Přísná pravidla královského dress code: Žádné džíny ani barevný lak na nehty!

Každá z nás se občas zasní a představuje si, jaké by bylo stát se princeznou nebo dokonce královnou. V našich představách to pravděpodobně bývá o něco růžovější, až lehce disneyovské, než je tomu ve skutečnosti. Být součástí královské rodiny je mnohdy opravdu svazující. Věděla jste třeba, že Kate ani Meghan si nesmí nalakovat nehty barevným lakem?

Žádný barevný lak

Pokud jste opravdový fanoušek královské rodiny nebo si zkrátka jen všímáte každého drobného detailu, určitě jste zaregistrovala, že královna, Camilla, Kate a nyní i Meghan nikdy nemají barevně nalakované nehty. Tohle přísné pravidlo se zkrátka musí dodržovat, a tak jim nezbývá nic jiného, než zkoušet různé bezbarvé a nude laky.

Sbírka klobouků

Královnu Alžbětu II. uvidíte bez barevného klobouku, vždy dokonale sladěného s kostýmkem, jen zřídka. Je to proto, že zhruba do 50. let bylo nemyslitelné, aby ženy vysokého postavení odhalovaly na veřejnosti vlasy. A jak je známo, královna si na tradice potrpí, a tak nosí klobouky dodnes. Všimněte si, že na opravdu významné události nosí elegantní kloboučky i Kate a Meghan.

Barevné kostýmky

Kromě klobouků jsou pro oblečení královny Alžběty II. specifické také pestré barvy. Zelená, modrá, růžová i sytě červená. Královna se barev zkrátka nebojí, naopak. Kromě toho, že má barvičky ráda a cítí se v nich dobře, je nosí také proto, že díky nim vynikne z davu. Ona sama prý prohlásila, že kdyby chodila v béžovém oblečení, nikdo by ji ani nepoznal.

George musí nosit kraťasy

I když je venku chladněji, princ George má na sobě většinou plátěné šortky a podkolenky. Proč vlastně? Jednak je to proto, že dlouhé kalhoty u malých chlapců jsou považovány za předměstské, oproti tomu šortky symbolizují vyšší třídu. George nosí kraťasy také proto, že v královských rodinách tak oddělují chlapce od mužů. Podle odborníků na etiketu začne princ nosit dlouhé nohavice zhruba za tři až čtyři roky. Možná si to nedokážete představit, ale George je na tom vlastně ještě dobře. V 16. století museli královští synové nosit do svých osmi let šaty.

Nesmí nosit džíny

Dokážete si to představit? Přestože jsou dnes pravidla pro členy královské rodiny mnohem méně přísná než třeba před padesáti lety, džíny stále patří mezi zakázané oblečení. Když se chtějí například Kate s Williamem obléknout neformálně, ona by podle královské etikety měla mít šaty vhodné pro denní nošení nebo kalhoty se sakem či svetříkem. Muž z královské rodiny by měl obléknout plátěné kalhoty, košili nebo tričko s límečkem a blejzr. Když by však kdokoliv z královské rodiny například venčil psa, jsou džíny povoleny!

Koruna pro vdanou ženu

Když se podíváte na fotografie vévodkyně Kate před svatbou, na žádné z nich nemá vlasy ozdobené korunkou či diadémem. Důvod je prostý. Členky královských rodin mohou nosit korunky až po svatbě. Jednak jsou znakem velké vznešenosti a také na první pohled ukazují všem mužům v okolí, že tahle žena už svého prince má!

Na outfity královny Alžběty, Diany, Kate a Meghan se podívejte do galerie: