Vévodkyně Kate versus vévodkyně Meghan: Čím se liší jejich styl?

Obě jsou půvabné a štíhlé tmavovlásky a obě si vzaly britské následníky trůnu, což vyžaduje nejen dodržování královského protokolu, ale i přísného dress-code. A svádí ke srovnávání. Zatímco vévodkyně Kate je v tomto směru považována za módní ikonu, Meghan je nyní pod drobnohledem, jak tento přerod zvládne. Půjde v bezpečných šlépějích Kate, anebo si bude razit svou vlastní cestu? Odpověď už se rýsuje...

Královská svatba, oslavy narozenin královny Alžběty Trooping the Colour, křtiny prince Louise, oslavy výročí Royal Air Force a nyní o víkendu finále Wimbledonu– to jsou od královské svatby události, u kterých se oficiálně sešly vévodkyně z Cambridge a vévodkyně ze Sussexu čili Kate a Meghan. A na nichž se jasně ukázalo, čím se podobá a čím se liší jejich styl.

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan spolu díky pastelovým odstínům krásně ladí, každá má ale svůj styl

Vévodkyně Kate ve žlutých šatech Dolce & Gabanna

Vévodkyně Meghan ve žlutých šatech Brandon Maxwell

Větší pozornost je nyní pochopitelně zaměřená na Meghan. Jednak Kate po sedmi letech v královské rodině už nedělá začátečnické chyby, jednak má doma kojence, a tak se objevuje na veřejnosti jen ve výjimečných případech. Naproti tomu Meghan má za sebou první oficiální zahraniční návštěvu Irska, kde se jí všechny outfity povedly na jedničku. Tedy skoro...

Chybami se člověk učí

Meghan se pochopitelně může od Kate mnohé naučit. Třeba to, že se opravdu nevyplácí nosit rozevlátou áčkovou sukni, obzvlášť když na oficiální návštěvě vystupujete z letadla. Poté, co vítr Kate několikrát nemístně odhalil nohy, došla v roce 2014 královně trpělivost a doporučila Kate, aby raději nosila pouzdrové střihy.

Princ William a vévodkyně Kate po přistání v Calgary (2011). Šlo o jejich první zahraniční návštěvu v roli královského páru

Meghan si ze své první zahraniční návštěvy po Irsku pro změnu bude pamatovat, že musí všechny nové doplňky pečlivě zkontrolovat, jestli na nich nezbyl nějaký plastový chránič.

Vévodkyně Meghan si nesundala z nové kabelky Strathberry plastové chrániče

Jestli Meghan dělá ve volbě svých outfitů ještě nějakou chybu, pak je to výběr velikosti. Módní kritici se nejednou pozastavovali nad o číslo většími lodičkami nebo nepadnoucími šaty. Je evidentní, že oblékat takto drobnou postavu nemusí být vždy výhra.

Když se Meghan objevila na svatbě neteře princezny Diany v bohémských šatech Oscar de la Renta, módní dům nejprve na Instagramu pyšně vystavil její fotografii. Brzy se ale správce účtu rozhodl, že u tohoto příspěvku zablokuje komentáře. Těch negativních byla totiž opravdu převaha.

Kopíruje Meghan Kate?

Na tuto otázku se dá již s jistotou odpovědět, že ne. Meghan, jakkoli to není kvůli různým restrikcím královského dress-code snadné, našla svůj osobitý styl. Na rozdíl od vévodkyně z Cambridge si kupříkladu může dovolit dávat důraz na paže a ramena. Pro její styl jsou typické lodičkové výstřihy nebo košilové šaty bez rukávů. Jinými slovy, jakmile má Meghan možnost odhalit paže, tak to udělá, i když třeba jen skrze průsvitnou látku jako v případě starorůžových šatů Givenchy.

Vévodkyně Meghan ve svém prvním oficiálním outfitu po svatbě. Opět vsadila na značku Givenchy

Naproti tomu Kate je reprezentantkou klasických áčkových a pouzdrových šatů (popřípadě doplněných o peplum prvek). Výstřihy preferuje buď hranaté, nebo do V, rukávy vždy zakrývají horní část paží a někdy bývají na ramenou lehce nabírané, což podtrhne její ryze ženský styl. Typickým kouskem šatníku vévodkyně z Cambridge jsou kabátové šaty Alexander McQueen.

Kate Middleton v kabátových šatech Alexander McQueen, které má ve třech odstínech

Vévodkyně Meghan opět předvedla svůj oblíbený lodičkový výstřih, tentokrát v šatech Dior

Meghan naproti tomu tíhne více k jednoduššímu až pánskému stylu. Přes denní šaty ležérně přehodí tmavý blejzr, ráda nosí i kalhotové kostýmy nebo třeba rolák se širokými kalhotami. Její styl je modernější, víc "edgy". Tam, kde si Kate oblékne bílou košili s volánem, zůstává Meghan věrna klasickému střihu.

Zatímco Kate nejčastěji sází na značku Alexander McQueen, pro Meghan je jasnou volbou Givenchy, jako i v případě tohoto kalhotového kostýmu

A platí to i v případě účesů. Mnozí Meghan vyčítají její ledabylé drdoly, nicméně nejspíš si na ně budou muset zvyknout jako na součást jejího stylu a osobnosti. Stejně jako na rozpuštěné vlasy a ležérně zvlněnou hřívu, která je v příkrém kontrastu s perfektními loknami vévodkyně Kate. A když už protokol vyžaduje patřičný účes, mívá Meghan jednoduchý uhlazený drdol prostý jakékoli zdobnosti (ze kterého stejně sem tam vykoukne neposlušný pramínek).

Kate & Meghan efekt

Vévodkyně Kate v šatech ze Zary

Vévodkyně Kate takto naposledy pobláznila své fanynky, když si na parkurové závody oblékla pruhované šaty ze Zary. Meghan se pro změnu objevila na koňském pólu v kostkovaných košilových šatech americké značky Shoshanna. Po obou modelech se brzy zaprášilo.

Více outfitů uvidíte v galerii: