Účesy pro obdélníkový nebo čtvercový obličej: Inspirujte se u celebrit!

14. června 2018 • 06:00
Keira Knightley
Keira Knightley • Foto: profimedia.cz

Hranatý obličej se vyznačuje tím, že je velmi ostře řezaný. Většina lidí má vystouplé lícní kosti i čelisti. Jaké účesy ženám s hranatým tvarem obličeje sluší? Na své si přijdou krátkovlásky i dlouhovlásky! 

Ženy s hranatým obličejem by měly volit účesy, které jejich tvář opticky lehce protáhnou a zjemní ostré rysy. Ideální jsou sestříhané vlasy, které obličej v oblasti brady zúží. Slušet vám bude i takzvaná patka, tedy šikmá ofina na stranu.

Naopak zapomeňte na rovně střiženou ofinu, pěšinku uprostřed nebo dokonale symetrické účesy. 

Krátké vlasy

Ženy s hranatým tvarem obličeje se rozhodně nemusí bát kratších vzdušných sestřihů. Klidně si můžete troufnout na mikádo, o něco kratší bob i odvážný pixie sestřih. Důležité je, abyste měla pěšinku na straně a lehce sestříhanou patku. Nebojte se ani objemu, ať už lehkého natupírování na temeni hlavy nebo třeba přirozených vln. I tyto zdánlivě drobné detaily vám zjemní ostře řezané rysy. 

Margot Robbie Margot Robbie Autor: profimedia.cz

Středně dlouhé vlasy

Pokud máte ostře řezané rysy a vlasy dlouhé zhruba pod ramena, nejvíce vám budou slušet jemně navlněné vlasy, které dodají účesu objem i špetku romantiky. Pokud dáváte přednost rovným vlasům, nechte si je sestříhat, aby některé pramínky lehce směřovaly k obličeji. Když budete chtít nosit vlasy stažené do culíku nebo drdolu, vždycky nechte v obličeji patku nebo několik volných pramínků po straně. Dokonale uhlazené účesy nejsou nic pro vás, kdežto ledabylý styling je pro vás jako stvořený!

Olivia Wilde Olivia Wilde Autor: profimedia.cz

Dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy jsou pro hranatý tvar obličeje naprosto ideální. Především co se týká stylingu. Když se vyvarujete pěšinky uprostřed nebo rovné ofiny, nemusíte si vlasy nijak upravovat. Už jen jejich délka totiž opticky zjemňuje vaše rysy a prodlužuje obličej. Stačí tedy, jen když svou dlouhou hřívu budete udržovat vzdušnou a lehce rozevlátou. 

Diane Kruger Diane Kruger Autor: profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy