Proč vlasy v kanceláři tak trpí? Víme, jak to napravit!

7. listopadu 2017 • 06:00
Vlasy v kanceláři dostávají pořádně zabrat! • Foto: istock.com

V létě naše vlasy oslabují slunce, voda a vysoké teploty, v zimě zase vítr a mráz. A pokud navíc pracujete v kanceláři, celoročně jim škodí také klimatizace, suchý vzduch i zářivky. Je na čase bojovat o krásnější vlasy! Víme, jak na to. 

Suchý vzduch

Snad každý, kdo pracuje v kanceláři, to zná. Jednou je horko, jindy zase zima. Centrální klimatizace je už dlouho tématem číslo jedna všech kancelářských pracovníků. Možná vás nikdy ani nenapadlo, že kvůli klimatizaci trpí především vlasy. Vysušují se, lámou se a třepí. V dusné místnosti se navíc může zapařovat vlasová pokožka a výsledkem mohou být lupy. 

Řešení

Pijte hodně vody a dopřejte ji i vlasům, pokožce hlavy a pleti. Vyzkoušejte hydratační mlhu ve spreji, která osvěžuje a hloubkově hydratuje. Dodá vlasům vláhu, výživu i lesk. 

Hydratační mlha ve spreji, Awapuhi Moisture Mist, Paul Mitchell, 409 Kč Hydratační mlha ve spreji, Awapuhi Moisture Mist, Paul Mitchell, 409 Kč Autor: archiv firem

Umělé osvětlení

Zářivky – není před nimi úniku. Kromě toho, že nás z nich pálí oči, mají také neblahý vliv na vlasy. Podle kadeřníků můžou dokonce pozměnit barvu vlasů a když je umělému světlu vystavujeme dlouhodobě, hrozí jim dokonce slábnutí a řídnutí.

Řešení

Zařaďte do své vlasové výbavy produkty, které chrání barvu a působí blahodárně na slábnoucí vlasy. 

Regenerační šampon pro suché a poškozené vlasy, L´occitane, 474 Kč Regenerační šampon pro suché a poškozené vlasy, L´occitane, 474 Kč Autor: archiv firem

Stres a nervozita

V práci jsme, ať už zřídka nebo častěji, vystavováni stresu. Ten se podepisuje na celkovém zdravotním stavu, to znamená, že i na pleti a vlasech. Přičtěte k tomu ještě neurotické zlozvyky, jako jsou třeba natáčení pramínků na prst nebo časté sahání do vlasů, a je na průšvih zaděláno. Vaše vlasy budou náchylné k lámání a na pohled úplně bez života. 

Řešení

Nesahat! Radši mějte při ruce propisku nebo fidget spinner. Když už jsou vlasy polámané, pomůže super péče. Vyzkoušejte masky, které zlepší pružnost, dodají lesk a hydratují. 

Vyživující maska na vlasy, Lush, 395 Kč Vyživující maska na vlasy, Lush, 395 Kč Autor: archiv firem

Špatná výživa

Když nám začne práce přerůstat přes hlavu, občas zapomeneme na jídlo nebo rychle zhltneme chlebíček v místní kantýně a zase běžíme usednout za počítač. Podobné zlozvyky do kancelářského světa patří, ale odnáší je celé tělo včetně nebohých vlasů a pokožky hlavy. „Tělo rozděluje živiny podle potřeby. Když nebude mít dost vitaminů, do vlasů nepošle žádné. A začnou padat,“ varuje Renata Sukupová, technolog vlasové kosmetiky Paul Mitchell. 

Řešení

Vytáhněte vitaminy do boje! Připravte si do práce salát nebo svačinu plnou ovoce a oříšků. Vlasy nezapomeňte napumpovat živinami také při běžném mytí, kdy se „otvírají“ a dobře je přijímají. Vsaďte na vyživující masky!

Rakytníková maska pro silně poškozené vlasy, Natura Siberica, biooo.cz, 279 Kč Rakytníková maska pro silně poškozené vlasy, Natura Siberica, biooo.cz, 279 Kč Autor: archiv firem

Každodenní styling

Časté foukání nebo žehlení, nánosy stylingových přípravků nebo culík, který nikdy nerozpouštíte. Tradičních hříchů se někdy dopustí každá z nás. Myslete na to, že své hřívě škodíte. 

Řešení

Zkuste vlasy především jemně a ohleduplně rozčesávat. Vsaďte na hřebeny s jemými štětinkami, které při rozčesávání vlasy nevytrhávají ani nenarušují jejich strukturu.

Exkluzivní vánoční edice Tangle Teezer Pink Chrome je dostupná pouze v Sephoře. Exkluzivní vánoční edice Tangle Teezer Pink Chrome je dostupná pouze v Sephoře. Autor: www.salonpro.cz

Střídejte účesy. Místo culíku zkuste ležérní cop nebo vlasy stáhněte dozadu látkovou čelenkou. Při stylingu používejte jen profesionální nástroje a produkty. A v neposlední řadě omezte používání laku na vlasy, účes ála helma už stejně není v kurzu!

Krém pro snadné a šetrné žehlení a fénování vlasů, Oribe, v dostání v Oribe salonech a na oribe-hair.cz, 1195 Kč Krém pro snadné a šetrné žehlení a fénování vlasů, Oribe, v dostání v Oribe salonech a na oribe-hair.cz, 1195 Kč Autor: archiv firem

Další tipy na produkty najdete v naší galerii:

Fotogalerie

18 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy