40 nejkrásnějších kostkovaných šatů, které si zamilujete!

Šaty s potisky jsou aktuálně největším hitem. Vévodí jim květiny a proužky, ale nenechají se zahanbit ani retro vzory jako puntíky a kostičky. Kde právě teď pořídíte ty nejkrásnější kostkované šaty?

Kostkovaný vzor je nadčasový, ale právě teď je absolutně na vrcholu. Kalhoty, saka, sukně, halenky a především šaty doslova zaplavily přehlídková mola i šatníky celebrit a módních influencerek. Basic vzor se dá jednoduše kombinovat, je hravý a do každého outfitu přináší špetku retra a nádech venkova.

Fresh #flowers all day. 🌻🌻🌻 @DraperJames

Příspěvek sdílený Reese Witherspoon (@reesewitherspoon),Čec 16, 2017 v 12:35 PDT

Není kostka jako kostka

Stejně jako potisk květin může být různorodý, tak i kostka může pokaždé vypadat trochu jinak. Tak třeba drobný kostkovaný vzor na bavlněné látce, kterému se říká gingham nebo vichy, vypadá trochu jako ubrus z horské chalupy, ale je aktuálně tím nejstylovějším provedením kostek vůbec. Venkovský potisk proslavily například Marilyn Monroe nebo Brigitte Bardot, která se v šatech s vichy kostičkou dokonce vdávala. Aktuálně na roztomilý potisk nedá dopustit třeba italská módní ikona Chiara Ferragni.

V případě vichy kostičky hraje většinou hlavní roli bílá barva, která se nejčastěji kombinuje s černou, červenou, modrou, růžovou nebo žlutou.

advertisement • Danish Summer 🌾 #hm @hm

Příspěvek sdílený Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_),Kvě 27, 2018 v 12:01 PDT

Lehce zastíněná, ale přesto stylová a narozdíl od vichy kostky opravdu prudce elegantní preppy kostička se z podzimních blejzrů, kalhot a kabátů přesunula i na šaty. Chybu samozřejmě neuděláte, ani když vsadíte na velké nápadné kostky nebo různé šrafování.

The perks of being a wallflower. 🌸🌸🌸 #BookJokes

Příspěvek sdílený Reese Witherspoon (@reesewitherspoon),Lis 9, 2017 v 4:40 PST

Tipy na kostkované šaty najdete v galerii: