Schváleno Annou Wintour: Nike představuje novou limitku tenisek

Co mají společného basketbal a Anna Wintour? Aktuálně překvapivě hodně!

O nečekané spolupráce není v poslední době v módním průmyslu nouze. Poté, co Burberry oslovilo k vytvoření limitované kolekce Vivienne Westwood, je tu další nečekané spojení: Nike a Anna Wintour, respektive Jordan Jumpman, což je linie, kterou vytváří Nike společně s bývalou basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem. A Annou Wintour. Ano, čtete správně.

Tato letitá ikona, která drží symbolickou kontrolu nad módním průmyslem díky tomu, že šéfuje nejprestižnějšímu módnímu magazínu na světě, a kterou neznáme jinak než s krátkým mikádem a tmavými brýlemi na očích, je podepsána pod nejnovějšími teniskami Nike. A doslova podepsána, protože součástí tohoto unikátního designu je její legendární parafa AWOK (Anna Wintour OK), kterou schvalovala stránky ve Vogue a kterou mají boty na podrážce.

V kolekci budou dva modely tenisek: Air Jordan 1, které mají zip místo zavazování. Jsou trochu retro, vybrat si můžete z červené a bílé barvy a aby nikdo nepochyboval, o jaký jde model, je součástí i etiketa "Edited by Vogue". Od 21. července budou k mání ve vybraných obchodech a od 22. července budou dostupné přes aplikaci Nike Snrks. 7. září se představí ještě limitovaná verze modelu Air Jordan 3 SE, které budou unikátní červeno-černými tvídovými akcenty odkazujícími na typický Chanel look Anny Wintour.

Pozoruhodné je načasování této spolupráce – v době, kdy se spekuluje o tom, že Anna Wintour ve Vogue končí a spolu s ní i jedna slavná éra (Anna je ve vedení magazínu třicet let, a současní mileniálové tak v podstatě ani nezažili v čele Vogue nikoho jiného). Možná se tedy značka Nike rozhodla vzdát Anně hold a stvrdit její vliv, který klidně může pokračovat i v „post-wintour“ době. Koneckonců, kolik lidí na světě poznáte i z té nejjednodušší ilustrace?