Boty, které poblázní svět! Troufnete si na některé z nich?

Módní trendy nejsou jen o pohodlných a nositelných kouscích (i když poslední dobou výrazně převažují). Čas od času se objeví i módní výstřelek, na který si troufne jen málokdo. A v případě podzimních bot je jich hned několik. Tak co, odvážete se?

Kostkované "martensky"

Nosila jste během svého "punkového období" na střední škole martensky nebo alespoň jim podobné? Pak si letos můžete zavzpomínat na staré časy. Jsou totiž v plné parádě zpět. Jedním z největších letošních hitů jsou právě tyto, původně pracovní boty, ale nikoliv černé, ale kostkované a ještě lépe kožešinové.

Kostkované boty, Nordstrom, prodává: shop.nordstrom.com, $549

Dvoubarevné muletky

Oblíbila jste si praktické nazouvací boty, kterým se říká mules? Letos na podzim, když počasí dovolí, je stále můžete nosit. Jen jejich vzhled se v aktuálním období trošku specifikoval. V kurzu jsou totiž dvoubarevné. Půlka boty bílá, druhá třeba růžová a ta druhá bota zrcadlově stejná.

Dvoubarevné mules, Jaggar, prodává: shopbop.com, $148.00

Geometrické podpatky

Pokud si potrpíte na boty na podpatku, možná vás bude zajímat, že klasický podpatek, jak ho známe, už není v kurzu. Letos na podzim totiž frčí nejrůznější geometrické tvary. Ty mnohdy vypadají tak, že se na nich neudržíte ani v sedě.

Lodičky s geometrickým podpatkem, Amina Muaddi, prodává: net-a-porter.com, €48

Tátovy tenisky

Takzvané daddy sneakers jsou aktuálně největším hitem mezi teniskami. Vysoká podrážka, prapodivný tvar a výrazné tkaničky – tím se vyznačují. Doslova sbírku takových měla Mel C, neboli Sporty Spice, když byly Spice Girls na vrcholu. Pravděpodobně jsou pohodlnější než boty s geometrickým podpatkem, ale jejich nošení chce odvahu.

Sportovní obuv se širokou podešví, Zara, 1299 Kč

Se zvířecím vzorem

Je to oficiální! Zvířecí vzory ovládnou letošní podzim i zimu. A takové leopardí boty jsou dost možná menší zlo než třeba celý kabát, nemyslíte?

Kožené boty s hadím vzorem, Zara, 2799 Kč

Kovbojské kozačky

A na závěr špetka Divokého západu! Kovbojské boty s výraznou špičkou a zkoseným podpatkem jsou znovu velký hit. Světové módní ikony je nosí k romantickým květinovým šatům. Zkuste to také.

Kožené kotníkové boty, Zara, 2599 Kč

Tipy na nákupy najdete v galerii: