Selena Gomez a Gigi Hadid

Selena Gomez a Gigi Hadid Zdroj: Profimedia.cz

Zhubněte u kadeřníka: Známe účesy, které vám opticky zeštíhlí obličej

Zdědila jste kulatý tvar obličeje a trápí vás, že vám opticky přidává kila navíc? Vyzkoušejte následující čtyři účesy, na které sázejí i kadeřníci slavných dam.

Na úvod je třeba říct, že kulatý obličej (ani žádný jiný tvar) není třeba nijak maskovat. Klidně si uhlaďte vlasy za uši, učešte si nízký drdol, vyčešte si culík, cokoli. Ostatně, i následující slavné ženy, které disponují kulatým tvarem obličeje, se těmto účesům nevyhýbají. Protože i když tato kombinace možná neubírá kila, rozhodně ubírá léta.

TIP NA VIDEO: Rozhovor s beauty influencerkou Kateřinou Koki Mlejnkovou

Video placeholde

Pokud byste ale přece jen chtěla znát pár fíglů, respektive tipů na účesy, které kulatou tvář opticky zeštíhlují, tady je máte. Velkou výhodou je, že tomuto tvaru obličeje sluší pěšinka uprostřed i na straně, takže nejste omezená jen na jediný styl. A ani navlněné vlasy nejsou tabu.

Asymetrický bob

Základem tohoto účesu je delší bob, pěšinka na (preferovanou) stranu a přirozeně zvlněné lokny (vykouzlíte je jednoduše kulmou), které účesu dodávají objem a texturu. Ležérní vyznění tohoto účesu podpoří styling – menší část vlasů schovejte za ucho, větší nechte volně, aby vám asymetricky rámovala obličej. Nezapomeňte také na výrazné náušnice!

Selena Gomez
Selena Gomez | Zdroj: Profimedia.cz

Chrissy Teigen
Chrissy Teigen | Zdroj: Profimedia.cz

Pramínky lemující obličej

Devadesátkový účes s uvolněnými pramínky po stranách, které opticky zužují a protahují obličej, slaví comeback, tak proč toho nevyužít? Základem je rozdělit vlasy na dvě části – přední centrální pěšinku s uvolněnými pramínky a zadní drdol, který si můžete učesat na temeni i v týlu. Verze Gigi Hadid působí mladistvěji, účes Sarah Hyland zase elegantněji.

Gigi Hadid
Gigi Hadid | Zdroj: Profimedia.cz

Sarah Hyland
Sarah Hyland | Zdroj: Profimedia.cz

Sestříhaná ofina

Kulatý obličej a ofina k sobě jdou, jen je třeba zvolit její správný střih. V tomto případě platí, že je lepší zvolit délku ofiny minimálně po obočí a také si ji nechat po stranách sestříhat. Další variací je takzvaná curtain fringe, tedy podtočená delší ofina rozdělená pěšinkou na dvě části. Jak je vidět u Seleny Gomez, u vlasů delších než na ramena dobře fungují i sestříhané délky – kratší pramínky opět žádoucím způsobem orámují obličej.

Ana de Armas
Ana de Armas | Zdroj: Profimedia.cz

Selena Gomez
Selena Gomez | Zdroj: Profimedia.cz

Ledabylé vlny

Kulatý tvar obličeje má výhodu, že mu sluší pěšinka uprostřed. Máte-li k tomu dlouhé vlasy, můžete zkusit po vzoru Gigi Hadid a Chrissy Teigen ledabylé vlny – těch docílíte tak, že jednotlivé pramínky natáčíte na kulmu a poté je opět natáhnete. Zde platí pravidlo z úvodu článku: Vlasy natáčejte pouze v úrovni od uší dolů, jinak vám obličej ještě více opticky rozšíří.

Gigi Hadid
Gigi Hadid | Zdroj: Profimedia.cz

Chrissy Teigen
Chrissy Teigen | Zdroj: Profimedia.cz