Video placeholde

S ofinou, nebo bez? Jak to slavným ženám sluší více?

Stačí párkrát šmiknout a většina žen se promění k nepoznání. Ofina však může být pořádně zrádná! Podívejte se na slavné ženy, které ji vyzkoušely. Pro některé byla trefou do černého, jiným zase nesedla. 

V případě ofiny je hranice opravdu velmi tenká. Stačí jen o trochu kratší a hned může být výsledný efekt naprosto rozdílný, než jste si představovala. Proto se rozhodně nepokoušejte o změnu střihu sama doma, ale raději se svěřte "pod nůžky" zkušeným profesionálům. Ti vám také poradí, jaký typ ofiny je pro váš tvar obličeje ideální. Obecně kulatým obličejům sluší rovná, ne příliš hustá ofina končící těsně nad obočím.Hranatému tvaru tváře zase lichotí jemně prostříhaná ofina, která je po stranách trochu delší. Ženy s oválným obličejem, jak už to bývá, mají štěstí a mohou vsadit na každý typ ofiny. Dokonce i na rovnou a hustou, která sluší jen málokomu.

Video placeholde

Tím však rozhodně nemáte vyhráno. Jsou i ženy, kterým zkrátka ofina nesluší, i když dokonale koresponduje s tvarem obličeje. Některé z nás může dělat staršími, upozorňovat na nedostatky v obličeji, které chceme naopak skrýt, nebo nám dokonce přidávat kila navíc. Pokud nejste ofinový typ, rozhodně nevěšte hlavu. I slavné modelky, herečky nebo zpěvačky v některých případech vypadají mnohem lépe bez ofiny. Například herečka Rachel McAdams s ofinou působí jako nenápadná puťka, kdežto bez ní se rázem promění v ženu vamp. Seriálové herečce Sofii Vergara zase nově střižená ofina přidala pár let navíc.

Samozřejmě mezi hvězdami najdeme i ty, kterým ofina perfektně sedne. Třeba herečka Emma Watson vypadá ve vzdušné ofině jako sexy intelektuálka. I když zrovna jí sluší opravdu každý účes od krátkého pixxie až po dlouhé lokny. Podobný typ je i její jmenovkyně, herečka Emma Stone, která je zkrátka neodolatelná jak v blond, zrzavé i hnědé barvě, tak i s ofinou nebo bez.

Posuďte v naší galerii, které slavné ženě to sluší více s ofinou a které bez: