázně. Nejprve se vrhněte na peeling pleti i pokožky celého těla. MaskaNanášejte ji chvíli po peelingu, který odstraní z pokožky odumřelé kožní buňky. Pleť pak mnohem lépe vstřebá všechny ty úžasné výživné látky, které se jí maskou snažíte dodat. Kosmetická hygiena Zatímco maska působí, vrhněte se do praní kosmetických štětců. Neměla byste na to zapomínat, protože ve štětinách se množí bakterie, které vám můžou způsobit kožní problémy. Ruce a nohy Nakonec se soustřeďte na manikúru a pedikúru. Když se budete zbavovat odumřelé kůže na chodidlech pravidelně, zůstanou vaše nohy hebké. Předejdete tak tvrdnutí a bolestivému praskání kůže.

Krása
Krása | Zdroj: istock.com

Podívejte se, jak správně prát kosmetické štětce:

Video placeholde

Pokračování 4 / 5

Udělejte si čas jednou měsíčně

KosmetičkaNa profesionální péči je vhodné vyrazit každé čtyři týdny. Tak dlouho zhruba trvá obnova kožních buněk. Pokud ale nemáte žádný specifický problém pleti – jako například akné nebo velmi suchou pokožku – a nezanedbáváte domácí péči, stačí na kosmetiku zajít před každou změnou ročního období, abyste pleť připravila na nové vlivy počasí.

Depilace Necháváte-li si obočí nebo horní ret upravovat voskem či cukrovou pastou, je měsíc ideální dobou mezi jednotlivými zákroky. Totéž platí pro depilaci nohou nebo oblasti třísel.

Krása
Krása | Zdroj: istock.com

Pokračování 5 / 5

Stačí jednou za čtvrt roku

StříháníAby vlasy vypadaly zdravě a aby přirozeně rychle rostly, doporučují kadeřníci zhruba jednou za šest týdnů zastřihnout konečky, a to hlavně v případě, že máte vlasy sestříhané a konečky se o sebe třou. Pokud je máte hodně dlouhé a zastřižené "do rovna", bude vám mezi jednotlivými stříháními stačit pauza 2 až 3 měsíce. Naopak velmi krátké střihy potřebují upravit jednou za měsíc, aby účes vypadal pořád perfektně.

Barva Tu je dobré obnovit každých 6 až 8 týdnů podle toho, jak rychle vám vlasy dorůstají. Jestliže je máte odbarvené a výrazně světlejší, než je vaše původní barva, bude pravděpodobně potřeba navštívit kadeřníka už zhruba po měsíci. Totéž platí také při barvení šedin.

Krása
Krása | Zdroj: istock.com

Způsob použití je jen na vás. Buď můžete olej nanést na navlhčené vatové tampony a stírat s nimi líčení z tváře tak dlouho, dokud se na tamponcích budou objevovat nečistoty, nebo ho jednoduše naneste do navlhčených dlaní a „umyjte“ si s ním obličej. Nemusíte se bát použít ho na odlíčení očí, a to platí včetně oleje voděodolného. Více na http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/378622/kalendar-vasi-krasy-ke-kadernikovi-jednou-za-mesic-peeling-jednou-tydne.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy