Ombré manikúra: Jak si ji udělat doma? | Ženy.cz
 


Ombré nehty: Jak si udělat stínovanou manikúru doma?

5. února 2019
• Foto: istock.com

Ombré nehty jsou právě teď nejvíce v kurzu. Na první pohled vypadá tento efekt opravdu složitě, ale zvládnete si ho vytvořit i sama doma. Poradíme vám, jak na to. 

Návod na stínované nehty

Ombré nehty jsou žhavým trendem pro rok 2018. Aby byla vaše manikúra opravdu perfektní, upravte nejdříve nehtové kůžičky. Pak nehty nalakujte bílým neprůhledným lakem. Z houbičky na make-up ustřihněte malý kousek ve tvaru kvádru. Na houbičku pak naneste vedle sebe barvy od nejsvětlejší po nejtmavší. Nejlépe vypadá kombinace tří odstínů. Potom rychlými a krátkými pohyby přikládejte houbičku s laky k nehtu. Nemusíte se příliš soustředit na to, abyste si nezabarvila i okolí nehtu, s tím se počítá. 

Barvičky nechte zaschnout, pak nehty přelakujte dvěma vrstvami bezbarvého laku. Nakonec pomocí vatové tyčinky a odlakovače opatrně odstraňte lak, který se vám dostal na kůži. "Můžete vsadit na jemnější vzhled, kdy se budou prolínat světlé krémové nebo pudrové tóny, nebo se klidně odvázat s rudou a černou," radí Lenka Kairová ze salónu Hair Point. 

Ombré nehty bílé

Úpravě nehtů, která nahradila dříve tolik oblíbenou francouzskou manikúru, se říká babyboomer. Jedná se o velmi přirozenou a elegantní formu ombré nehtů, ve které figurují pouze průsvitný lak, světlounce růžová a bílá. Babyboomer je reakcí na stejnojmennou generaci, která se narodila v poválečném období. Takové dámy chtějí mít perfektně upravené nehty, ale rozhodně netouží po nějaké divočině. Tento nový trend se natolik uchytil, že si ho oblíbily i mladé ženy. 

Nejkrásnější efekt vám samozřejmě vytvoří šikovné nehtařky, ale můžete se o něj pokusit i vy doma opět pomocí houbičky. 

Inspiraci najdete v galerii:

Fotogalerie

14 fotografií

Klíčová slova:  trendynehtyombré
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy