Krásná i bohatá: Za které kosmetické produkty se vyplatí utrácet?

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, říká se. Na druhé straně člověk, a žena obzvlášť, se čas od času rád rozmazluje krásnými a často i nepotřebnými radostmi. V jakých případech však můžeme sáhnout i po méně finančně náročných variantách?

Pokud jde o kosmetiku, důležité je hlavně, aby dělala, co má. Jenže co když máte momentálně tak trochu napnutý rozpočet? Pojďme se společně podívat na klíčové hráče na poli krásy, právě do nich má cenu investovat.

TIP NA VIDEO: Jakou kosmetiku si sbalit na cesty?

Odličovač vs. čisticí produkt

My v redakci fandíme tzv. double cleanse systému, tedy dvojímu čištění pleti. Ten spočívá v tom, že večer pleť odlíčíte a teprve poté očistíte. Zjednodušeně řečeno, nejprve odstraníte veškeré líčení a SPF ochranu a potom „umyjete“ pokožku od všeho, co mohlo zbýt po prvním kroku, a toho, co za den sama vyprodukovala. V rámci ranní rutiny (součástí double cleanse systému je i očista po probuzení) se jen zbavíte nočního potu, mazu a dalších, jelikož pokožka pracuje, i když spíte. K prvnímu kroku můžete použít odličovací mléko, pěnu, olej, micelární vodu nebo tuhý odličovač. Majitelky sušší pleti by se měly vyhnout pěnivým produktům, které mají tendenci vysušovat. Pro mastnou pokožku zase mohou být problémem olejové přípravky (nebo ty, které se v olej mění), protože mohou ucpávat póry.

Na druhý večerní krok nebo ranní očistu se hodí produkty, které mají trochu větší grády. Neznamená to, že by měly obsahovat silné ingredience (třeba alkohol), ale měly by mít schopnost dodat pleti to, co potřebuje, vyčistit ji do přiměřené hloubky a nenarušovat přirozený kožní film. Ze všeho výše uvedeného tak jasně vyplývá, že z této dvojice se vyplatí investovat do čisticího produktu.

Článek pokračuje na další straně. >>>