Jak správně odlíčit pleť?

Jak správně odlíčit pleť? Zdroj: iStock.com

Jak mít skutečně čistou a zdravou pleť? 5 kroků k dokonalému odlíčení

Líčení věnujeme dost času. Stejnou pozornost si ale zaslouží také jeho důkladné odlíčení, po kterém vaše pleť zůstane zářivá, hydratovaná a zdravá. Jak správně při odličování a čištění pleti postupovat?

Odlíčení očí

Svoji odličovací rutinu začněte odstraněním make-upu z očí. K tomu využijte ideálně dvoufázový odličovač, který si poradí jak s nánosy očních stínů, tak s voděodolnou řasenkou. Produkt protřepejte a naneste na vatové nebo látkové tamponky. Při odstraňování buďte opatrná, víčka jsou totiž velice citlivá, takže z nich rozhodně make-up neodstraňujte silou. Tamponky pouze zlehka položte na oči, chvíli vyčkejte a poté jemně stáhněte dolů.

TIP NA VIDEO: Jak postupovat při odličování make-upu?

Video placeholde

Odlíčení obličeje

Po odlíčení očí se přesuňte ke zbytku obličeje. K odstranění make-upu můžete zvolit třeba micelární vodu nebo odličovací olej, který líčení krásně rozpustí a zajistí, že vaše pleť bude skutečně zbavená všech zbytků. Buďte při odstraňování make-upu co nejvíce šetrná, zejména pokud máte obecně sklony k přecitlivělosti pleti. Pokožka by se totiž jinak mohla podráždit a byla by zarudlá.

Vyčištění pleti

Pokud si myslíte, že odstraněním make-upu celá pleťová procedura končí, jste na omylu. Po odlíčení by vždy mělo následovat důkladné vyčištění pleti. Vybrat si můžete z různých druhů konzistencí přípravku, který na tento krok použijete – od čisticího mléka přes gel až například po speciální pěnu, která pokožku nejen vyčistí, ale také okysličí, osvěží a případně zbaví i zapomenutých zbytků make-upu. Přípravek napěňte a krouživými pohyby po celém obličeji pleť důkladně vyčistěte. Poté důkladně opláchněte a jemně osušte ručníkem.

Exfoliace

Po vyčištění je dobré pravidelně používat lehké tonikum, které vyrovná pH vaší pleti. Stejně tak byste neměla zapomínat na pravidelnou exfoliaci pomocí peelingu, která vás zbaví odumřelých kožních buněk. Díky ní zůstane vaše pleť projasněná, hebká a nebude zašedlá. Peeling podobně jako čisticí pěnu aplikujte jemnými krouživými pohyby. Vyhněte se okolí očí a úst. Poté důkladně opláchněte. Exfoliaci opakujte jednou až dvakrát týdně.

Hydratace

Posledním krokem, který byste nikdy neměla vynechat, je hydratace. Vaše pleť nejvíce regeneruje v noci, proto jí nezapomeňte před usnutím dodat potřebné živiny. Aplikujte rovnoměrně na celý obličej a nechte krém vstřebat. Pokud trpíte na akné, je dobré si kromě hydratačního krému pořídit také SOS tyčinku, která vám pomůže nedokonalosti přes noc vysušit a zmírnit jejich zarudnutí. Stačí lehce poťukat na pupínky a nechat zaschnout.