Kalendář krásy: Co dělat denně a co stačí jednou měsíčně?

12. června 2017 • 06:00
 • Kalendář krásy: Co dělat denně a co stačí jednou měsíčně?

  Máte pocit, že péčí o svůj zevnějšek ztrácíte spoustu času? Vpusťte do svých rituálů pravidelnost a dost ho ušetříte. Poradíme vám, jak často různé kosmetické procedury provádět.

 • Je třeba dělat denně

  Odličování

  Krémy, séra a peelingy vám nebudou k odličování nic platné, pokud se nebudete večer správně odličovat. Skvělé jsou pro tento účel odličovací oleje, které se hodí pro každý typ pleti včetně té mastné (ale nezapomeňte je nakonec z pleti stáhnout tonikem, pleťovou nebo micelární vodou). Způsob použití je jen na vás. Buď můžete olej nanést na navlhčené vatové tampony a stírat s nimi líčení z tváře tak dlouho, dokud se na tamponcích budou objevovat nečistoty, nebo ho jednoduše naneste do navlhčených dlaní a „umyjte“ si s ním obličej. Nemusíte se bát použít ho na odlíčení očí, a to platí včetně oleje voděodolného.

  Čištění pleti

  Stejně jako si ráno i večer vyčistíte zuby, tak byste měla pečovat i o pleť. Večer ji důkladně odličte a zbavte nečistot, které se na ní nahromadí za celý den, a ráno z ní tamponkem stáhněte noční mastnotu.

  Hydratace

  Její čas nastává po každém čištění, minimálně v podobě denního a nočního krému. Pokud se pomalu blížíte ke čtyřicítce, máte nejvyšší čas začít denně používat také pleťové sérum.

  Krása Krása Autor: istock.com

 • Provádějte jednou týdně

  Peeling

  Jeden večer v týdnu, ideálně o víkendu, si rezervujte na malé domácí lázně. Nejprve se vrhněte na peeling pleti i pokožky celého těla.

  Maska

  Nanášejte ji chvíli po peelingu, který odstraní z pokožky odumřelé kožní buňky. Pleť pak mnohem lépe vstřebá všechny ty úžasné výživné látky, které se jí maskou snažíte dodat.

  Kosmetická hygiena

  Zatímco maska působí, vrhněte se do praní kosmetických štětců. Neměla byste na to zapomínat, protože ve štětinách se množí bakterie, které vám můžou způsobit kožní problémy.

  Ruce a nohy

  Nakonec se soustřeďte na manikúru a pedikúru. Když se budete zbavovat odumřelé kůže na chodidlech pravidelně, zůstanou vaše nohy hebké. Předejdete tak tvrdnutí a bolestivému praskání kůže.

  Krása Krása Autor: istock.com

  Podívejte se, jak správně prát kosmetické štětce:

  Štětce je nutné prát jednou týdně a vždy "hlavou dolů" VIDEO Brigita Zemen

 • Udělejte si čas jednou měsíčně

  Kosmetička

  Na profesionální péči je vhodné vyrazit každé čtyři týdny. Tak dlouho zhruba trvá obnova kožních buněk. Pokud ale nemáte žádný specifický problém pleti – jako například akné nebo velmi suchou pokožku – a nezanedbáváte domácí péči, stačí na kosmetiku zajít před každou změnou ročního období, abyste pleť připravila na nové vlivy počasí.

  Depilace

  Necháváte-li si obočí nebo horní ret upravovat voskem či cukrovou pastou, je měsíc ideální dobou mezi jednotlivými zákroky. Totéž platí pro depilaci nohou nebo oblasti třísel.

  Krása Krása Autor: istock.com
 • Stačí jednou za čtvrt roku

  Stříhání

  Aby vlasy vypadaly zdravě a aby přirozeně rychle rostly, doporučují kadeřníci zhruba jednou za šest týdnů zastřihnout konečky, a to hlavně v případě, že máte vlasy sestříhané a konečky se o sebe třou. Pokud je máte hodně dlouhé a zastřižené "do rovna", bude vám mezi jednotlivými stříháními stačit pauza 2 až 3 měsíce. Naopak velmi krátké střihy potřebují upravit jednou za měsíc, aby účes vypadal pořád perfektně.

  Barva

  Tu je dobré obnovit každých 6 až 8 týdnů podle toho, jak rychle vám vlasy dorůstají. Jestliže je máte odbarvené a výrazně světlejší, než je vaše původní barva, bude pravděpodobně potřeba navštívit kadeřníka už zhruba po měsíci. Totéž platí také při barvení šedin.

  Krása Krása Autor: istock.com

  Způsob použití je jen na vás. Buď můžete olej nanést na navlhčené vatové tampony a stírat s nimi líčení z tváře tak dlouho, dokud se na tamponcích budou objevovat nečistoty, nebo ho jednoduše naneste do navlhčených dlaní a „umyjte“ si s ním obličej. Nemusíte se bát použít ho na odlíčení očí, a to platí včetně oleje voděodolného.

  Více na http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/378622/kalendar-vasi-krasy-ke-kadernikovi-jednou-za-mesic-peeling-jednou-tydne.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy
Autor: Brigita Zemen,Brigita Zemen
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy