Účesy pro trojúhelníkový obličej: Inspirujte se u celebrit!

Trojúhelníkový neboli srdcovitý tvar obličeje se vyznačuje širším čelem a špičatou úzkou bradou. Pokud vás nápadný rozdíl mezi šířkou horní a dolní části obličeje trápí, vsaďte na účesy, které ho hravě zamaskují. 

Ženy se srdcovitým tvarem obličeje mají široké čelo, které je třeba správně zvoleným účesem opticky zúžit. Ideální jsou delší vlasy s pěšinkou na straně a zvlněnými délkami. Skvěle poslouží i delší vzdušná ofina.

Naopak nevhodné jsou ostré geometrické střihy. Například rovně střižené mikádo vám zvýrazní ostrou bradu. Pozor také na husté rovné ofiny, které zvětší objem horní části obličeje.

Krátké vlasy

S krátkými vlasy sice nezamaskujete špičatou bradu, ale vhodný účes zvládne opticky zúžit horní část obličeje. Pokud nosíte krátký pixie setřih, vždy si načešte ofinu směrem do strany a rošťácky ji rozcuchejte. Na vzdušnou patku vsaďte i v případě mikáda, které noste lehce navlněné a rozcuchané.

Středně dlouhé vlasy

Délka vlasů po ramena je v kurzu a vy se jí rozhodně kvůli tvaru obličeje nemusíte vzdávat. Opět je ideální pěšinka na straně a vzdušná ofina či patka. Vlasy noste lehce zvlněné, aby opticky odvedly pozornost od asymetrického obličeje.Pokud si chcete učesat culík nebo drdol, nechte obličej lemovat několika zvlněnými pramínky.

Dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy jsou pro všechny typy obličejů ideální, a tak není třeba při jejich úpravě dodržovat příliš pravidel. Znovu platí, že nejvíce vám bude slušet pěšinka na straně a ležérní ofina. Vsadit můžete také na sestříhané vlasy. Jediné, čemu se vyhněte, je pěšinka uprostřed.