Nejvíc cool účes tohoto léta? Superkrátký blond sestřih!

Zdá se, že dlouhým vlasům odzvonilo. Ty největší chameleonky mezi celebritami se minulý týden sešly na přehlídce haute couture módního domu Chanel a daly jasně najevo, jaký je aktuální trend mezi účesy – blond buzz cut neboli blonďatý ježek. Troufla byste si na něj?

Nejprve shodila tmavou hřívu herečka Kristen Stewart, poté se svých blond loken zbavila i topmodelka Cara Delevingne. Ta je nejprve nahradila mikádem v odstínu ledové blond, načež si letos v květnu úplně oholila hlavu. Zpěvačka Katy Perry se nejprve obarvila na blond a poté už jen zkracovala – nejprve na dlouhý bob, poté na „Miley Cyrus” a nakonec nechala zajít nůžky ještě dál.

Ty tři se minulý týden sešly na přehlídce módního domu Chanel a společně daly najevo, že krátký blond ježek není jen snaha o revoltu proti konzervativnímu Hollywoodu, ale nový trend. Trend, který si bezpochyby najde své následovnice.

K nim patří například herečka Zoë Kravitz, známá ze seriálu Sedmilhářky. A rok od roku své vlasy zkracuje a zesvětluje také herečka Michelle Williams (Můj týden s Marilyn, Místo u moře).

Z českých hereček překvapila androgynním účesem na karlovarském filmovém festivalu Anna Fialová, která navíc make-up doladila tak, že vypadala jako věrná kopie Tildy Swinton.

A kdo bude další? Třeby vy? Pokud ano, pak to dobře zvažte. Tento účes totiž vyžaduje častou návštěvu kadeřníka – celebrity chodí na stříhání i jednou týdně. Současně se střihem byste měla jít i do odbarvení, které dodá „edgy look”, ale možností jsou i netradiční odstíny, jako je růžová, tmavě zelená nebo fialová.

V rozhodování vám také pomůže, když se podíváte do fotogalerie, jak to zmíněným dámám slušelo před a po této radikální proměně.

Na herečku Annu Fialovou se můžeme těšit v pokračování seriálu První republika. Podívejte se na záběry z jeho natáčení.