Aktuální hit v hubnutí? Žádná dieta! Stačí změnit tyto drobnosti

Grapefruitová, zónová či hollywoodská. Celé generace žen týraly své tělo asketickým počítáním kalorií. Ale aktuálním trendem je heslo: Nejlepší dieta je žádná dieta!

Stále se najdou lovkyně štíhlé linie, které se kvůli gramu shozeného tuku odhodlají k čemukoli včetně polykání „zázračných“ hubnoucích pilulek či riskování zdraví. Trend se ale už vyvíjí jinak – počet žen, které drží dietu, se během posledních dvou let snížil zhruba o třetinu. Nejspíš za tím stojí „food revoluce“, která udělala z kvalitního jídla středobod našeho života a z šéfkuchařů celebrity první kategorie.

Nejslavnější americké programy diet, mezi něž patří Weight Watchers a Nutrisystem, zaznamenaly pokles tržeb. Snižuje se i prodejnost knih o instantních dietách typu „Zhubněte pět kilo za týden“, méně na odbyt jdou i některá nízkotučná či dietní jídla. Naopak konzumace másla v poslední době stoupla o 25 % a stále více strávníků má zájem o plnotučné mléčné výrobky. Zatímco dietáři dříve chodili do restaurace s kalkulačkou a horlivě počítali svůj denní kalorický příjem, dnešní milovníci zdravého stylu považují za samozřejmost zjistit si původ vajíček nebo masa.

Co tedy ale dělat, aby člověk nedržel dietu a ručička na váze se pohla tím správným směrem?