Zhubněte u kadeřníka! Známe účesy, které vám uberou kila

Kulatý obličej je velmi častý. Vyznačuje se jemnými liniemi, nevýraznou bradou a symetrií. Jaké účesy jsou pro vás ideální a opticky zeštíhlí obličej? 

Ženy s kulatým obličejem nemusí mít nutně dlouhé a rovné vlasy, opticky prodloužit zvládnou i kratší sestřihy. Naprosto ideální je ofina sestříhaná na stranu, která prodlouží celou linii obličeje a zároveň lehce naruší jeho symetrii. Velkou výhodou je, že kulatému obličeji sluší pěšinka uprostřed i na straně, a tak můžete účesy často měnit. Ani navlněné vlasy nejsou pro kulatý obličej tabu. Stačí je nenatáčet už od hlavy, ale až pod ušima.

Krátké vlasy

Pokud máte kulatý obličej a toužíte po kratším svěžím sestřihu, rozhodně se ho nebojte. V případě pixie sestřihu dbejte na to, aby byl největší objem nahoře a strany byly naopak více zčesané k hlavě. Když nosíte mikádo, pohlídejte si, aby vlasy nebyly kratší než obličej. Konečky mikáda nepodtáčejte dovnitř, ale naopak ven nebo je vyžehlete dorovna. K mikádu vám bude krásně sedět i již zmiňovaná ofina na stranu.

Středně dlouhé vlasy

Právě vlasy pod ramena jsou pro kulatý obličej naprosto nejideálnější. Svou délkou ho opticky lehce protáhnou, a když jsou navíc šikovně sestříhané, zamaskují širší partie v oblasti lícních kostí. Opět můžete střídat pěšinku uprostřed i ofinu na stranu podle libosti. Opět se vyvarujte objemu po stranách obličeje. Vlasy vyfoukejte spíše do rovna a nahoře lehce natupírujte. Délky od uší dolů můžete pro slavnostnější příležitost natočit kulmou.

Dlouhé vlasy

I u dlouhých vlasů platí, že kulatému obličeji nejvíce svědčí sestříhání. Nebojte se ani vyžehlených účesů, jen je nezapomeňte vždy lehce natupírovat na vrcholu hlavy. Pokud toužíte po vlnách a objemu, znovu platí, že vlasy je třeba natáčet až od uší dolů, jinak vám obličej ještě více opticky rozšíří.

VIDEO: Jaké vlasy teď trendují? Podívejte se!